Може да ставам досаден .. ама не мога да трая пак

Мястото за лаф-мохабет, и други теми.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

Може да ставам досаден .. ама не мога да трая пак

#1 Мнение от MrSpasov » 13 Юни 2012, 15:39

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4885791
Приеха го шибания закон!
Моля колегите от София да дойдат на ез.Ариана да се включат в протеста!
mrspasovИзображение

Аватар
VesKoz

Re: Може да ставам досадем .. ама не мога да трая пак

#2 Мнение от VesKoz » 13 Юни 2012, 16:52

Лекарства да си купят с парите!
Светльо, за съжаление един протест не стига, а и хората са заети с ежедневните по-важни за тях мъки. Протест пак казвам не стига - трябват размирици, Помните '97 - е т'ва е! Ама... няма вече кой. Рано или късно хората ще побеснеят. Надявах се това да стане преди време, но още не е станало и това ме навежда на мисълта, че не може да се очаква нищо от един обезверен народ. Гадно, но факт!
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#3 Мнение от MrSpasov » 13 Юни 2012, 17:01

VesKoz написа:Лекарства да си купят с парите!
Светльо, за съжаление един протест не стига, а и хората са заети с ежедневните по-важни за тях мъки. Протест пак казвам не стига - трябват размирици, Помните '97 - е т'ва е! Ама... няма вече кой. Рано или късно хората ще побеснеят. Надявах се това да стане преди време, но още не е станало и това ме навежда на мисълта, че не може да се очаква нищо от един обезверен народ. Гадно, но факт!
Веско,
Не си прав приятелю.
Талпата прави размириците, колкото и да не ни се иска да го приемем ние сме стадо, ние сме глутница .. а една глутница е силна когато е заедно.
Знаеш легендата за Кубрат със стрелите !? Отиваш виждаш силата на глутницата, която желае същото като теб и това ти дава сила.
Все пак ние решаваме съдбата си, ние избираме правителството си .. ние му даваме сила, не му даваме да си прави каквото си иска ...а това е точно това.
Следващия закон ще ни засяга пряко .. и пак ще го преглътнем , но дали ще преглътнем последиците му !?
mrspasovИзображение

Аватар
VesKoz

#4 Мнение от VesKoz » 13 Юни 2012, 17:10

MrSpasov написа:Отиваш виждаш силата на глутницата...
Така е човече, но отиваш и виждаш как глутницата лае, но не напада. За съжаление.
Ето една интересна тема която сме дъвкали дъъълго време в един друг форум още при зачеването на "Промените в закона за горите". Контура в началото е планинското колоездене, но после става доста по-широк.:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=84079

С протести нищо няма да стане. *DONT_KNOW*
MrSpasov написа:.. и пак ще го преглътнем , но дали ще преглътнем последиците му !?
За съжаление ще го преглътнем, щото няма нещо което да са ни дали и да не сме преглътнали/нагъзили. Тъп и слаб народ сме и т'ва е. Силно обобщение, но доказателство за обратното няма.

BorisPetrov

#5 Мнение от BorisPetrov » 13 Юни 2012, 17:13

:-[ Не съм съгласен за глутницата...
Бъдещето е за хора които не живеят и не действат първично!

Ама природата трябва да се пази и решенията в парламента не са нищо друго освен гледната точка на масата българи.
Масата от хора си избраха тези мазни продажници на държавата, както и предните...
А масата е тълпата\глутницата която е първична и върви първосигнално подир пропагандираното и манипулирано обществено мнение. Доверява се.
Реалността обаче е, че 89, 97 г. можеше да се случат без насилие и без агресия, ако не бяха провокирани целенасочено.
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Balkan Knives Bazaar - Балканска група за търговия на ножове!

Аватар
VesKoz

#6 Мнение от VesKoz » 13 Юни 2012, 17:16

BorisPetrov написа:Реалността обаче е, че 89, 97 г. можеше да се случат без насилие и без агресия, ако не бяха провокирани целенасочено.
Абе дай да опнем едно въже от парламента до паметника и да ги извадим и овесим всичките (политици) докато не окапят, пък да видим дали следващите ще правят същото. ]:-> Какво "без насилие"?! С какво друго? Те са доказали, че са идиоти. Идиота само от бой разбира!
BorisPetrov написа:Масата от хора си избраха тези мазни продажници на държавата, както и предните...
Както и следващите...
Избор да имаш?! Не! Видяхме ги и червените, и сините, жълтите, пожарникарите... :D

BorisPetrov

Re: Може да ставам досаден .. ама не мога да трая пак

#7 Мнение от BorisPetrov » 13 Юни 2012, 17:27

Ние винаги сме с робската мисъл, че някой трябва да ни управлява. Никой не иска да поеме своята отговорност и да се самоуправлява. А тези които искат... Често го правят отвъд границите на нормалното и закона на съвременната система, просто щото те са финансирали част от тая сган в администрацията срещу права за самоволие. А останалите дето гласовете им струват между 50 и 100 лв. Те не струват. Те са бедни гладни хора, без воля и желание за промяна.

Да попитам само - Какво следва след като опнем въжето - ти ще се наемеш ли да върнеш властта в ръцете на същите тези хора които са си продали гласа за пари?

