Съвети при избор на сгъваем нож.

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Станко

Re: Съвети при избор на сгъваем нож.

#106 Мнение от Станко » 27 Окт 2013, 14:58

При така поставените условия, аз бих взел мултитул, а не нож .

Аватар
Селски учител

#107 Мнение от Селски учител » 28 Окт 2013, 00:18

mak60 написа:тия "Кизляр" биват ли? На едно място им се радвате и много ги ласкаете, на друго казвате, че зависило от самия нож, който ше ти попадне - можел да е с кофти закалка ....

За този какво мислите?

http://www.sportcitybg.com/Ножове+Кизля ... /Барс.html
Аз Кизлярите ги уважавам въпреки всичко. (То това е истинската любов - да не ти пука от недостатъците ;) ) Между другото една бройка Барс има и в Продавалника (http://prodavalnik.com/ads/?q=%D0%B1%D0 ... 0%BE%D0%B6) и е на малко по-добра цена. Но ако се навиеш, не забравяй, че е хубаво да ВИДИШ преди да купиш каквото и да е.

mak60

#108 Мнение от mak60 » 29 Окт 2013, 23:22

Благодаря за съветите и съжалявам, че чак сега се включвам, но нямах възможност по-рано!

Аз няма да имам възможност да изпадна във времето напред в такива детайли на проблематиката като вас. Въпреки, че ме впечатлява възможността да се задълбочава в темата "ножове". А и за мен не са основен приоритет всички тези факти, които обсъждате. Както не са били и за пра-дядо ми. Помня го с един дълъг, ръждив нож, с орушкана дръжка, забит в навущата.
Благодаря ви, че ме ориентирахте горе-долу за марки и стомани. Ще отида в някой магазин, ще поогледам и ще си взема нещо. После ще го пазя 1-2 месеца, след което ще започна да го ползвам здраво и почти безогледно и накрая, най-вероятно, ще го удавя в морето. Там са отишли три любими мои ножа :-) Ето затова не си позволявам да се задълбочавам - ще ми излезе много скъпо :-)
Селски учител, благодаря за инфото, но си прав, че бива първо да се види....още повече,
че обявата има повече правописни грешки, отколкото процент надежност :-)

Аватар
Hyperbolized

#109 Мнение от Hyperbolized » 13 Яну 2014, 22:47

Здравейте не знам дали въпроса ми е на правилното място, но заглавието ме привлече. Искам мнение, помощ и малко информация :D Търся си сгъваем нож, който да мога да нося в джоба си. Попаднах случайно на едни ножове Tekut, които изглежда са на NexTorch? Това не мога да разбера този http://www.guns.bg/Tekut_Warrior-cat15- ... g=&outlet= и този http://www.guns.bg/Tekut_Fatty_F-cat15- ... g=&outlet= Трябва ми нож който да е до 50 лева най най - много 60 лева, защото все още не съм навлязъл в материала и не искам да се подхлъзна някъде. Затова бих искал мнение за тези 2 ножа и малко информация какво всъщност е Tekut и защо в описанието пише NexTorch. Някой може да ми предложи colonelo или StillOpossum вече ги прегледах, но искам още предложения с моя бюджет :)

magnus

#110 Мнение от magnus » 13 Яну 2014, 22:54

Тия са върло подходящи за подхлъзването, от което толкова се притесняваш. *JOKINGLY*
Търси нещо, което да не трябва да го точиш поне 2 год.

Аватар
Hyperbolized

#111 Мнение от Hyperbolized » 13 Яну 2014, 22:56

Мерси за отговора, но точно това е проблема че в момента не знам какво да търся за тези пари. Затова питах :)

Аватар
tinko

#112 Мнение от tinko » 13 Яну 2014, 23:12

Как, беше "Разрешително от силата " :D :D :D
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Аватар
Любо

#113 Мнение от Любо » 13 Яну 2014, 23:43

Може вече да звучи банално, ама по добре да заложиш на така натрапваните Ганзо, Енлан, Бии и т.н. В същия ценови клас са, ама 440ц или 8cr13Mov звучи някак си по квалитетно от 7cr...бля-бля.

Изображение

Тоя е голям тюфлек:

Изображение

Аватар
Bradley

#114 Мнение от Bradley » 14 Яну 2014, 00:02

Колега може да си закупиш нож произведен в българия - manly comrade http://manly-bg.com/catalog/4857_comrade.html може и да се чупят честичко ама са много красиви *THUMBS UP*

Аватар
Hyperbolized

#115 Мнение от Hyperbolized » 14 Яну 2014, 00:16

"Може вече да звучи банално, ама по добре да заложиш на така натрапваните Ганзо, Енлан, Бии и т.н. В същия ценови клас са, ама 440ц или 8cr13Mov звучи някак си по квалитетно от 7cr...бля-бля."

На мен наистина ми хареса този ENLAN BEE EL01 и Enlan Bee EL01A, но тези компании не се ли отнасят към това, което magnus каза "Търси нещо, което да не трябва да го точиш поне 2 год." Или аз съм в грешка, моля ви осведомете ме че се чувствам много необразован по тази тема

"Колега може да си закупиш нож произведен в българия - manly comrade http://manly-bg.com/catalog/4857_comrade.html може и да се чупят честичко ама са много красиви *ROFL*"

А ти ме разби ...не са по мой вкус на външен вид и до колкото разбрах, от разни хора, се чупели често :D

Аватар
Bradley

#116 Мнение от Bradley » 14 Яну 2014, 00:19

Сега сериозно - потърси Kershaw Nerve в темата на колегата stilloposum - около 50/60 лева е - един от най-балансираните като съотношение цена/качество сгъваеми ножчета, продавани в бг в момента...

Аватар
Hyperbolized

#117 Мнение от Hyperbolized » 14 Яну 2014, 00:25

Между другото точно него гледах до сега и наистина много ми хареса, единственото нещо което не ми допада е това квадратното което стърчи от двете страни на острието, за да може да се отваря по лесно. Но много ми харесва иначе ножчето и се чудя дали да не го поръчвам още днес или утре, тъй като досега не намерих нещо по подходящо.. Но това което открих сега е че е доста дълъг - почти 20 см. и тежичък

Аватар
Bradley

#118 Мнение от Bradley » 14 Яну 2014, 00:42

Това са нормални размери и тегло за нож за всекидневно носене и ползване при почти всички производители на ножове...
острие малко над 3 инча
и тегло около 120 грама

Станко

#119 Мнение от Станко » 14 Яну 2014, 07:53

Извинявай, но за какво мислиш да ползваш ножа, освен за
Hyperbolized написа: Търся си сгъваем нож, който да мога да нося в джоба си.
Те повечето за това са предназначени *JOKINGLY*

Аватар
anubis

#120 Мнение от anubis » 30 Май 2017, 20:15

:) Здравейте момчета, очаквам подарък нож от Франция ! Я сега кажете освен Opinel каква друга марка ножове има реноме на типичен Френски нож ? И изобщо какво да искам? Ако все пак опрем до Opinel то кой номер да бъде!? Очаквам компетентни мнения и съвети *DRINK*
Spyderco Tenacious
ZT0801 Rexford
Benchmade Torrent 890

BUTTON_POST_REPLY