Нож и кания

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
woody

Re: Нож и кания

#331 Мнение от woody » 01 Дек 2015, 01:05

Чудесен е станал ножа. *BRAVO*
Колкото до размера на ясписите у нас, мисля че си се пообъркал малко. Най близко до София има в северозападна посока,на около 20 - 30 км. Забравих името на селото. Като тръгнеш по реката, трудно е да откриеш нещо по дребно, та да си вземеш пробичка. От телешка глава, та до кучешка колиба. Такива са им размерите. Доста приличат на този. Пък край с. Чуково Кърджалийско има едни мъхови ахати... Кърваво червено и тревисто зелено. Това на един камък. Ако минаваш някой ден насам, отбий се. Ще ти дам.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
MrSpasov

#332 Мнение от MrSpasov » 01 Дек 2015, 02:03

woody написа:Чудесен е станал ножа. *BRAVO*
Колкото до размера на ясписите у нас, мисля че си се пообъркал малко. Най близко до София има в северозападна посока,на около 20 - 30 км. Забравих името на селото. Като тръгнеш по реката, трудно е да откриеш нещо по дребно, та да си вземеш пробичка. От телешка глава, та до кучешка колиба. Такива са им размерите. Доста приличат на този. Пък край с. Чуково Кърджалийско има едни мъхови ахати... Кърваво червено и тревисто зелено. Това на един камък. Ако минаваш някой ден насам, отбий се. Ще ти дам.
Мишо пак е издал почти всичко ;)
mrspasovИзображение

kekerence

#333 Мнение от kekerence » 01 Дек 2015, 09:19

Прекрасен нож.Камъка със смола ли е лепен?

Аватар
ilio dimitrov

#334 Мнение от ilio dimitrov » 01 Дек 2015, 10:18

woody написа:Чудесен е станал ножа. *BRAVO*
Никога не съм твърдял,че в България няма големи и хубави минерали.
Казах,че аз не съм имал достъп до такива,а и с теб сме го коментирали Мишо.
А точно от Кърджалийско са ми показвали сумати камъни и най големият
беше колкото цигарена кутия.Отдавна се каня да направя един преход по тия райони,
но чакам да назрее момента.
kekerence написа:Прекрасен нож.Камъка със смола ли е лепен?
Камъка е монтиран на лястовича опашка спрямо болстерите и разбира се има и лепило.

vesko

#335 Мнение от vesko » 01 Дек 2015, 17:56

Ножа е уникално красив направо извънземен с този червен цват и тези черни чертички ми прилича на снимка на Марс .

S.T

#336 Мнение от S.T » 01 Дек 2015, 18:18

*THUMBS UP*
IN VINO VERITAS

Аватар
RAZORBLADE

#337 Мнение от RAZORBLADE » 01 Дек 2015, 19:07

Пак казвам, че може да конкурираш Джей Фишър. *THUMBS UP*
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
kr.bonev

#338 Мнение от kr.bonev » 02 Дек 2015, 13:47

Чудесен нож! Този яспис е уникално красив ,много добър избор и отлична изработка! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*

п.п. Ако ти се пробва с червен обсидиан само се обади .Имам няколко залежали парчета (нарязани) с едно мога да се разделя . *DRINK*
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Аватар
ilio dimitrov

#339 Мнение от ilio dimitrov » 02 Дек 2015, 21:18

kr.bonev написа: п.п. Ако ти се пробва с червен обсидиан само се обади .Имам няколко залежали парчета (нарязани) с едно мога да се разделя . *DRINK*
Благодаря ти Красьо,обаче първо трябва да правя един серпентин и един ахат и чак после ще видим к'во ще се прай.
Ще се чуем. *DRINK*

kova4ev

#340 Мнение от kova4ev » 03 Дек 2015, 00:52

Детайлизирана работа на най-високо ниво! Винаги много впечатляващи неща представяш.
Мой приятел се смята за цитирам "не най-добрия, но айде, един от най-добрите" търсачи на минерали в БГ. Предвид всичко видяно, склонен съм да му вярвам. Уви, интересът му е насочен предимно към търсене и трупане на кубици геоди, повечето от които с впечатляващи размери. Относно обработката все се ослушва, имало време, най-много да резне някоя буца на две и да се изплюе отгоре. Както и да е, два въпроса към теб - приблизително колко часа труд има в един от твоите ножове и мислил ли си за чирени от така популярния в БГ Орфеев ахат?

Аватар
ilio dimitrov

#341 Мнение от ilio dimitrov » 03 Дек 2015, 08:57

kova4ev написа:Детайлизирана работа на най-високо ниво! Винаги много впечатляващи неща представяш.
Мой приятел се смята за цитирам "не най-добрия, но айде, един от най-добрите" търсачи на минерали в БГ. Предвид всичко видяно, склонен съм да му вярвам. Уви, интересът му е насочен предимно към търсене и трупане на кубици геоди, повечето от които с впечатляващи размери. Относно обработката все се ослушва, имало време, най-много да резне някоя буца на две и да се изплюе отгоре. Както и да е, два въпроса към теб - приблизително колко часа труд има в един от твоите ножове и мислил ли си за чирени от така популярния в БГ Орфеев ахат?
Благодаря ти за добрите думи.Специално за минералите подобен нож ми отнема между 3 и 5 дни,но може и повече зависи от материала.Първо режа чирените ако са качествени и ми харесат тогава ги почвам,ако не нови и такива дребни уловки бавят работата.Веднъж съм рязал Орфеев ахат,но не успях да изкарам за два чирена.Има изключително красиви от тях. *DRINK*

Аватар
ifoo

#342 Мнение от ifoo » 03 Дек 2015, 10:29

Красота! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

Аватар
saxon

#343 Мнение от saxon » 05 Дек 2015, 10:52

Леле..... =-O нема кво да кажа,хората са го казали

Аватар
TARGET

#344 Мнение от TARGET » 05 Дек 2015, 16:10

*BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP*

Аватар
ilio dimitrov

#345 Мнение от ilio dimitrov » 11 Яну 2016, 20:55

стомана-D3(благодаря на колегата kirilvm за съдействието със стоманата)
дръжка-стабилизирана елша
Изображение
Изображение
Изображение

стомана-N690co
дръжка-гетакор
Изображение
Изображение
Изображение

BUTTON_POST_REPLY