Съвети при избор на сгъваем нож.

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
magnus

Re: Съвети при избор на сгъваем нож.

#91 Мнение от magnus » 06 Мар 2013, 09:37

За кратко време само имах, малко лъзгав ми дойде, то и няма начин да не е.. лесно се драска, но това не ми е проблем на мен лично.

Аватар
LIONSIO

#92 Мнение от LIONSIO » 06 Мар 2013, 16:04

magnus написа:За кратко време само имах, малко лъзгав ми дойде, то и няма начин да не е.. лесно се драска, но това не ми е проблем на мен лично.
Благодаря за отговора.

Аватар
Любо

#93 Мнение от Любо » 06 Мар 2013, 16:10

Тоя го има в темата на Колонело !!! Вероятно го има наличен !!!

Аватар
Bradley

#94 Мнение от Bradley » 06 Мар 2013, 16:12

Джиджано малко скъпо ножче - за жентУлмени е ;)

Аватар
Djigit

#95 Мнение от Djigit » 06 Мар 2013, 19:46

Ако не беше тази шиб...шикозна алуминиева дръжка :D много щеше да ми хареса моделчето.
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
LIONSIO

#96 Мнение от LIONSIO » 06 Мар 2013, 19:58

Любо написа:Тоя го има в темата на Колонело !!! Вероятно го има наличен !!!
Я, има го найстина... Благодаря.

mak60

#97 Мнение от mak60 » 26 Окт 2013, 13:41

Здравейте,
докато си търсих нож, случайно попаднах тук. Изчетох доста теми, като основно се интересувах от мненията ви за разните стомани. Като резултат - не можах да изчистя крайно решение. Та направо - да ви пусна линкове на 2-3 ножа, които си харесах, а вие да кажете кой по бива. Основно искам да издържа ряза му дълго.

http://camouflage.bg/fox-knives-nihiser

http://camouflage.bg/double-action

http://camouflage.bg/magnum-x-over

http://camouflage.bg/nozh-boker-plus-whale - този го пускам само заради стоманата, иначе ми е скъп, че и леко неугледен

Та, коя стомана държи на по-груба работа - N690, AUS-8, 440 или 440С (или между последните две няма разлика?)

Аватар
Djigit

#98 Мнение от Djigit » 26 Окт 2013, 15:54

Здравей и добре дошъл. Ако търсиш износоустойчивост, бих ти препоръчал да смениш марката, особено дивизията на Бокер-Магнум. Гледам ценовия ти диапазон доста варира, като изключим последния, най- скъпия от посочените е 180лв. За тези пари има къде-къде по- добри предложения. Какво разбираш под по- груба работа при сгъваем нож? Дай още малко информация, какво точно търсиш и ще дам няколко предложения.
От изброените стомани, 440 вероятно означава 440А, тя издържа най- много на груба работа от четирите , но и не е толкова износоустойчива. За фолдър в този ценови диапазон само n690 и в краен случай 440с бих оставил от споменатите.

mak60

#99 Мнение от mak60 » 26 Окт 2013, 19:18

Благодаря !

Аз тези ножове ги показвам, заради различните им стомани. Не че точно тях съм харесал окончателно. Иначе ценовият ми диапазон благоразумно е разположен до 100-130-140лв.
Под "по-груба употреба" имам предвид - да не го жаля и пазя ако трябва да заголя или отрежа някога кабел или тел, или да режа дебела гума, или да развъртя някъф болт или вида, или пък да разровя с върха му в стара дебела дъбова дъска и после да подостря молива на лапето :-) Е - те такъв нож, няма :-)

Четох назад и в тази тема и в др подобни. Проблемът е, че линковете с предложения, които сте пуснали, при мене се отварят с начална страница на магазина или сайта, а не с конкретно предложение. Иначе според цените на различните ножове и аз "усетих", че N690 и 440 май най-биват..

