Гладък ръб на кожата

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Аватар
Silverman

Гладък ръб на кожата

#1 Мнение от Silverman » 23 Май 2010, 10:27

Преди два дни измислих много лесен начин за постигане на фабрично качество на ръба на кожата-така че да е гладък и гъвкав. Надявам се да оцените предадените знания.
Нужни материали:
1)растително издъбена кожа
2)боя за кожа(спиртна чернилка или байц за дърво на спиртна основа)
3)втърдител за кожа(може да си направите сами със шеллак и етанол)
4)четка за рисуване
5)карнауба вакса

Изображение

1)изшкурете ръба докато получите желаната форма с шкурка 40 и после директно изжулете с шкурка 360

Изображение

Изображение

2)боядисайте ръба с четката

Изображение

Изображение

Изображение

3)нанесете с втърдител с чиста четка

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

4)полирайте на полира с чиста парцалена шайба и карнауба вакса

Изображение

Изображение

Изображение

Ето една готова кания:

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
evgeni

Re: Гладък ръб на кожата

#2 Мнение от evgeni » 23 Май 2010, 10:53

*THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

gogotattoo

#3 Мнение от gogotattoo » 23 Май 2010, 11:04

Екстра е Силвъре, чудесна информация *THUMBS UP* - отивам да изстискам Карнаубата :-[ Едно време бях питал един сарач как го прави ръбчето - той го маже с декстриново лепило и аз го пробвах. Става, но видът ду е съвсем примитивен - като за груби ножки, но все пак е по-добре нещо от нищо. За елегантните ножета трябва такова ръбче, като твоето *DRINK*
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

дядоБлаго

#4 Мнение от дядоБлаго » 23 Май 2010, 11:47

най-лесно става със свещ и пирон - ефекта е абсолютно същия,на ако на някой му се вижда моя начин прекалено примитивен,да си поръча от бриса материали за 100 евра :D те са и специални :D
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

Аватар
zoso

#5 Мнение от zoso » 23 Май 2010, 12:23

Бравус на kalinux и на Silverman. Така както е тръгнало във форум "Ножарство" ще трябва да се отдели под-форум "Практически ръководства в картинки"! Браво момчета! *BRAVO*
дядоБлаго написа:най-лесно става със свещ и пирон - ефекта е абсолютно същия
Деденце, така като кажеш "със свещ и пирон" направо изправяш райбера :D.
Дай ся малко по-подробно де, не се стискай. Необходими материали, технология, начин на приложение... щото първото, което ми дойде на акъла е много подобно на оня лаф "Как се ходи в Сибир по голема нужда" :D
Изображение

Аватар
ifoo

#6 Мнение от ifoo » 23 Май 2010, 14:24

Silverman, поздравления за положения труд и споделения опит.
Айде дедо чакаме снимките, пък после аз ще споделя и на "краварите" начина.
Абе не е ли време пак да помрънкаме за сарашки раздел, че много пръсната ми идва информацията за работа с кожа? (Ако искате да отворим една специална тема за хленчене. :D )
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

дядоБлаго

#7 Мнение от дядоБлаго » 23 Май 2010, 19:22

пирон не намерих,ма намерих едно джелезце - се тая:
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
а,трябва и запалка,ма може и кибрит.свеща нема нужда да е толкова крива ;) джелезцето мое и да е пирон с ф5-7мм.
нататък ще пусна само снимки,без обяснения,щот сте мноо велики :D
Изображение

Изображение

единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

Аватар
ifoo

#9 Мнение от ifoo » 24 Май 2010, 10:43

Снимки на джелезца и свещи, сайт с материали без дори едно: опрвяйте се... :(
Като добавим и факта, че това са постове на професионалисти в занаята и следваме логиката на темата, спокойно може да се счита за изчерпана и да се заключи. :D
Аз не разбирам много ква е идеята да се дава половинчата и неясна информация, но ще спазя прогресията и няма да кача нищо. :D
*DRINK* Честит празник!

дядоБлаго

#10 Мнение от дядоБлаго » 24 Май 2010, 11:01

[quote="ifoo"]Аз не разбирам много ква е идеята да се дава половинчата и неясна информация, но ще спазя прогресията и няма да кача нищо. :D
quote]
смисъла е четящия да се напъне и да си размърда нещто м/у ушите :D инак всичко на готово,няма си напраи труда даже и да го прочете,или след прочитането веднага ще го забрави.
трапер ти пуска саит с иляда пасти,абразивни,неабразивни,всекви мазала,коректори,омекотители и всевъзможни улеснения - ако имаш масово производство без тва няма да минеш.аз ти предлагам нещо което е подръка във всяка къща(бе при мен пироните липсваха :D ) - ако правиш един път месечно кания,пък и сека седмица да правиш ти стига. силвъра пък иска да изглежда все едно има фабрика и не го е правил на ръка,ами е пуснал поръчка в завода си - тва е неговия начин,но трябва да си намериш специална кожа ;)

Аватар
ifoo

#11 Мнение от ifoo » 24 Май 2010, 12:24

Дедо, аз знам как става номера с ръба на кожата. Дори може би начина, който знам е най-удачния и правилен. Казвам може би, защото за твоя начин мога само да гадая, а Трапера все още не е показал неговия. (За ръба говоря, да не си помислиш нещо друго :D ).
По-горе имах предвид, че в специализиран форум, тези които са по-напред в занаята или отговарят на въпросите на незнаещия в случая или не. Не е нужно да формират характера на някой или да му развиват логическото мислене.
В друга тема пък, незнаещия ще ти даде информацията която на теб ти липсва и това прави специализирания форум толкова ценен.
Ти си един от хората, които снасят най-много информация в този форум и в никакъв случай не искам да излезе, че не го оценям. Просто говоря за принципа, а всеки си постъпва както си иска.

tihomirmv

#12 Мнение от tihomirmv » 25 Май 2010, 14:06

Обгаряш края на кожата на запалената свещ и веднага търкаш на пирончето за да стане гладка. После една черна боя за обувки и полираш на ръка с вълнено парцалче, накрая и с една гъба за обувки като минеш и лъщи та е чудо ... :-X :D

дядоБлаго

#13 Мнение от дядоБлаго » 25 Май 2010, 14:27

нищо подобно :D няма боя за обувки,нито парцалчета нито гъбки. запалка,свещ,пирон - тва е всичко.

tihomirmv

#14 Мнение от tihomirmv » 25 Май 2010, 14:32

Да, ама като не става работата и с тях се замазва положението *bllll*

SVD

#15 Мнение от SVD » 25 Май 2010, 15:02

парафина втвърдява ръбчето много добре.нее лоша техниката.лесна и ефективна.само трябва да се внимава с пламъка.леко на върха и да не се държи много.номера става и на плстмаса.получава се лъскавко и стои много добре

BUTTON_POST_REPLY