CRKT M16® - 10KSF

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
LORDA

CRKT M16® - 10KSF

#1 Мнение от LORDA » 30 Юли 2017, 23:03

Привет от моя милост - един нов и непознат за всичкиви потребител на форума! :)

Държа да подчертая, че на тема " НОЖОВЕ " съм изключителен лаик и нямам никакъв съществен опит, освен любителски, при това от съвсем скоро! :)

И така... наскоро реших да си харесам и закупя що-годе читаво ( като за масов потребител и в ценови клас не повече от 100на лв ) сгъваемо ножче, подходящо за ежедневно носене. Преди много години се бях загледал в сайт на CRKT, бях си харесал горе-долу определен нож като тип и така... просто реших, че вече е време да си закупя един.

Поръчах си го и след 2 седмици пратката най-сетне пристигна :)

Представям ви избраното от мен тактическо, джобно ножче M16® - 10KSF, с доживотна гаранция ( според производителя всичките им артикули са с такава... нещо, към което аз винаги съм скептично настроен ), подходящо за ежедневно носене.
Моделът M16® - 10KSF на фирмата CRKT ( Columbia River Knife and Tool ) всъщност е най-евтиния модел от серията " M16® ". Струва едва 55 - 60 евро с доставката, но за цената си е повече от страхотен, класически, джобен нож, за ежедневно носене според мен и личните ми виждания на човек, който просто няма специални познания в областа и претенции към самия нож. Острието му е от " 8Cr13MoV " стомана ( сходни характеристики с тези на японската AUS 8... като следващите и по-скъпи модели на М16, които преминават през нея... а след това и през титаниеви остриета и през дамаска и каква ли още не стомана... ), с " EDP " едностранно заточване и ръкохватки от неръждаема стомана. Вариациите на М16, производство на CRKT са много, като най-скъпите, серийно производство достигат сума от порядъка на 700-800 лв ( без доставки и в сайта на самия производител ), но с тези съвсем базофи факти предполагам, че и сами сте запознати. За мен просто всичко е нещо ново :) По-долу пускам и малко снимки от новата ми придобивка, като очаквам от всичкиви да споделяте мнения, на база личния ви опит и познания. Коментирайте всичко на воля, ще се радвам да се образовам малко повече в областа! Мерси предварително на всички за вниманието и последвалите коментари.

Линк от официалната страница на производителя, с конкретния модел, характеристиките, спецификациите и всичко останало -> https://www.crkt.com/m16-10ksf-tanto-bl ... andle.html

Клипче с ревю на ножа тук -> https://www.youtube.com/watch?v=8lRjYI-hRuw
Последна промяна 1 на LORDA, променена общо 30 пъти
" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®

Аватар
RAZORBLADE

Re: CRKT M16® - 10KSF

#2 Мнение от RAZORBLADE » 31 Юли 2017, 06:24

Честито ножче и добре дошъл във форума.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

BUTTON_POST_REPLY