Може да ставам досаден .. ама не мога да трая пак

Мястото за лаф-мохабет, и други теми.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

Re: Може да ставам досаден .. ама не мога да трая пак

#16 Мнение от Black Wolf » 14 Юни 2012, 12:26

Добре. Да видим сега какъв е реалния резултат от подобни протести. Някакви хора (нищожно малцинство) протестират, ОК.
Очевидно е, че на властта не и пука от подобни протести.
Но променят ли те отношението на основната маса? И в каква посока? Ако все повече хора застават зад идеята за опазване на природата от подобни протести има файда.
Но на мен ми се струва, че ефекта у масата е точно обратен. Може и да бъркам, но масата хора са дразнят. Значи ефекта от подобни протести е отрицателен. Тогава има ли смисъл да се правят?...

Аватар
xstasy

#17 Мнение от xstasy » 14 Юни 2012, 13:05

MrSpasov написа:http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4885791
Приеха го шибания закон!
Моля колегите от София да дойдат на ез.Ариана да се включат в протеста!
Колега, имам един въпрос - чели ли сте проекто закона? Имам предвид реалния текст, а не разни подбрани за медиите цитати?
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

Аватар
gandalf

#18 Мнение от gandalf » 14 Юни 2012, 13:08

Тогава има ли смисъл да се правят?...
Има смисъл да се правят. Но не по този начин. И във Варна имаше протести и други "някакви" мероприятия, макар и на друга тема. По преки впечатления немалка част от присъстващите даже нямат и идея за какво точно протестират. Идеята е за нещо "зелено", някой "от горе" е нагазил някакви права - трябва да се протестира. Значителна част от причината остава скрита за хората. Вярно, че образоването на масата е трудно и неблагодарно, а често и опасно, занятие. Но реален резултат без това няма. НИКОЙ вече не се впечатлява от "масови" протести, най-малкото властта. 'Ми съгласете се, че ако сте управляващ, няма да се стреснете от спонтанното събиране на младежи (да, именно младежи, т.к. нещо не се вижда старшата възраст, която е основоположника на този род нарушения), които викат за нещо - ако вземете да се стряскате от всеки такъв протест, то скоро ще ви стряска всяка агитка, сепнала се по някой "проблем".

Да не говорим, че един от най-сериозните начини за противопоставяне на подобни безумия е неползването на съоръженията, които ще проядат горите и планините. Но познайте кой ходи да скиорства и да сноубордства, да се вози на лифта и да... да прави всичко, което е станало по-лесно в планината.

В духа на конспирацията - ако протестите имат облика на шумна тълпа груби младежи, никой няма да се стресне - защо да не побутнем въпросната тълпа (лични впечатления - и мен са ме "побутвали", 'ма за зле прикрития интерес на някого не ходя никъде)
Пак в духа на конспирацията - на някой не му ли мина през ума да се обърне не към НС, а към ресорните министерства и агенции, които със създаването си са призвани да бранят именно тази част от природата?
pedo mellon a minno

Аватар
VesKoz

#19 Мнение от VesKoz » 14 Юни 2012, 13:10

Било е добре. Одобрявам. За това говорим! Наченки на гражданско общество.
Тази вечер - пак, пък да видим.
Дано оня охлюв президентчето да го ветоса т'ва безумие.
BorisPetrov написа:В случая за съжаление парите са доста голяма сила - по-голяма сила от човешката воля.
Много точно казано, Борка! *THUMBS UP*
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#20 Мнение от MrSpasov » 14 Юни 2012, 14:08

Отговарям на всички.

Не става въпрос за Витоша, нито за 60% от горите в България, които могат да бъдат изсечени до 2 години.
Става въпрос за гражданска позиция.
Моята е следната:
Не желая хората, които са мои работници или аз съм наел на работа (разбирай Народни представители) и аз им плащам,
да правят неща, които за мен не са угодни.

xstasy - да чел съм закона , и по една случайност мога да тълкувам законите, което е по - важно в случая.

Black Wolf - ефекта върху различните хора е различен. От 7 протеста до сега този бе с най - голямо влияние защото накарахме НЯКОИ медии да го излъчат, и аз съм доволен. - тук е момента да ви кажа, че БТВ е телевизия, която манипулира обществото и прави информационно затъмнение на обществото , угодно и. - който иска да го взима предвид , който иска не.

