Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
tinko

Re: Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

#61 Мнение от tinko » 08 Мар 2012, 21:54

И от мен малко оф.. аз пък бях настроен да си направя подарък нещо режещо и ....
http://tinkoknives.com/ - за ножари

iradew

#62 Мнение от iradew » 03 Апр 2012, 14:39

Напоследък си мисля за някакво кукри. И се чудя китаец ли да бъде или да кихна малко повечко пара на някой от господата да изкове едно. За поръчка отвън не говорим. В другия форум един разправяше, как китаец от Илиянци за 20-на лв. летял през 4-5 см клони и везните наклониха към Китай. Но пък другаде съм чел, че стомата се чупела, дават ти го изтъпено и тн.... Та реших да питам господата колко ще ми излезе едно кукри към 30-40 см острие без доставка?

Аватар
BorisPetrov

#63 Мнение от BorisPetrov » 03 Апр 2012, 19:26

:D Няма да е 20 лв...
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
han solo

#64 Мнение от han solo » 03 Апр 2012, 20:50

BorisPetrov написа::D Няма да е 20 лв...
Борката отпада в такъв случай, но има и други майстори... ;)

baiivan3

#65 Мнение от baiivan3 » 03 Апр 2012, 20:50

iradew написа:Напоследък си мисля за някакво кукри. И се чудя китаец ли да бъде или да кихна малко повечко пара на някой от господата да изкове едно. За поръчка отвън не говорим. В другия форум един разправяше, как китаец от Илиянци за 20-на лв. летял през 4-5 см клони и везните наклониха към Китай. Но пък другаде съм чел, че стомата се чупела, дават ти го изтъпено и тн.... Та реших да питам господата колко ще ми излезе едно кукри към 30-40 см острие без доставка?
Колега,в другия форум съм поместил снимки на счупеното ми китайско кукри (възстановено след това).
4-5 см. клони си ги сече,но според мен е леко,трябва му още малко маса и по-читава стомана.Моето е от неръждавейка някаква и е по-меко от това което му трябва.Определено и аз смятам да се сдобия с ръждаемо и по- тежко фул танг кукри занапред.Цената може да е в няколко пъти над тази на китайците,но ще го имам.
Да видим само кога ще е.

Аватар
BorisPetrov

#66 Мнение от BorisPetrov » 03 Апр 2012, 20:59

han solo написа:Борката отпада в такъв случай, но има и други майстори... ;)
По-право да кажем - Борката отпада в такъв случай, но има и майстори... ;)
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

iradew

#67 Мнение от iradew » 04 Апр 2012, 21:52

Е ориентировъчно колко? Примерно нещо фул танг, серор, такива неща, с дръжка от ония "дънковите". Нищо излишно, дори канията може и аз да я сглобя някак си. Нека майсторите да се изкажат да знам, че като ги гледам купешките оригинални колко струват се плаша... А иначе и счупеното го видях и наистина се замислих дали си струва да дам 20 лв. за някакъв китаец дето утре може да даде фира.

Аватар
Любо

#68 Мнение от Любо » 04 Апр 2012, 22:02

Нещо от порядъка на 200лв. може би. Става въпрос да си поръчаш кукри от сайт предлагащ такива. За нашите майстори не мога да знам, най - добре е да ги питаш тях !!!

Аватар
dido

#69 Мнение от dido » 04 Апр 2012, 22:14

Колега харесай си майстор и със него се пазари. ;)

novaka

#70 Мнение от novaka » 15 Яну 2013, 16:41

искам да дам заявка за нож копие на izula (ето линк: http://www.eseeknives.com/neck_knife.htm )давам и харектеристика :Обща дължина: 158 мм./Дължина на острието: 64 мм./Максимална дебелина на скелета: 3,96 мм./Стомана: 1095 high carbon steel (за стоманата не съм толкоз сигурен не я знам толова добре но ако ми препоръчате друга няма да откажа все пак вие сте спецеиалистите *worthy* )/Дръжка: скелетна конструкция с ринг помел/Цвят: черен(но ако можете да го изкарате този цвят супер ако не няма да спра да йивея от това)относно цената до 50лв.(максимум че бюджета за 2013 е ограничен)благодаря чакам инфо
които го няма в главата, го има в краката :D :D :D

Аватар
anmarinov

#71 Мнение от anmarinov » 15 Яну 2013, 17:09

Линка не работи

Аватар
MrSpasov

#72 Мнение от MrSpasov » 15 Яну 2013, 17:17

novaka написа:искам да дам заявка за нож копие на izula (ето линк:http://www.eseeknives.com/neck_knife.хтм)давам и харектеристика :Обща дължина: 158 мм./Дължина на острието: 64 мм./Максимална дебелина на скелета: 3,96 мм./Стомана: 1095 high carbon steel (за стоманата не съм толкоз сигурен не я знам толова добре но ако ми препоръчате друга няма да откажа все пак вие сте спецеиалистите *worthy* )/Дръжка: скелетна конструкция с ринг помел/Цвят: черен(но ако можете да го изкарате този цвят супер ако не няма да спра да йивея от това)относно цената до 50лв.(максимум че бюджета за 2013 е ограничен)благодаря чакам инфо
Това предполагам е с твои материали и инструменти предполагам !?

:D
mrspasovИзображение

Аватар
Djigit

#73 Мнение от Djigit » 15 Яну 2013, 17:25

Колега, Новак. Въпросният нож фабричен струва около 3 пъти от цената, която търсиш, а ти искаш и да е ръчно изработен. Малко не мога да проследя логиката. Няма майстор, който да свърши работата за такава цена. Или ако някой, направи ножа, ще е много далеч от качеството на оригинала, и ще получиш това за което си платил, но дали то ще е нож? :D
ето работещ линк http://www.eseeknives.com/neck_knife.htm
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
Любо

#74 Мнение от Любо » 15 Яну 2013, 17:28

Тъкмо щях да запитам, що не си вземеш една направо. Какви очаквания имат хората баси, нещо да бъде изработено, ръчно и индивидуално, и да е около 2 , 3 пъти по евтино от заводското *hmm gmm*

novaka

#75 Мнение от novaka » 15 Яну 2013, 19:03

ок тва добре все някак ште се оправиме *heat* с това но бихте ли ми казали някой които да се заеме с тая работа и с него да се далавериме за цената защото ножчето ме кефи но бих искал да го е пипал майстор а не да го взимам от фабриката,а отностно харектеристиката я намерих тук http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=539 и я написах
които го няма в главата, го има в краката :D :D :D

BUTTON_POST_REPLY