Ножове Lynx Claw

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
sashko1914

Ножове Lynx Claw

#1 Мнение от sashko1914 » 23 Юни 2015, 21:03

Бих искал да Ви покажа първия ми опит за нож. Правейки уточнението,че желанието ми е в пъти повече от уменията,нямам за цел да се презастраховам при евентуална критика от Ваша страна по отношение качеството ми на работа,Напротив,ще съм много благодарен ако ми кажете къде бъркам! Това ще е от помощ за мен!
Работя на място,където имам достъп до сравнително добре оборудвана работилница. За жалост,нямаме гриндер! :)
Купих парче стомана 1.2379 (4 мм). От клипове в нета видях и си направих приспособление,с което да мога да отнемам материал с пилата:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Щастлив,че изобщо нещо се получава,не отдадох необходимото значение на факта,че с пилата съм оставил фрапантни следи по острието.Тук е момента,в който искам да благодаря на Тинко,който се съгласи да оправи нанесените щети от мен по острието. Дадох му го за закаляване,а като ми го върна,вече имах това:
Изображение
Изображение
Отново,искрени благодарности към Тинко! Как ли е изтърпял всичките ми глупави въпроси,не зная!
За дръжката си купих черна микарта и 6 мм месингови нитове.
С риск,темата да се превърне в благодарствен пост,искам да благодаря и на колегите biolander и iivetza,чиито съвети бяха от голяма полза за мен! Благодаря Ви и извинете,че трябваше да търпите некомпетентните ми питания!
Ето ножа след направата на дръжката.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И редом до титаните:
Изображение
За вторичния скос се доверих на човек,който е известен с енциклопедичните си познания в тази сфера! И така,ефекта "keridi":
Изображение
Изображение
Изображение
Изказвам голямата си признателност на колегата Димчо (keridi),за това,че се съгласи да вдъхне живот на първия ми нож! Страхотно удоволствие е да държиш в ръката си нож,заточен по този начин!
Димчо,благодаря ти както за заточването,така и за жеста,който направи за мен! Ти си голям човек и много сериозен мъж! Радвам се,че имах възможността да общувам с теб!
Нека дам и малко данни за ножа!
Обща дължина-220 мм
Дължина на острие-108 см
Ширина на острие (в най-широката му част)-30 мм
Дължина на дръжка-112 мм
Дебелина на дръжка (при гарда)-14 мм
Дебелина на дръжка (при пета)-18 мм
Сега предстои направата на вторичен скос.
Моля,ако имате желание,дайте мнението си за ножа! Така ще зная дали изобщо си струва да продължавам или делото ми е пълен провал!
Докато вярвам и мечтая,значи съм жив!
Където свършва всичко,там започвам аз!

Аватар
GaiDjin

Re: Първи опит за нож

#2 Мнение от GaiDjin » 23 Юни 2015, 21:18

Страшно много ми допада ножа, модела от кой нож е взаимстван или е авторски *OK*
Не презирай хилавата рожба - може да се окаже син на тигър

Аватар
sashko1914

#3 Мнение от sashko1914 » 23 Юни 2015, 21:40

GaiDjin написа:Страшно много ми допада ножа, модела от кой нож е взаимстван или е авторски *OK*
Ножа го видях в темата на Тинко! Разбира се,в сравнение с неговата творба,моя нож е като уродливо копие! :)

baiivan3

#4 Мнение от baiivan3 » 23 Юни 2015, 21:46

Добре се е получил, даже много добре. Хубаво е, че Тинко ти го е пипнал малко, защото щяхме да ти гледаме сеира как го жулиш на закалено да оправяш деругите. :D
Аз лично имам две забележки, които не са задължителни естествено. Първото е, фаски на отвора пред дръжката, сега е с остър ръб и ако решиш по някаква причина да сложиш някаква връзка, лесно ще я пререже. Второто, което е поправимо, някаква засечка в края на режещия ръб, на мен лично ми е много гадно като се наложи да точа нож без да имам начална и крайна точка, за ръчно точене говоря. Захабяват се и самите точещи инструменти така, като се налага да точиш подобни остриета.

