Ganzo G727 - новият бюджетен хит

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
Звяра

Ganzo G727 - новият бюджетен хит

#1 Мнение от Звяра » 15 Авг 2015, 16:57

Здравейте, уважаеми съфорумци, щастлив съм да представя една съвсем скорошна придобивка от която буквално съм очарован - сгъваемия нож Ganzo G727. Подробно изложение за това какво мисля за ножа можете да видите в клипа, а само ще си позлоля набързо да допълня някои моменти, които изпуснах. На първо място ножът е с бронзови шайби и може би благодарение на тях се отваря толкова плавно. На второ място при повторният оглед забелязах, че от вътрешната страна на ножа леко стърчат от линерите краищата на пружините на аксиса. Нищо фатално, лесно ще се пилнат, за да станат наравно с вътрешната страна на линерите, но трябва да се отбележи, че при другите ганзовци с аксис подобно нещо не съм срещал. Дребно и лесно за коригиране недоглеждане, което по никакъв начин не пречи, но ако го нямаше ножа лесно отиваше към категорията перфектен. :wink: Общо взето съм доволен като слон и предричам добро бъдеще и масово разпространение на този китайски плъх по нашите географски ширини *THUMBS UP*
Специални благодарности на колегата zzfz за помощта при закупуването и доставката на ножа *DRINK*

Мерки и теглилки:
Стомана : 9Cr18MoV, твърдост 58 HRC
Заключване: Axis Lock
Материал на ръкохватката: G10, в случая камуфлаж като обаче има и варианти с черни, зелени и оранжеви чирени
Дължина на острието: 89 мм
Дебелина на острието: 3.5 мм
Обща дължина: 210 мм
Тегло: 126 грама.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ivo_iz

Re: Ganzo G727 - новият бюджетен хит

#2 Мнение от ivo_iz » 03 Сеп 2015, 21:00

И аз го вземах това ганзо с оранжева дръжка и моята бройка е без каквито и да било забележки

Аватар
radula

#3 Мнение от radula » 03 Сеп 2015, 22:07

Аз също си получих днес двата Ганзовци- зеленки!
Значи...два си взех, за да мога да избирам, защото постоянството при китайците е непознато понятие. Но съм доволен и от двата! Верно, остриетата не са перфектно центрирани, но това се лекува лесно. Инак заточка, скосове, финиш на острие и линери, материал на дръжката...всичко е на шест! Прави добро впечатление заключването- плавно, мазно и солидно! Ножът не се нуждае от много сила при отваряне. Характерно при всички модели Ганзо е тежкото отключване и една идея по-трудния достъп до пиновете на аксис-а. Но и с това се свиква. Ще го понося известно време и ще видим каква ще е съдбата му...Може и да замине ,може и да остане...кой знае!?

ivo_iz

#4 Мнение от ivo_iz » 04 Сеп 2015, 11:46

Ами какво да кажа измерих му рокуелите и уреда отчете 60.0 според мен това е добре уцелил съм на бройка

Аватар
seiko

#5 Мнение от seiko » 04 Сеп 2015, 12:08

ivo_iz написа:Ами какво да кажа измерих му рокуелите и уреда отчете 60.0 според мен това е добре уцелил съм на бройка
При китайските стомани 8Cr13MoV и 9Cr13MoV. тия 59-60 единици твърдост въобще не са гаранция, че ножът ще реже както трябва. Аз поне лично се убедих в това на практика - http://bladeforum.bg/index.php/topic,1614.325.html.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание. Стивън Хокинг

Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!

ivo_iz

#6 Мнение от ivo_iz » 04 Сеп 2015, 13:52

Купих го от интерес да видя какво това ганзо и най-вероятно няма да мога да го тествам как реже ама да го имам и аз

