Олд скул сгъваеми ножчета, мои проекти незавършени...

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Georgad

Олд скул сгъваеми ножчета, мои проекти незавършени...

#1 Мнение от Georgad » 10 Дек 2017, 16:04

Привет на всички участници и гости на форума!Шапка свалям на безспорните майстори,чийто произведения видях тук!Респект към труда,познанията,опита и уменията им.
Казвам се Георги Павлов и не съм ножар (на този етап).Неотдавна започнах със скромна колекция от стари сгъваеми ножчета. Така попаднах на старо и повредено ножче с доста странна за мен форма и интересно заключване на острието.Поправих го успешно и разбрах,че е испанско.След това купих ръчно изработена Наваха с доста сериозни размери.Впечатляваща работа.Стара с повредена дръжка от кравешки рог и липсващо лостче на заключващата пластина.Направих и ново и заработи отново.Тогава ми хрумна да се пробвам да направя подобен нож.Естествено дойде и аналогията със Сойките по нашите земи, с извитите им рогови дръжки.И така спретнах няколко ножчета.Понеже както вече казах, не съм ножар (засега) проектите ми са на работен етап.Постарах се да ги изведа като линия и силует.Механизмите им сработват доста добре.
Реших да ги покажа във форума.Ще ми се да чуя мнение от хора ,които с това се занимават и знаят кое и как.Освен това, се надявам да се намери някой майстор който би се наел да изработи остриета за моите ножчета.Ще ми се да ги завърша по най-добрия начин.

Georgad

Re: Олд скул сгъваеми ножчета, мои проекти незавършени...

#2 Мнение от Georgad » 10 Дек 2017, 16:15

Проблем със снимките...имам.

Georgad

#5 Мнение от Georgad » 10 Дек 2017, 16:41

http://georgab.snimka.bg/arts/drugi.5116000
И малко дани,острие 100/25 мм.Разгънат е 225 мм.

Georgad

#6 Мнение от Georgad » 10 Дек 2017, 17:05

http://georgab.snimka.bg/arts/no.5116001
Острие 95/30 мм.Разгънат е 220 мм

ht
tp://georgab.snimka.bg/arts/navaha.5116002
Острие 105/35 мм.Разгънат е 245 мм.Дръжка рог от Сръндак.
http://georgab.snimka.bg/arts/navaha.5116002

poison25

#8 Мнение от poison25 » 10 Дек 2017, 17:32

Давай смело ,на мен ми харесват.

Аватар
bahur47

#9 Мнение от bahur47 » 10 Дек 2017, 18:20

Georgad написа:Постарах се да ги изведа като линия и силует.
Според мен с тази част добре си се справил. Единствено този последния с разклонения рог не ми е много по вкуса , но това си е субективно мнение. Ще ми е интересно да ги видя завършени.

Georgad

#10 Мнение от Georgad » 10 Дек 2017, 19:00

Всяко рогче с което започвам да работя е предизвикателство за мен.Това от сръндачето особено...къдраво едно такова.Може би ще се получи и то.Ще видим.

Georgad

#11 Мнение от Georgad » 20 Дек 2017, 19:08

http://georgad.snimka.bg/arts/noj.5116738.38391494 Поработих още малко по последното ножче.Мисля,че го измислих вече.Пробвах да му татоирам дръжката.Получи се мисля.То на кост било доста по-лесно от на кожа...Мисля стомана за остриета да търся...Да видя как ще я пиля с каквото разполагам.Което не е много.Както и да е някои ще даде ли акъл като каква да в стоманата?

vesko

#12 Мнение от vesko » 25 Дек 2017, 13:35

Изображение.
Линк за споделяне средна снимка копираш ,поставяш в полето за писане ,маркираш линка и натискаш jpg и снимката се вижда.
Ножа ми харесва давай смело.

Georgad

#14 Мнение от Georgad » 20 Яну 2018, 19:55

Абе защо немога да се оправя с тези снимки да ги направя да се виждат?Както и да е опитах да направя острие за едно от ножчета които искам да завърша един ден... Размери 95/25/2.2 стомана 4x13 плосък скос.Мисля,че се получи като за първи опит.Стъргах го на ръчен лентов шлаиф после пилички и шкуртка.Обаче режещия ръб го искарах почти на нула и това преди закаляването...Та незнам дали не отнех прекалено много материал.Никога не съм финиширал закалено острие,нямам представа колко се пили след това.С две думи незнам дали него пре...добрих както се казва? Захванах и второ по-сложно като форма се оказа. С размери 90/33/3.3 стомана D2 с него случая е аналогичен. не съм го довършил незнам засложава ли си ?С две думи малко ми е мъгливо.Виждам че се получава прилично като за начало но нещо параметрите хич не са ми ясни. Та ако някои даде акъл ще съм благодарен.

vesko

#15 Мнение от vesko » 20 Яну 2018, 20:36

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Грешката ти е че качваш линка към целия албум.Под линка на албума има надпис в оранжево линкове за споделянеКликаш на него и ти излизат три линка на голяма средна и малка снимка.Качвай този със средната снимка ,След ката линка е поставен в полето за писане го маркираш и кликаш върху img който се намира над полето за писане .

BUTTON_POST_REPLY