Избор на шевна машина

Мястото за лаф-мохабет, и други теми.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
kvd74

Избор на шевна машина

#1 Мнение от kvd74 » 01 Фев 2018, 23:24

Привет на всички,
от доста време имам мерак и нужда от някаква по-сериозна шевна машина, тъй като сега ползвам тези на майка ми и жена ми, една 50г. Минерва, полски Лучник с програми и Сингер от началото на 90-те години. Минервата не знае назад, но спрямо възможностите си, другите две ми скъсаха нервите.
Та, шия изкуствена кожа, рядко естествена, като правя къси снадки от два слоя кожа, другото е на ръчен шев /правя волани и др.подобни неща/.
Купих три метални ролкови крачета, които обаче са за индустриални прави шевни машини и така ми стоят.
Мисля, че вариантите са- права профес.машина и да монтирам ролково краче, или някаква с двоен или троен транспорт.
Чуденето ми е какво е по-добро? Нова китайска с "транспорт" и гаранция /марките са Deyee,LEJIANG,Ktec/-1300-1700лв. или стара, но доказана, примерно Адлер или Минерва-800-1500лв., в състояние- каквото каже продавача. Или права проф.машина втора ръка-300-500лв. и да се опитам с крачетата, които имам.
Ако знаете и предимствата на тройния транспорт пред двойния.
Казвайте какво знаете.

Аватар
Traper
Обратна връзка:

Re: Избор на шевна машина

#2 Мнение от Traper » 03 Фев 2018, 21:38

Само немско или италианско старо.Колелия и троен транспорт ,тежък клас!

kvd74

#3 Мнение от kvd74 » 04 Фев 2018, 22:20

Много постно и обобщено, колега*.
Ясно, че ги разбираш нещата, но напиши нещо подробно.
Имам ти записан телефона, понеже беше писал, че предлагаш помощ за неща свързани с шиенето, но да седна да те разпитвам по него ще е, може би, по-неудобно. А тук може и да се прочете от всеки интересуващ се в последствие.

kvd74

#4 Мнение от kvd74 » 13 Фев 2018, 16:49

Пак привет,
след оглед преди два дни днес взех шевна машина Митсубиши с двоен пранспорт, много свежа, почти като нова. Купена е от тук нова, както твърдеше човека, а не ен-та ръка. Установих го по фактурата с която са я придобили на цена от 2886лв.
Благодаря.

Публикувай отговор