Аватар
RAZORBLADE

#7 Мнение от RAZORBLADE » 06 Сеп 2015, 20:51

Аз си взех зелената версия за туристически цели - храна и мазане на филийки заради изчистеното острие. Имах много забележки по моята бройка - линерите направо режеха - игра водната шкурка. Пина на аксиса не влизаше докрай и при удар от опакото на острието аксиса поддаде. Наложи се разглобяване и лечение на шлайфа. Сега пина влиза докрай и не изпуска при удар. Като ви дойдат ганзовците пробвайте заключването на удар да няма после шевове и кръв. От конструкцията на предното ми ганзо, това най долу на снимката съм по-доволен.
Изображение
Пина в който опира острието в сравнение с 727 е три пъти по-дебел. За да направят просветите на аксиса са сложили един пин 3мм, за да не пречи срещу 5мм пин при модела копие на Рифт на бенчмейд. Също свалих клипса и го изкъпах в трихлорид. Сега е графитено сив. Определено има какво да се желае от китайците, но за толкова пари толкова.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

ivo_iz

#8 Мнение от ivo_iz » 06 Сеп 2015, 21:41

за тези пари и да уцелиш на бройка си е без пари

Аватар
batekrasi

#9 Мнение от batekrasi » 13 Сеп 2015, 21:22

Така и не разбрах какъв е смисълът да дадеш 30-40 лева за нещо ,на което почваш да търсиш кусури и да го ремонтираш ... После се почва едно тегаво продаване, с хиляди обяснения за колко е взет, колко е транспорта, че се затъпява и от въздуха ама е закален на 185 Рокуела , че е ползван само за две ябълки и един вестник ...
Та нима това китайско недоразумение има някакво предимство пред един обикновен Викторинокс за 15-20 лева ????
Не си давайте парите за боклуци.
Ако жена ви си купи червило за 40 лева ще й мърморите 3 месеца, ама ако вие дадете 40 лева за китайско устройство с неизяснена потребност е кеф ... ]:->

Аватар
RAZORBLADE

#10 Мнение от RAZORBLADE » 14 Сеп 2015, 07:18

Всъщност стоманата на ганзовците си е в реда на нещата. Мерил съм го 57HRC не е повече, което е оптимално за 8Cr13Mov. Нямал съм забележки че се тъпи от въздуха. Точи се добре. Просто не бих дал 240 лева за Рифта на Бенчмейд, а ми беше любопитно как са го докарали на качество. Ганзовския Рифт дойде без забележки. За 5 години пиновете в които контактува острието не са мръднали. Няма подбиване или щръбки по заключването, така,че за парите получаваш повече от това което плащаш. Просто последните модели които излизат са по претуапни откъм финиш, това е. Викторинокса е друг клас, там няма тактикуул тръпка *CRAZY* А транспорта е за сметка на Али Експрес до вратата ти и струва нищо! Моя го намерих за 15 долара.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
radula

#11 Мнение от radula » 14 Сеп 2015, 09:41

Ясен го е казал, Краси! Какво звъниш без да те натискат!? Ножът си е много, ама много нож за тези пари. Точно 37.80 лв. ми легна моя, прехвърлен през два куриера- наши. Тук не говорим за хай стомани, нито за титаниеви изгъзици, а за практичност и за въвеждане на аксис-а в един много популярен модел! Може един Десептикон ли беше или нещо подобно титаниево недоносче да струва 1200 долара и да не може да реже, ама нали е една кола пари- всичко е ОК! Ганзовци съм имал няколко- режеха доволно, подарих или продадох няколко и продължават да режат.
Аз си взех два, защото си знаех качеството, или по-точно непостоянството в качеството при китайците! Е, и двата нямаха забележки!
От към финиш също не виждам нищо за пилене, напасване, пристъргване и пр. G-10 е повече от добра, стоманата след две седмици употреба си реже вестник без спирка. А не е като да не го ползвам, в кухнята най-вече.
А за сравнение с Виксовете не може да става въпрос, защото няма база за съпоставка между двата типа ножове! Джентли Виксове срещу аксис- нещо не го усещам това нещо!
Аз ще съм последният, възхваляващ китайските имитатори, но когато нещо си е добре и умно направено- нямам аргументи да го оборя, а и няма нужда!
За жалост все още стои въпросът на късмет какво ще ти се падне от торбата на китаеца...Нецентрирано острие, по-ръбести линери или нещо подобно, което се оправя лесно.
С ръка на сърце мога да кажа, че копието този път надмина по качество оригинала- и двата ги имам и съм ползвал мощно оригинала- трагедия....