Аватар
woody

#5 Мнение от woody » 23 Юни 2015, 21:56

Според мен си се справил много добре. *THUMBS UP*
Като приключиш с пилата, хващаш за нея надлъжно лента шкурка, с две метални щипки от книжарницата и ползвайки същия инструмент започваш все по-фино шлайфане. По този начин можеш и сам да постигнеш резултата на Тинко. Колкото до вторичния скос - просто сменяш ъгъла на инструмента. :D
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
tinko

#6 Мнение от tinko » 23 Юни 2015, 22:00

Не съм споменавал, по мое мнение това е копие на нож който аз съм премислял и един от трите на които имам шаблон /да беше казал този шаблона както и втория съм го давал и на други, третия е на сгъвайка и още никой не го е поискал / и според мен е много ползвателен модел. А до колко е мой е друга приказка, най вероятно и аз съм го видял от някъде.

Засечката и аз я харесвам и предпочитам но за дялане пречи.
Последна промяна 1 на tinko, променена общо 23 пъти
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Аватар
GaiDjin

#7 Мнение от GaiDjin » 23 Юни 2015, 22:11

Ок благодаря за пояснението.
Не презирай хилавата рожба - може да се окаже син на тигър

МинеВ

#8 Мнение от МинеВ » 23 Юни 2015, 22:40

дай малко инфо относно тази конструкция на която е захваната пиата и с какви материяли ако дадеш размери ще са от полза и аз съм начинаещ все още.Поздрави

Аватар
sashko1914

#9 Мнение от sashko1914 » 24 Юни 2015, 07:30

МинеВ написа:дай малко инфо относно тази конструкция на която е захваната пиата и с какви материяли ако дадеш размери ще са от полза и аз съм начинаещ все още.Поздрави
Стенда го видях в YouTube. Ето от този линк:
https://www.youtube.com/watch?v=r9iNDRwwBQQ[/youtube]
Направата му е съвсем елементарна! Нямаш нужда от точни размери,правиш я както ти прецениш!

МинеВ

#10 Мнение от МинеВ » 24 Юни 2015, 08:58

sashko1914 написа:
МинеВ написа:дай малко инфо относно тази конструкция на която е захваната пиата и с какви материяли ако дадеш размери ще са от полза и аз съм начинаещ все още.Поздрави
Стенда го видях в YouTube. Ето от този линк:
https://www.youtube.com/watch?v=r9iNDRwwBQQ[/youtube]
Направата му е съвсем елементарна! Нямаш нужда от точни размери,правиш я както ти прецениш!
ne se otwarq klipa opitai pak

Аватар
sashko1914

#11 Мнение от sashko1914 » 24 Юни 2015, 09:54

Аватар
RAZORBLADE

#12 Мнение от RAZORBLADE » 24 Юни 2015, 12:18

Браво, добро ножче е станало.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

de_marco

#13 Мнение от de_marco » 07 Юли 2015, 09:14

Хубаво ножче.
Какъв е ъгъла (колко градуса), под който си пилил ножа?

Аватар
sashko1914

#14 Мнение от sashko1914 » 13 Юли 2015, 09:55

de_marco написа:Хубаво ножче.
Какъв е ъгъла (колко градуса), под който си пилил ножа?
Всичко е на око. Гледам как се отнема материала и продължавам!

Аватар
sashko1914

#15 Мнение от sashko1914 » 13 Юли 2015, 10:04

Тук ще публикувам докъде я докарах с втория ми опит за нож. Копие на Spyderco Mule.
Изображение
Този път мисля,че острието не е толкова зле,както при първия! За което съм благодарен на колегите,изказали мнение и дали ми съвет!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Сега предстои кания от болтарон и заточване!

BUTTON_POST_REPLY