ковани ножове

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
TARGET

Re: ковани ножове

#976 Мнение от TARGET » 15 Фев 2016, 15:50

*THUMBS UP* Харесва ми бауито !!! *BRAVO*

hristian_dakov

#977 Мнение от hristian_dakov » 15 Фев 2016, 17:43

Браво на бай Васил много ми харесва *DRINK* *THUMBS UP*

Аватар
kr.bonev

#978 Мнение от kr.bonev » 16 Фев 2016, 23:30

Балканското боуи е просто Жестоко , много ми харесва! Линия ,визия , а и чорапчето хич не е миризливо ,този път си му отделил малко внимание ;) *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*

А , якутските са ми слабост , прекрасно острие , дръжката нещо не ми е тамандън (лично мнение!) може би бих избрал кост , кокал или нещо друго по-беличко , но все пак ножчето е чудесно *THUMBS UP* *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

бай васил

#979 Мнение от бай васил » 13 Мар 2016, 16:14

https://picasaweb.google.com/1137750112 ... 7293076370
:( :( :( >
Е отвратителни снимки правя.
Качвам една ,да отчета дейност.
Примитивен, необлизан опит за ,антисаблезъб и противодинозавърски "нож".
В началото идеята беше за постапокалиптичен декаденстки антизомби страшилник,но..
Самият замисъл беше -режа парче ресор-забухвам го с чука и в хода на работата си изяснявам, какво точно правя и какво,ще излезе накрая.Важното е да стане грозно и страшно.
Да обаче по средата на бухането се присетих за един комикс от детските си години "RAHAN" и първоначалната идея отиде по дяволите и взе обрат към праисторическата ера.
Пръкна се горното.
Дължина на острието 19см ,широко4.6 см. в най-широката част.
Дебело - до дръжката 5мм към върха 2мм.
Стомана секретна.
Дръжка дълга 14см. Рог еленов.
Поздрави :)

Станко

#980 Мнение от Станко » 14 Мар 2016, 11:38

бай васил написа: Качвам една ,да отчета дейност.
То и тя не се вижда :D

Аватар
woody

#982 Мнение от woody » 14 Мар 2016, 20:07

Този става и за копие като го вържеш на някоя тояга. :P
*THUMBS UP*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

borcata bs

#983 Мнение от borcata bs » 14 Мар 2016, 23:16

Да обаче по средата на бухането се присетих за един комикс от детските си години "RAHAN"

Добре че не си се сетил за Междузвездни войни че тогава акъла не мож го побра :D
А ножака е готин,със дивашко излъчване *THUMBS UP*

Аватар
kr.bonev

#984 Мнение от kr.bonev » 15 Мар 2016, 12:17

Много добър , хубава идея , хубаво изпълнение ! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

aco1

#985 Мнение от aco1 » 30 Юли 2016, 18:44

Нещо ново и от мен.
Изображение

Аватар
BorisPetrov

#986 Мнение от BorisPetrov » 30 Юли 2016, 19:16

Колега - темата е за КОВАНИ ножове... това ми прилича на заготовка от Щик за АК. Може и да бъркам. Отвъд това изглежда интересно.
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

aco1

#987 Мнение от aco1 » 30 Юли 2016, 20:14

грешката е моя бях отворил две теми

Аватар
BorisPetrov

#988 Мнение от BorisPetrov » 30 Юли 2016, 20:32

*DRINK* Случва се... Бая труд си вложил!
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