Аватар
VesKoz

#8 Мнение от VesKoz » 13 Юни 2012, 17:56

BorisPetrov написа:Да попитам само - Какво следва след като опнем въжето - ти ще се наемеш ли да върнеш властта в ръцете на същите тези хора които са си продали гласа за пари?
Продадени гласове. Отиваш в друга социална прослойка. Кои хора продават гласа си?

BorisPetrov

#9 Мнение от BorisPetrov » 13 Юни 2012, 18:57

Всички... Включително хора с моя жизнен статус. Аз не съм богат, не съм и беден. Малко под средата съм.
А хора от средата не познавам.

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#10 Мнение от Black Wolf » 13 Юни 2012, 19:33

Ходил съм на различни еко-протести, подкрепям "зелените идеи", но засега в България това е безмислена работа. какво значение има, че 200, 300 или 1000 човека протестират, докато наоколо всички викат "Абе тия лудите каквно искат?!" и пр.?
Българинът, масовият българин, нехае за природата. За него "природата" означава нещо, където да отиде по удобно шосе, там да има кръчма, бира, кебапчета и чалга.
Ако е по-заможен - да има хубав хотел, със ски-писта, басейн и пр. и пр.
на масата хора въобще не им пука нито за гори, нито за природа. Уви, това е положението.

Аз съм приел, че българската пророда ще бъде ДОсъсипана (каквото е останало, защото много вече е съсипано), горите ще бъдат изсечени, ще има гадни хотели навсякъде по море и планини...
Гадно ми е, криво ми е, тъжно ми е, но какво да правя? С олигарси, мутри и продажни политици оправия няма, когато народа е страхлив, незаинтересован, алчен и безхаберен. И когато гласува все по-малоумно и малоумно на всеки следващи избори. Българите казват били умни хора? Стига бе! Откъде им личи ума?!?

Иначе за продажбата на гласа... Борка, ти кога си си продавал гласа бе? :P

Просто природата не е приоритет на огромното мнозинство живеещи в България. Хората не разбират, че опазването на природата е важно за тях, за всички.
Да не говорим за по-висши разбирания, като например, че опазването на природата е наш ДЪЛГ към следващите поколения.

scorpio_ddt
Обратна връзка:

#11 Мнение от scorpio_ddt » 13 Юни 2012, 20:03

Стойте си пред компютрите пичове и разтягайте локуми. Само така ще промените нещата. Утре се променя и закона за добив на газ. Можете пак да теглите по една майна......

BorisPetrov

#12 Мнение от BorisPetrov » 13 Юни 2012, 21:24

:D Аз и на зелените не вярвам... Няма партия без съответната финансова подкрепа от съответните олигарси.
Аз никога, ама мои приятели да... Което за мен си е все едно аз съм некадърен да обясня, че не се прави така.

Масата винаги е тъпа. Щото се превръща в първична тълпа. Щото като водата търси най-лесният и мек път да мине, така и тълпата търси на хляба мекото, а всички знаем, че най-лесно е по наклонената плоскост. И когато се вменят ниски морални норми на обществото то се превръща от общество в тълпа. А когато е тълпа е лесно за управление точно поради мисълта на всеки индивид че става по-силен като е част от тази тълпа. Егото се помпи за сметка на трезвата мисъл.
опазването на природата е наш ДЪЛГ към следващите поколения.
Вълчо... Прекрасни редове!

Ама тълпата не мисли за бъдещето, а за момента на величие егото дето се помпа от погледите насочени в една и съща посока. От агресията насочена към нещо дето реално го няма.
Винаги избива по по-тихият начин таз агресия. Щото винаги има сила която да противодейства :) В случая за съжаление парите са доста голяма сила - по-голяма сила от човешката воля.

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#13 Мнение от Black Wolf » 14 Юни 2012, 10:11

Борка, партия без финансова подкрепа има поне една. ;) Вярно е, че тази портия няма никакви пари, но това е положението. Таксите за участие в избори, които са десетки и стотици пъти по-високи у нас в сравнение с целия ЕС ги направиха именно за това - да не могат портии ката ПП Зелените да участват в реална кампания. Тъй като съм запознат горе-долу със ситуацията, мога да ти кажа, че това е единствената партия, която действа само на доброволни начала и с лични средства от членовете и симпатизантите. На маналите избори парите бяха с голям зор събрани - хората от ръководството теглиха заеми, залагаха си апартаментите и пр.
Кои други партийни лидера са готови на такова нещо?!?

А и кои са тези "олигарси", които ще подкрепят зелени идеи?! :D :D :D Ако има такива, бих искал да видя тези чудеса на природата. ;)

BorisPetrov

#14 Мнение от BorisPetrov » 14 Юни 2012, 10:13

Ами реално туристическият бизнес по черноморието няма да го има ако няма зелени да пазят плажовете от разните му там "-проводи"...

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#15 Мнение от MrSpasov » 14 Юни 2012, 10:35

http://www.dnevnik.bg/photos/2012/06/13 ... 29#picture
Аз направих каквото можах!
mrspasovИзображение

Публикувай отговор