Ganzo G727 - новият бюджетен хит

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
universum

Re: Ganzo G727 - новият бюджетен хит

#16 Мнение от universum » 17 Сеп 2016, 05:49

Човек кат не е по ракията, няма смисъл за един литър за цяр да подготвя матрял и да виси по казаните..

Аватар
Звяра

#17 Мнение от Звяра » 17 Сеп 2016, 14:14

Случват се и такива бройки, лечението е от просто по - просто. Разглобяване и съвсем обикновено полиране на леклото на аксиса. Защото не иска повече, обикновено проблема в части от милиметъра. След полирането оста на аксиса ходи максимално напред и се избягват луфтове. Аз на моите ганзоиди полирам и дъговиднатата част и така се отваря една идея по-мазно.

Аватар
dimitarpetrov

#18 Мнение от dimitarpetrov » 30 Сеп 2016, 20:41

Колеги, днес пристигна ножчето. Като цяло впечатленията ми са добри - няма външни забележки по изработката. Решен е проблема със стърчащите мустачки на пружинките на аксис лока..както и същия заключва почти до края...Но възникна друга за мен тъпотия...Дойде с 2 ниско качествени пластмасови бели шайбички..в резултат на което не приятно отваряне, както и нецентрирано острие...да не говоря за хоризонталния луфт...та..
Моля да ми кажете, от къде за се сдобия с 2 месингови шайбички..Благодаря!

Аватар
dimitarpetrov

#19 Мнение от dimitarpetrov » 02 Окт 2016, 21:32

Колеги, въпреки горното мое мнение...след като си поиграх с ножа и напук на шайбите...Същият е перфектно центриран, без никакви луфтове...нямам и капка забележка към него. С две ръце бих го поръчал пак. Заглавието на темата е изключително правилно формулирано...Аз за 22лв. не съм имал по-добър нож...нито за 100. Не случайно се води и по-добър от онтариото..който си струва и толкова. Живи и здрави..пък шайби ще си направя да има.. *DRINK*

kekerence

#20 Мнение от kekerence » 03 Окт 2016, 07:38

От къде ги взимате?

Greystoke

#21 Мнение от Greystoke » 03 Окт 2016, 09:26

Още една молба за информация откъде могат да се набавят шайби.

А ножът е изключително добро универсално острие, удобно за рязане и дялкане.

Аватар
dimitarpetrov

#22 Мнение от dimitarpetrov » 04 Окт 2016, 09:17

Да, доволен съм много....шайби се сменят..., но и с тези да се кара не е световен проблем.

Аватар
gospodarski

#23 Мнение от gospodarski » 23 Яну 2017, 19:25

Под ваше въздействие преди Коледа си поръчах и аз една такава ножка, да пробвам качеството на братята китайци.
Учудващото е, че пристигна за под 10 дни за крупната сума от 14 и нещо долара с безплатна доставка.
Ето така изглеждаше в момента на получаването:
Изображениехостинг картинок без регистрации
Никакви луфтове и забележки, прилично заточен и центриран. Понеже мина вече повече от месец оттогава и го ползвам редовно се наложи и да го точа и впечатленията ми са, че е доста твърд като стомана. Бръсне косми та пушек се вдига и държи ряз много повече от парите си.
В заключение, няма да ми е последният китаец вкъщи :) *DRINK*
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
partisan

#24 Мнение от partisan » 09 Фев 2017, 00:29

Да си споделя моя опит с тая чикия. Аз много я харесвам! След като я получих я разглобих частично, пилнах малко гърба на острието, че да затваря по-дълбоко, полирах, понаточих си го и те така. Появи се луфт, който мисля е от осевия болт и не ме дразни. Вече бая време е с мен на всякъде. Много си го харесвам, ама имам забележки. Не към качеството на изработка, по скоро типа конструкция и детайли по модела. Много бие на очи щипката, ще търся някой колега дето има киселина да я оправи. В университета си го пускам в джоба :) но понякога забравям. Това ми е първи сгъваем нож с отворена конструкция и ще е последен. Аз си държа парите в насипно състояние в десния джоб. Там и ножът. Почти винаги като го извадя се разхвърчават монети, които са се напъхали вътре в самия нож. За сега не се е затъпил, но дразни. Ще опитам да му направя "спейсър". Та мисълта ми е такава, като четох за модела - едни го харесват, други не. Повече се коментира стоманата, сглобката и качеството. И залисан в тези параметри и визията не помислих за други "странични" качества на ножката и моите собствени търсения. Ама вкус се гради с ползване, а не с гледане. Иначе чудна ножка.
Благодаря на Звяра за въпросната бройка.

Аватар
r3nt3r

#25 Мнение от r3nt3r » 09 Фев 2017, 01:49

Така и така сте дигнали темата, да питам само на мен ли не ми излизат никакви ножове на ганзо в алиекспреса?!
LZ1AWK

"Бѫди възторженъ идеалистъ : смѣлъ до безумство, влюбенъ въ България до фанатизъмъ, честенъ до самопожертвуване!" - Борисъ Дранговъ

https://r3nt3r.com

Аватар
gospodarski

#26 Мнение от gospodarski » 09 Фев 2017, 01:53

r3nt3r написа:Така и така сте дигнали темата, да питам само на мен ли не ми излизат никакви ножове на ганзо в алиекспреса?!
Ето, пробвай тук :)
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... Text=ganzo
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
r3nt3r

#27 Мнение от r3nt3r » 09 Фев 2017, 01:55

gospodarski написа:
r3nt3r написа:Така и така сте дигнали темата, да питам само на мен ли не ми излизат никакви ножове на ганзо в алиекспреса?!
Ето, пробвай тук :)
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... Text=ganzo
Така де, точно с тоя сърч ми вади само мултитуловете им и ножовете са имитации на спайдъркотата.
LZ1AWK

"Бѫди възторженъ идеалистъ : смѣлъ до безумство, влюбенъ въ България до фанатизъмъ, честенъ до самопожертвуване!" - Борисъ Дранговъ

https://r3nt3r.com

Аватар
gospodarski

#28 Мнение от gospodarski » 09 Фев 2017, 02:07

Аз моя от тук си го взех:
http://www.gearbest.com/ganzo-_gear/
А точно 727 - модела гледам, че в момента го няма нито тук, нито в Али-то...
Може да е временно, може и да е остарял, може и заради китайската Нова година да е...

BUTTON_POST_REPLY