BorisPetrov - това не се организира от "зелените". - прочети малко, преди да искаш да се изкажеш. Другото, което си казал го подкрепям и ще лежа колките нощи в ареста за това.

scorpio_ddt - Шистов газ и протеста за горите се обединиха преди месец. Само информативно, в повечето щати добива вече е забранен защото предизвиква, локални земетресения.

Black Wolf - няма нищо излишно, в един момент го осъзнават 1000 в следващия момент 5 000 000 осъзнават, че няма какво да дишат, и много им е трудно да обяснят на децата си какво е Дърво, какво е природа, от прозореца на Мак Доналдс в Мола.

Не желая да ви досаждам с моята си гражданска позиция хора, просто искам и вие да имате такава и да не ви е страх да я покажете и изразите - извън нета.
Важно е да сме наясно, че днес е закон, който можем да преглътнем и видимо не ни засяга пряко, но утре ще ни засяга пряко .. и пак ще сме малцинство. Без значение какво ще ни обедини, ние трябва да покажем, че никой не може да контролира живота ни чрез и със закони с които ние не сме съгласни, това нарушава гражданските ни права и навява спомени за помамохамеданчване.
mrspasovИзображение

BorisPetrov

#21 Мнение от BorisPetrov » 14 Юни 2012, 14:15

Спирам да искам да се изказвам...
Говорех на Вълка.

Не съм против събиранията за протести, против съм липсата на ясна визия и цялостна програма.
Събират се спорадично някакви хора, сред хората има не само реални протестиращи, а и провокатори и при нужда за угода на управляващите - протестите ескалират в мини бунтове които бързо се потушават с предтекста, че някой е бил "агресивен". А агресията, дори да е заслужена е животински инстинкт породен от страх и безпомощност. И няма нищо общо с защитата на Витоша от алчните гъзове на корумпираните политици.
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Balkan Knives Bazaar - Балканска група за търговия на ножове!

scorpio_ddt
Обратна връзка:

#22 Мнение от scorpio_ddt » 14 Юни 2012, 14:17

Добре казано. Напълно подкрепям mrspasov

Аватар
xstasy

#23 Мнение от xstasy » 14 Юни 2012, 14:19

Чел си го? Моля те за следните коментари:
- И с какво конкретно не си съгласен?
- Кое е различното от досега действащия закон по тази конкретна точка?
- Имаш ли по-добро предложение?

Не те изпитвам, просто ми е любопитно мнението ти.
Твърдо вярвам, че хората не четат въобще законите, а коментират разни неща, които им подхвърлят от медиите, а те го правят, защото имат конкретни интереси. Така на практика корпорациите прокарват интересите си - плащат на 20 човека да пускат заглавия "Лобистки закон ограбва българската гора", "Ще изсичат гори за лифтове", "Последното национално богатство е продадено" и хората без да помислят отиват да подкрепят един лобист в борбата му с друг.
Тарикат мъж не писка.

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#24 Мнение от MrSpasov » 14 Юни 2012, 14:31

xstasy написа:Чел си го? Моля те за следните коментари:
- И с какво конкретно не си съгласен?
- Кое е различното от досега действащия закон по тази конкретна точка?
- Имаш ли по-добро предложение?

Не те изпитвам, просто ми е любопитно мнението ти.
Твърдо вярвам, че хората не четат въобще законите, а коментират разни неща, които им подхвърлят от медиите, а те го правят, защото имат конкретни интереси. Така на практика корпорациите прокарват интересите си - плащат на 20 човека да пускат заглавия "Лобистки закон ограбва българската гора", "Ще изсичат гори за лифтове", "Последното национално богатство е продадено" и хората без да помислят отиват да подкрепят един лобист в борбата му с друг.
:) щом искаш ще коментирам закона по точки, но ще влезем в спор за тълкуването на закона а не ми е приоритет, предполагам и на теб.
Отностно лобизма, по отношение на бизнеса свързан със ски спортове има само един лобист, капиталист или както искаш го наричай изедник и това е Цеко Минев - собственика на ПИБ , акцинер в БТВ .. Щом може да мотивира 60 % от българският парламент да гласува закон немуизнасящ .. сещай се за какво става въпрос. Кой е той в крайна сметка да изнудва едно правителство .. баси аз не мога да си обясня как може да се допусне такова нещо.
mrspasovИзображение