Аватар
batekrasi

#12 Мнение от batekrasi » 14 Сеп 2015, 10:00

ей от това се притеснявах - бат Весо да не вземе думата защото бях сигурен,че ще ми промени мнението ...
Весо , ако продаваш едната си бройка - ще я взема,
Горния ми пост да се счита за невалиден *BRAVO*

Аватар
radula

#13 Мнение от radula » 14 Сеп 2015, 13:14

batekrasi написа:ей от това се притеснявах - бат Весо да не вземе думата защото бях сигурен,че ще ми промени мнението ...
Весо , ако продаваш едната си бройка - ще я взема,
Горния ми пост да се счита за невалиден *BRAVO*
Ама не се гъбаркай, приятелю! Кой съм аз, та да ти променям мнението за нещо- всичко е строго субективно и въпрос на гледна точка и потребности....
А вторият го продадох и ще заминава за донор при един Майстор, но стига съм повдигал завесата ,че изненадата ще е отсъства!
Ако имаш възможност да попрехвърлиш няколко в ръка, да си избереш твоя нож- ще останеш доволен. Къде има една дума- в чантата като второ ножче да стои-пак кяр!
Моят се отваря без никакво усилие, замятане на китката и пр. гимнастики! Центриран, симетрично сведени РР, напаснат до последно... Единствено освобождаването на заключването е една идея по-тежко и трудно, но това все пак не е Бенч или Широгоров, пък и знаем, че жълтичките слагат по-дебели омега пружинки.
Абе, стига съм хвалил "крадльовците", че нещо не мога да се позная ]:->
Оспамихме темата :-!

Аватар
dimitarpetrov

#14 Мнение от dimitarpetrov » 16 Сеп 2016, 16:03

RAZORBLADE написа:Аз си взех зелената версия за туристически цели - храна и мазане на филийки заради изчистеното острие. Имах много забележки по моята бройка - линерите направо режеха - игра водната шкурка. Пина на аксиса не влизаше докрай и при удар от опакото на острието аксиса поддаде. Наложи се разглобяване и лечение на шлайфа. Сега пина влиза докрай и не изпуска при удар. Като ви дойдат ганзовците пробвайте заключването на удар да няма после шевове и кръв.
Само да добавя едно руско клипче където уж решават този проблем. Леко пилване на палеца хоризонтално....Моето мнение пък е, че не следва да е хоризонтално, понеже може да се появи вертикален луфт...за това може да се пилне леко докато ни хареса как заклинва, но да се спази оригиналния наклон колкото може все пак.

https://www.youtube.com/watch?v=h_FhuOUwXH4

ПП...Въпреки горния проблем, сега чакам едно оранжево ганзарио, но първата работа ще ми е това.
RAZORBLADE написа:лечение на шлайфа. Сега пина влиза докрай и не изпуска при удар.
Да, това е в общи линии.

Аватар
VesKoz

#15 Мнение от VesKoz » 16 Сеп 2016, 22:02

RAZORBLADE написа:Всъщност стоманата на ганзовците си е в реда на нещата. Мерил съм го 57HRC не е повече, което е оптимално за 8Cr13Mov. Нямал съм забележки че се тъпи от въздуха. Точи се добре. Просто не бих дал 240 лева за Рифта на Бенчмейд, а ми беше любопитно как са го докарали на качество. Ганзовския Рифт дойде без забележки. За 5 години пиновете в които контактува острието не са мръднали. Няма подбиване или щръбки по заключването, така,че за парите получаваш повече от това което плащаш. Просто последните модели които излизат са по претуапни откъм финиш, това е. Викторинокса е друг клас, там няма тактикуул тръпка *CRAZY* А транспорта е за сметка на Али Експрес до вратата ти и струва нищо! Моя го намерих за 15 долара.
Аз пък на идея си нямам как такива като тебе си купуват '' ракия от магазина''! :D @}->--
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

BUTTON_POST_REPLY