ето този например :-))

http://www.sportcitybg.com/Ножове+EXTRE ... d%20D.html

mak60

#100 Мнение от mak60 » 26 Окт 2013, 19:27

тия "Кизляр" биват ли? На едно място им се радвате и много ги ласкаете, на друго казвате, че зависило от самия нож, който ше ти попадне - можел да е с кофти закалка ....

За този какво мислите?

http://www.sportcitybg.com/Ножове+Кизля ... /Барс.html

Аватар
Djigit

#101 Мнение от Djigit » 26 Окт 2013, 22:29

Прав си, че такъв нож няма :D Посочените дейности не препоръчвам да ги правиш с нож. Ако толкова ти се налага да развъртиш болт/вида или да заголваш кабели ти препоръчвам да вземеш един Victorinox и един нож, с който да извършваш нормални дейности, като рязане, дялкане и т.н. На екстрема ценовата политика за мен е дебилна и никога не бих си купил техен нож. В конкретния магазин посочения от теб модел струва 750лв., като може да се намери и до към 600лв, което пак е глупост. Кизляр, може някой да ги хвали, но доста хора в нета пишат за непостоянство на качеството и по тази причина аз не бих си взел техен нож, не съм сигурен на 100%, но май даже се правят в Китай.
Предлагам ти да видиш тази тема:
http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=2236
И да обърнеш внимание на моделите: Benchmade griptilian, Spyderco Goddard, Кеrshaw Junkyard Dog II, Kershaw Rake
А от тази тема:
http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=3811
Spyderco endura и delica

Аватар
Bradley

#102 Мнение от Bradley » 26 Окт 2013, 22:35

Купи си един Ganzo G704 и не се занимавай с глупости - като го поползваш някой и друг месец ще се усетиш какъв нож ти трябва и колко пари да му платиш ;)

*DRINK*

Аватар
Djigit

#103 Мнение от Djigit » 26 Окт 2013, 23:12

mak60 написа:че N690 и 440С май най-биват..
И Брадли също е прав :) Виж и другото Ganzo - G710

Аватар
vlastelin

#104 Мнение от vlastelin » 26 Окт 2013, 23:27

Bradley написа:Купи си един Ganzo G704 и не се занимавай с глупости - като го поползваш някой и друг месец ще се усетиш какъв нож ти трябва и колко пари да му платиш ;)

*DRINK*
Малко е тантурест/острието/ пък и зависи какво очакваш от ножа, по мое скромно мнение Ganzo 704 e по-скоро е цепач отколкото резач. Там вече е тънката нишка какво се иска от инструмента и на какъв интензитет на работа ще бъде подложен. Ама нека, хора с опит да кажат.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
Bradley

#105 Мнение от Bradley » 27 Окт 2013, 01:51

vlastelin написа:
Bradley написа:Купи си един Ganzo G704 и не се занимавай с глупости - като го поползваш някой и друг месец ще се усетиш какъв нож ти трябва и колко пари да му платиш ;)

*DRINK*
Малко е тантурест/острието/ пък и зависи какво очакваш от ножа, по мое скромно мнение Ganzo 704 e по-скоро е цепач отколкото резач. Там вече е тънката нишка какво се иска от инструмента и на какъв интензитет на работа ще бъде подложен. Ама нека, хора с опит да кажат.
Съвсем правилно си го казал - ние тук може с дни да си чешем езиците - человекът въпросопоставител знаии за що ще да ползувува тъй желаната чикия...

Ако си по Шоплъка да се видим на по бира да ти покажа HK14205-цата ми и G704-ката на жената (и двете конвексирани) да видиш, че ганзото е по-тънко сведено от бенча - как си го направиш е при тоя модел ножки - всеки ден от седмицата бих купил ганзо 704 пред тенейшъс и рат 1 онтарио - китайския аксис-лок е за предпочитане пред кой да е китайски/тайвански лайнер-лок IMHO....

BUTTON_POST_REPLY