Аватар
xstasy

#25 Мнение от xstasy » 14 Юни 2012, 14:41

Не, не искам да коментираме закона точка по точка.
Това, което много хора не знаят (а не го знаят, защото не четат) е, че новият закон защитава в пъти по-добре гората от изсичане - даже бих казал, че прави невъзможно изсичането й.
Досегашният закон го разрешаваше, но след сложна процедура, чиято единствена цел беше в министрествата на Земеделието и околната среда да вземат едни пари под формата на подкуп. Това в новия закон е отменено, като процедурата е направена много по-прозрачна. Абсолютна лъжа е, че горите ще могат да се секат без разрешително и ОВОС.
Подозирам, че основните подстрекатели на тези протести са средното ниво във въпросните министерства, които вече няма да могат да взимат пари под масата всяка година и да отчитат по партийните каси.
Никой не иска по-нататъшното разрушаване на Природата, най-малко аз, но много се ядосвам, когато така прозрачно се мъчат да ни манипулират.

Цеко Минев е издънка от най-тъмните среди на БКП, но е неоспорим факт, че направи първия европейски и световен курорт у нас и той на-вече има интерес природата да се запази, защото на практика той това продава на туристите - природа.

Още един въпрос - защо като отидат нашенците по горите след тях остава сметище, защо са склонни да отсекат байкушевата мура за огрев и защо купуваха построените в резервати апартаменти, а сега се сетиха за природата?
Тарикат мъж не писка.

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#26 Мнение от MrSpasov » 14 Юни 2012, 15:40

xstasy написа:Не, не искам да коментираме закона точка по точка.
Това, което много хора не знаят (а не го знаят, защото не четат) е, че новият закон защитава в пъти по-добре гората от изсичане - даже бих казал, че прави невъзможно изсичането й.
Досегашният закон го разрешаваше, но след сложна процедура, чиято единствена цел беше в министрествата на Земеделието и околната среда да вземат едни пари под формата на подкуп. Това в новия закон е отменено, като процедурата е направена много по-прозрачна. Абсолютна лъжа е, че горите ще могат да се секат без разрешително и ОВОС.
Подозирам, че основните подстрекатели на тези протести са средното ниво във въпросните министерства, които вече няма да могат да взимат пари под масата всяка година и да отчитат по партийните каси.
Никой не иска по-нататъшното разрушаване на Природата, най-малко аз, но много се ядосвам, когато така прозрачно се мъчат да ни манипулират.

Цеко Минев е издънка от най-тъмните среди на БКП, но е неоспорим факт, че направи първия европейски и световен курорт у нас и той на-вече има интерес природата да се запази, защото на практика той това продава на туристите - природа.

Още един въпрос - защо като отидат нашенците по горите след тях остава сметище, защо са склонни да отсекат байкушевата мура за огрев и защо купуваха построените в резервати апартаменти, а сега се сетиха за природата?
Не си прав колега, в момента горския фонд на България 60 % е върнат на гражданите. При предишния закон имаше право да сечеш % от естествения прираст за Х години. Сега закона не забранява да ги изсечеш ако решиш, че ще садиш рапица там, пък то ще си се води гора за 30 години .. пък после каквото стане
Знаеш ли как беше построен София Ленд ? Там беше гора от Ловен парк, гъста и по стара от Витоша , смениха статута на земята за смесено ползване, от статут парк, от тук на там смяната на статута в ЖМ е на една крачка. Същото е и с този закон.
Цеко, че направи курорт в у нас, направи защото това му е част от бизнеса, а че има природа от страни е временна даденост, която не е премахната защото бизнеса няма такъв прираст. М/ у другото на Боровец има десетки хектари пустеещи писти, що? Защо не иска да се поправят досегашните съоръжения и писти на Витоша ами иска нови ..защото не може да се застрои като на Боровец и Банско. Пренеси едно Банско на Витоша , отсечи 30 % от частните гори и си помисли на какво ще прилича? Ще има бариера след Драгалевци, Симеоново и Бояна и ще влизащ срещи 80 лв. и то само за да видиш милионерчетата как се учат да карат борд.
Апартаментите не ги купувахме ние , ами руснаци , англичани и прочее сега ги продават на безценица, последните 10 години Бг "иконимиката" се държеше на база това строителство и парите на тези хора.
.. оф доста тежка тема за ножарски форум.. темата е за 2 част от Главата Под Игото , пиянството на един народ. Да седнем на маса ..да се намааме и да спорим .
mrspasovИзображение