бай васил

#989 Мнение от бай васил » 07 Апр 2017, 12:17

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Реплика на нож- бокс ВС-41 .Британски щурмови нож от началото на Втора световна.
Кръстен заради щампата ВС 41 стояща на дръжката на някой разновидности с помпозното име Бритиш Командо-най-вероятно съсвем погрешно.
Материята за произходът авторството и ефективността е спорна, оскъдна и противоречива.
В началото на войната се произвежда само от " Клемънс" и "Шефилд" според един от източниците,съответно в две модификации.
Но не са само две.
Ножът се изпълнява с дръжки от алуминий, месинг,желязо с острие от 13 до 15 см ширина 2см дебело 3.5 мм.Размерите са вариращи дори при два ножа от един и същ производител.
Тегло не открих, /а в случая с конкретния нож теглото е съществено/ материал на острието и точни и еднозначни размери също.
Та по темата с моето менте.
Причини за направата му.
В хода на чисто теоретичните ми търсения по на тема хладно оръжие през двете световни войни и по- точно причините за създаването на един или друг вид хладно оръжие и начините на използване попадам, на поредните /чуждоезични/ форумни "банди" на офисни командоси и разбирачи .
В гореописаните среди с лекота и присмех се коментираше и въпросното желязо,като недомислица,жалко копие на могъщия му американски предшественик М1918 дело на аматьори и пр. ]:->
Е реших да видя дали е така,щтото ме съмнява.
Влизам в "духа на епохата"....
Ножът за пореден път ще се прави от "вторични суровини" и придобивам материал за острие най-близък до темата.Шпилка от танкова верига.." най-добрата стомана за ножове бе брат".. по думите на предишния притежател ,за скромните 20лв. :D
Направо без пари я взех тая уникалната стомана *CRAZY* ,ама нямах избор.
Оставям шпилката настрани и започвам дръжката /че в нея е мъката/.
6 предварителни макета на бокса от различни материали докато нагодя формата и изгледа да са поне близки до единия от оригиналните модели.
Следва леене /голям цирк *wallbash* / .
Вместо формовъчна пръст използвах рецепта- цимент размесен със спирачна течност.
Матрица от фибран, материал за дръжка месинг от гилзи.
Вместо пещта, използвах изпитаният в миналото чушкопек,че да е по примитивно и да е в "духа" на темата.
Първи опит- материала не стигна,"пръстта" се подпали заедно с касетката /тя и за това сигурно се маха ама.../отделиха се газове и пушеци с пълната възможна цветова гама.
Бързо отстъпление вън от работилницата и изчакване на ситуацията да се нормализира.
Връщам се вътре -пълна свинщина и останала и в последствие смрад.
Втори опит принципът същият ,но навън ,без касата и с добавяне на материал от вопроводни кранове ,за последното още ме гризе съвестта ,ама не ми се чакаше..
Успех- имаме груба но необходима форма ,със съответният процент шупли,които дори бяха търсен ефект.Все пак "война е каква прецизност и глезотии".Трябва да е грубо здраво и грозно е получи се.
Следва шлосерска обработка с непрекъсната сверка със снимките на оригинала.Бърза и лесна работа.
Връщам се на острието -разковавам парче от шпилката,шлосерство,закалка с налучкване,отвръщане -бърза и лесна работа.
Сглобявам за първи път с временни слобки ...нещо не е така ,баланса куца неприятно.
Подразбира се ,че тежестта ще е в дръжката ама ,чак пък толкова--отново пилене до един абсолютно приемлив резултат.
Финиш.... за острието шкурка 80-замазана със 180 и малко на скрочбайт, за дръжката същото--"война е няма време за глезотии".
Заточване на ръка докато острието започне да показва следи от начално изтъняване,целта е ефект на използван нож.
Следваха няколко изключително неуспешни опита за състаряване, ефектът го постигнах,но се оказа един такъв "купешки"-позамазах го.
Отново мислене... сложих му някаква оксидация и оставих състаряването за друг път.
Кания от парче гьоноподобна мухлясала кожа.
По-скоро дърводелска отколкото кожарска дейност без всякакво старание и различна от оригиналната,защата оригиналът е прекалено грозен дори и за мен.
Грешки при канията ,равномерните бодове и намазването и с ленено масло /мислех да я мажа с грес/.Цвета стана един.....
Резултатът го виждате ,доколкото можете /снимките отново са на ниво/.
Функционалност на ножа - пълна.
Това което търсих и постигнах като цяло не се вижда.... усещането -изключително неприятно ясно и еднозначно.../няма да го коментирам/.Мирише на война .

Желязото отива на витрината да ми напомня ,какви животни са хората и какво си причиняват един на друг и какви идиоти има в интернет,които коментират войната все едно е някакъв сериал ,докато люпят семки и пият бира.
Това е .Извинявам се за снимките и правописните грешки.
Поздрави :)
Да допълня както обикновено.
От цялата тая работа на стари години се научих на нещо ново.
Да не избързам със заключения за технологични и конструктивни решения само по въшния вид и два три поста по форумите.
Оригиналът е много,ама много премислен и изпълнява актуални за времето си изисквания въпреки привидно абсурдната комбинация и съмнителна естетика.
Ако някой се интересува може да потърси изискванията на армиите за боен нож от тези периоди-породени са от горчив опит,чиста практичност и належащи нужди,някой от които сега са неразбираеми и и звучат абсурдно в наше време.
Последна промяна 1 на бай васил, променена общо 7 пъти

Аватар
vlastelin

#990 Мнение от vlastelin » 07 Апр 2017, 12:31

Ей, бре човеко. Извади го на балкона на слънце на бяло листче да го видим и ний, че да попълним липсите от описанието. *THUMBS UP*
Faber est quisque suae fortunae

BUTTON_POST_REPLY