Съвет за фолдър като Buck Vantage

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
kamikadzzze

Съвет за фолдър като Buck Vantage

#1 Мнение от kamikadzzze » 19 Яну 2017, 18:10

Здравейте,
Притежавах Buck Vantage Pro и много си го харесвах. Като недостатъци бих могъл да изтъкна само:
  • малките шайби на остта
    проблема с центрирането на острието (само визуален обаче)
    американските глупави цолови резби на болчетата, като комбинация с много тънки и незакалени болчета
    липсата на възможност да отворя бутилка
Този нож обаче изчезна. Предполагам загубен но ...
Моля за съвет за погобен фолдър! Обожавах размерите му, това че клипса бе най-накрая и ножа се прибира без да се вижда почти нищо от него. Обожавах и палчето за асистирано отваряне с показалец - определено искам и следващият ми нож да има такова. Стоманата бе отлична и държеше много дълго ряз, но като неопитен в заточването ми бе много трудно и доста време прекарвах в опити да го заточа. Затова бих предпочел по-евтина стомана. Дори 440C, ми изглежда като добър варинт. Каквато и да е - стига да не е ръждива, тъй като все пак е за EDC.
Не съм сигурен за дължината на острието. С късичко ще намеря начин да се справя, но имаше едни закони едно време за под 8см дължина на острието - ако стане някакъв проблем с това че го нося с мен дали няма да е много по-добре да е под 8см, или е все тая? Моля за съвет и в това отношение!
Та с по-малко думи - препоръчайте ми сгъваем, неръждаем нож с хубав клипс, палче за всекидневна употреба, моля! (Ако може да отваря бутилки би било страхотно - но и да не може не е проблем)

ivo_iz

Re: Съвет за фолдър като Buck Vantage

#2 Мнение от ivo_iz » 23 Яну 2017, 14:59

Тинейшънс,Рат 1 доказани ножове са

BUTTON_POST_REPLY