Ножовете на Тошко

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
RAZORBLADE

Re: Ножовете на Тошко

#976 Мнение от RAZORBLADE » 12 Сеп 2017, 17:32

Всеки си има мнение, Радо. Не можеш да се сърдиш затова, че някой може да има и негативно мнение. Ако сте се зачекнали лично с Радула, то това не помага на форума и ще ви помоля да спрете.
Аз намирам ножа за интересен и нетипичен като форма и стил за Тошко, но с уменията му не мисля, че е излязъл от комфортната си зона. Ножа определено е разпознаваем като изпълнение за Тошко и би се харесал на всеки, който търси тази форма за острие. Тоше, *THUMBS UP* .
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Rodney

#977 Мнение от Rodney » 12 Сеп 2017, 17:55

RAZORBLADE написа:Всеки си има мнение, Радо. Не можеш да се сърдиш затова, че някой може да има и негативно мнение. Ако сте се зачекнали лично с Радула, то това не помага на форума и ще ви помоля да спрете.
Аз намирам ножа за интересен и нетипичен като форма и стил за Тошко, но с уменията му не мисля, че е излязъл от комфортната си зона. Ножа определено е разпознаваем като изпълнение за Тошко и би се харесал на всеки, който търси тази форма за острие. Тоше, *THUMBS UP* .
Нямаш си на представа какво говориш Явка, къде видя да се чеша с него не знам, върни се ако искаш и прочети за какво и с кого.
Както и да е, ще взема пример от някои хора в този форум и просто ще престана да се занимавам с глупости, нерви на вятъра.
Както каза Ангел, "Едно си баба знае, едно си баба бае"

Аватар
RAZORBLADE

#978 Мнение от RAZORBLADE » 12 Сеп 2017, 19:06

На мен така ми изглежда отстрани. Недей да се нервиш толкова, няма за какво.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Франко

#979 Мнение от Франко » 12 Сеп 2017, 20:20

като майсторлък - няма какво да се коментира - перфектно
като стил - на мен ми харесва (ако и да не съм някакъв разбирач). дали е кич или не е ... дайте някакво определение за кич. според това определение http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/ ... 0%B8%D1%87 , не мисля, че е кич

Аватар
tinko

#980 Мнение от tinko » 12 Сеп 2017, 21:53

Да оспамя и аз. Грозданов - най лесно е да се предадеш, по трудно и правилно е да отстояваш своята истина, като това се отнася и за Овит, Тошко, Драган, Петкан и т.н. Да имаш мнение и да го изкажеш е по добре от колкото да премълчиш.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

ovit

#981 Мнение от ovit » 13 Сеп 2017, 11:55

ovit написа: Тоше, това не си ти,бе брат!Ти можеш други неща които другите не могат!
Това написах по темата с "вдъхновението" на Тошко.Може спокойно да го прочете който иска в предишните постове.Не съм обсъждал изработката защото не смятам за необходимо в контекста на цитата.
Отностно това,че е кич и това,че мАниста се пише с Ъ нямам съмнения и ще се аргументирам по следният начин:

Кич - Кич (МФА: kɪtʃ) е термин от немски или идиш произход, означаващ „боклук“, използван, за да означи изкуство, считано за упадъчен вариант на даден стил. - Wikipedia

Имах предвид,че това не е стилът на Тошко, защото всеки нож изработен от него е разпознаваем и това го прави - нож на Тошко.Експериментите са нещо чудесно, но в конкретният случай по мое мнение "вдъхновението" е изиграло лоша шега.За колко се е продало "вдъхновението" не ме интересува и не е моя работа.

"В повечето случаи кичът не е в творбата, а в нашия поглед към нея". - Умберто Еко

P.S.
Тоше надявам се ти да си разбрал думите ми правилно, защото знаеш какво мисля за теб и работата ти, а другите не ме интересува какво мислят, защото съм завършен ТЕМЕРУТ!
Поздрави и успех!

Аватар
Тошко

#982 Мнение от Тошко » 13 Сеп 2017, 18:13

Благодаря ти Иво.Разбрах ги на момента,но не всеки ги тълкува както мен.И причината е че част от писалите,не знаят приятелските ни отношения с теб какви са,съветите които съм получил от теб и много други неща.
И аз благодаря и моля стига с писаниците за сатърчето и обясненията един на друг.

А мислих че някой ще напише нещо,за последните две скандита.

Аватар
martin_yy

#983 Мнение от martin_yy » 14 Сеп 2017, 00:25

За мен един нож (или каквото и да е друго изделие) или е хубав или не е, да се разбира или си се справил добре или не ти се е получило. Такова животно като изработката е безупречна ама сатърчето е кич няма, ако ще и да се аргументираш с цитати от Wikipedia изкарани от контекст... сатърчето или става или не става. Всеки човек ако ще и майстор да е може да залитне и да направи грешна стъпка, то е нормално. Всички скандитата на Тошко, които съм гледал ми харесват, влючително и последните. Относно сатърчето ще кажа че "вдъхновението" е добро, но инерпретацията е една идея пресилена. Ама всичко това си е мое мнение и моя си вкус, а тези които се изживявате като последна инстанция сте много заблудени.

Аватар
Тошко

#984 Мнение от Тошко » 30 Сеп 2017, 17:28

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Стомана 1,2379(D2) закалена по режим за постигане на 60-61HRC.
Обща дължина 250мм.(9,84 in.)
Острие 124Х27Х3,8мм.(4,88Х1,06Х0,15 in.)
Финиш -корк 800.
Дръжка от стабилизиран наплив от елша и неръждаеми елементи.
Кания от 3мм. бланк.
Още снимки: http://tosheto8205.snimka.bg/other/d2-a ... 9.38272611

DIKISANA

#985 Мнение от DIKISANA » 01 Окт 2017, 11:07

Мноого добро , както впрочем повечето ти ножове напоследък .
*THUMBS UP*

Аватар
vlastelin

#986 Мнение от vlastelin » 01 Окт 2017, 11:32

Верно "напоследък" са ти много хубави ножовете. :D :P Особено последните две скандита. *DRINK*
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
dido

#987 Мнение от dido » 01 Окт 2017, 17:11

Не са хубави, прекрасни са! Браво Тоше, майстор си!

Аватар
woody

#988 Мнение от woody » 01 Окт 2017, 20:33

Добре, Тоше. *OK*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Тошко

#989 Мнение от Тошко » 01 Окт 2017, 20:57

Благодаря ви.Искам да благодаря и на Калата Kalinux,за хубавите дръвчета.

Аватар
RAZORBLADE

#990 Мнение от RAZORBLADE » 02 Окт 2017, 20:32

Точно се чудех какво ми е познато. ;) Браво, Тоше. Красив е.

Изображение

BUTTON_POST_REPLY