Аватар
xstasy

#27 Мнение от xstasy » 14 Юни 2012, 15:54

Смесваш много факти, предположения и чисти измислици в много странен миш-маш ;)

Аз седнах и прочетох закона и никъде не видях този апокалипсис, даже напротив!
Първо, законът регламентира строеж само на писти, стълбове (ток), влекове и никъде не се дава възможност за хотели - това е голяма манипулация и не знам защо участваш в нея.
Второ досега това разрешително се даваше по усмотрение само и единствено на министъра и администрацията му. Сега това въобще не зависи от политиците, а се прави търг и ако ти участваш в него и дадеш по-добра цена ще надцакаш Минев.
Трето и последно - да изсечеш просека за лифт или писта се прави след много тежка процедура по ОВОС - т.е. пак до такова нещо ще се домогнат богоизбрани, а не всеки бански селянин. Защото не мутрите съсипаха Банско, а селяните.

Голямата разлика стария/новият закон е, че мястото си остава държавно и никой по никакъв начин не може да го придобие.

Вижте, сериозно! Прочетете закона! Не се оставайте да ви манипулират!

П.С.
Нека съм напълно ясен, колега Спасов - смятам се за яростен природозащитник и в никакъв случай не лобирам за изсичане на гори и подобни щуротии. Но смятам, че в момента една група лобисти насъсква хората по друга група лобисти. И това никак не ми харесва. Единственото, което мога да направя е да чета внимателно.
Тарикат мъж не писка.

Аватар
gandalf

#28 Мнение от gandalf » 14 Юни 2012, 16:21

xstasy написа: Второ досега това разрешително се даваше по усмотрение само и единствено на министъра и администрацията му. Сега това въобще не зависи от политиците, а се прави търг и ако ти участваш в него и дадеш по-добра цена ще надцакаш Минев.
А дано, ама надали. Защото като се сетя какви чудеса съм гледал и слушал при т(р)ъжните процедури в родината последните 5-6 години, си представям каква "бариера" е сложена. Законово се приемаше, а и все още се приема, две фирми да са върли съперници в битката за един обект, докато Изпълнителния директор на едната е Зам. Управител в другата, в същото време фирмите работят в едни и същи офиси по простата причина, че персоналът обслужва и двете заедно и едновременно. И номерът минава!
pedo mellon a minno

бай васил

#29 Мнение от бай васил » 14 Юни 2012, 16:28

Колеги само да ви предупредя ,да внимавате с изразите и призивите.Щ"тото ако си мислите ,че имате "демократично право" да изразявате напълно свободно мнението си ,да знаете ,че не е баш така.
Колегата VesKoz направо си е за съда ,за подстрекателство към бунт и призиви за саморазправа.Които веднага ,могат да бъдат извадени от контекста на изказването му и да се тълкуват по "правилния начин".
Обърнете внимание ,какво се случи с доста момчета ,след "проблема"Катуница и призивите "циганите на сапун".
Пиша го с най- добри чувства и въобще не се заяждам ама да си знаете.
Поздрави Бай Васил :)

Аватар
xstasy

#30 Мнение от xstasy » 14 Юни 2012, 16:34

gandalf написа:
xstasy написа: Второ досега това разрешително се даваше по усмотрение само и единствено на министъра и администрацията му. Сега това въобще не зависи от политиците, а се прави търг и ако ти участваш в него и дадеш по-добра цена ще надцакаш Минев.
А дано, ама надали. Защото като се сетя какви чудеса съм гледал и слушал при т(р)ъжните процедури в родината последните 5-6 години, си представям каква "бариера" е сложена. Законово се приемаше, а и все още се приема, две фирми да са върли съперници в битката за един обект, докато Изпълнителния директор на едната е Зам. Управител в другата, в същото време фирмите работят в едни и същи офиси по простата причина, че персоналът обслужва и двете заедно и едновременно. И номерът минава!
Прав сте, колега! Ама за корупцията никой не ни е виновен - не може хем да бутаме по десетачка на КАТ, хем по стотачка за разрешително в Общината, хем после да се сърдим, че и политиците го правят..
Тарикат мъж не писка.

Публикувай отговор