Аааа, за морала и за скромноста - краси ли човека.

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Georgad

Re: Аааа, за морала и за скромноста - краси ли човека.

#256 Мнение от Georgad » 03 Фев 2018, 20:49

Яска,честно да ти кажа изобщо не ми пука какво мислиш ти.Пиша тук защото знам,че го прочитат и други..

Georgad

#257 Мнение от Georgad » 03 Фев 2018, 20:55

А иначе ако форома е само за хора регистрирани преди 7-8 години...просто ми кажи.Нямаше от каде да го знам.Сещаш ли се?

Аватар
RAZORBLADE

#258 Мнение от RAZORBLADE » 03 Фев 2018, 21:02

Прекалено много са хората, казващи "Така не ми харесва". Тези предлагащи решения са много малко. Останалите са сеирджии като тебе. Не са допринесли нищо за форума и не ги е грижа какво ще стане с него. Така, че пиши, каквото искаш.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Georgad

#259 Мнение от Georgad » 03 Фев 2018, 21:13

Е там ти е грешката.Ако следеше форома щеше да знаеш,че не съм сиетджия..Както и да е..
няма ти отварям очите.

Аватар
RAZORBLADE

#260 Мнение от RAZORBLADE » 03 Фев 2018, 21:24

Виждал съм ти сгъвайките. Това значи само, че работиш с ръцете си. Иначе като гледам само тролиш.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Georgad

#261 Мнение от Georgad » 03 Фев 2018, 21:33

Ама що не каза по-рано ,че и акъл трябва да влагам в тази дейност?Все от някаде щях да намеря някъв.А честно да ти кажа тролиш незнам кво е?...По нашия край няма такова нещо.

Аватар
webe

#262 Мнение от webe » 03 Фев 2018, 21:38

Не, не се сърдя, не се възприемам като майстор(даже не мога да дам определение на думата). За обсъждането, ами обсъждайте ги, има ги в темите, всеки спокойно може да пише.
По малко с любов !

Аватар
RAZORBLADE

#263 Мнение от RAZORBLADE » 03 Фев 2018, 21:42

Към Georgad
Предупреден си за тролене. Следващото ти такова изказване ще е последвано от бан. Определение за трол:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0 ... 0%BE%D0%BB
Има много кадърни майстори, които не дават никаква информация и обяснения как, с какво, с какви материали са направили нещата, които правят. Други обясняват без да ги питаш. Така, че да, ако искаш да покажеш нещо и да обясниш кое как си направил - заповядай. Акъл който има да даде - да даде и да покаже умения и похвати.

Свикнахте да недоволствате като посетители в хотел на който Админа и Модераторите са обслужващ персонал. Ако има спор, то Админа и Модераторите трябва да са съд и жури и да се издават присъди. И повечето не искат да вземат отношение и да кажат мнение, често защото нищо градивно не могат да кажат. Темата отдавна да съм я затрил и да съм затрил Дюкяна, ако анкетата по-горе не показваше друго.

Изображение

Аватар
woody

#264 Мнение от woody » 03 Фев 2018, 22:10

Хубава работа, ама циганска. :D
От какво почна тази тема, пък къде се отплесна. Отново в лични нападки и откровени заяждания. Като че наистина не можем да минем без това, а?
Яска, мисля че починът с оценяването на ножовете и последващото им пускане в продажба е мъртво роден. По няколко причини, но не ми се разпростира на темата. Житейски опит ако кажа, мисля че стига.
Знаете, че не продавам тук. Като махнем няколкото ми изцепки в "щастливия вторник". *CRAZY* Достатъчно ми е да си общувам от време на време с колегите. То, струва ми се, това е и главната причина за съществуването на това място. Всички които познавам са хубави хора. Сигурен съм, че и тези дето не сме се срещали, ако се съберем на живо ще бъдат такива. По неизвестна за мен причина обаче, някои като седнат срещу клавиатурата и сякаш "озверяват". :D Дали заслугата е на вечерната ракия, бира и пр. ....?
Помните ли Чибурашка? По-дъртите сигурно помнят. Та там имаше една подобна приказка: "Хайде да сме приятели!" Смислово я предавам. И ви го предлагам същевременно. Няма за какво толкова да се дърлим. *DRINK*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

kalinux

#265 Мнение от kalinux » 03 Фев 2018, 22:14

Много хубави думи. Добър завършех за темата мисля. *THUMBS UP*

Аватар
RAZORBLADE

#267 Мнение от RAZORBLADE » 04 Фев 2018, 07:13

Би било чудесен завършек и решение на проблемите, но форума е разделен на две според анкетата горе. Ако отворим ножарския дюкян за свободна продажба, пак ще се напълни с недоносени ножчета с дефекти, престъргани ножовки и посредственост. Аз бих го направил ако ще съм спокоен, че това няма да се случи. Ако тая тема е дала поле за размисъл и сме готови отговорно да се отнасяме към форума, тогава да, ще стане както преди. Всеки ще си слага нещата, ако е сигурен, че е дал 100% от качеството, на което е способен и е сигурен в него. Съмнявам се, обаче, че нещата стоят точно обратно за някои от ножоправещите. Убедете ме, че утре няма да се нашляпат ножове с дефекти, било то козметични или пък зле заснети и ще върна всички теми на ножоправещите обратно в Дюкяна.

Изображение

Аватар
woody

#268 Мнение от woody » 04 Фев 2018, 23:25

Ами стига един да изпищи от боклук и до там с въпросния ножоправец. Обикновено така става. Както сам се закопаеш, хич никой не може да те подреди.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
RAZORBLADE

#269 Мнение от RAZORBLADE » 05 Фев 2018, 08:30

Знаеш ли, Мишо, колко пъти съм чувал в разговор: Абе взех нож/острие, от ножара X, пък то ножа се разлепи дръжката, счупи острието, мека стоманата........... Но хората не пишат за това по форумите. Някак не им се занимава на повечето хора. Даже единия човек с който разговарях не беше писал и на самия майстор да се оплаче. Да не кажем, че вече търговията върви във фейса, там се обсъждат нещата от капацитети в областта. Колко пъти си виждал обратна връзка от клиент тук във форума с негативен коментар. Доста малко пъти, нали? Дали сме толкова добри?

Изображение

asenvr

#270 Мнение от asenvr » 05 Фев 2018, 16:40

Ясене, когато създаде Форума,останах с впечатление че насоката му е да се получи обмен на информация м/у мераклии за ножоправци и такива с някакъв опит в дадена насока.Нямаше по-голяма радост за мен от това,да се прибера от ра бота, и да обменя информация по даден въпрос с колеги,знаещи повече от мен по дадена тема.После се намеси търговията, и доста от старите членове спряха , за мое съжаление да пишат.Липсват ми мненията на Дядо Благо , на
Гаден Пухчо ,на М.Г. и тн.Това са все хора, от които има какво да се научи.В последствие групичка клакйори ги принуди да спрат да пишат,обвини ги в непознаване на нови технологии, стомани ,и т.н.
Погледни преди 7-8 години какво представляваше Форума-на 10 технически теми имаше 2-3 за продажби.
Това ,което пишеш,че някой ти казал това или онова за някой ножар, но не му се е оплакал нито на него, нито го е споделил във Форума е несериозно, най-малко.Всеки е длъжен да си търси правата ,както го прави в магазина , за хляб и сирене.
Наздраве на всички. *DRINK*

BUTTON_POST_REPLY