Може да ставам досаден .. ама не мога да трая пак

Мястото за лаф-мохабет, и други теми.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

Re: Може да ставам досаден .. ама не мога да трая пак

#46 Мнение от MrSpasov » 15 Юни 2012, 14:32

xstasy
http://forthenature.org/news/2244
Ето ти становище по точки да не го пиша аз .. на същото мнение съм,
вчера обещах.
Който го интересува да чете, който иска целия проекто закон а не извадки ..да казва ще го постна.
mrspasovИзображение

Аватар
xstasy

#47 Мнение от xstasy » 15 Юни 2012, 15:13

Колегаааа ;)
Ясно, нямам шанс да ви накарам да прочетете закона и на тази база да имате обективно мнение.
По-лесно е да цитирате думите на хора, които имат материален интерес от случващото се.
Ей това е големият проблем на природата - падаме си по лесните мерки, не по правилните.

Лесно е да отидеш да пиеш бира на Орлов мост и да гледаш сейр - трудно е да отидеш на общественото обсъждане на закона.
Лесно е да прочетеш какво са написали приятелите във фейсбук - трудно е да прочетеш 4 страници закон, за да знаеш реално какво пише.
Лесно е да викаш "Никакви хотели" - трудно е като почине дядо ти да не му продадеш къщата за хотел, за да си купиш БМВ.
..и т.н.

..ами.. хубаво!
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#48 Мнение от MrSpasov » 15 Юни 2012, 15:36

xstasy написа:Колегаааа ;)
Ясно, нямам шанс да ви накарам да прочетете закона и на тази база да имате обективно мнение.
По-лесно е да цитирате думите на хора, които имат материален интерес от случващото се.
Ей това е големият проблем на природата - падаме си по лесните мерки, не по правилните.

Лесно е да отидеш да пиеш бира на Орлов мост и да гледаш сейр - трудно е да отидеш на общественото обсъждане на закона.
Лесно е да прочетеш какво са написали приятелите във фейсбук - трудно е да прочетеш 4 страници закон, за да знаеш реално какво пише.
Лесно е да викаш "Никакви хотели" - трудно е като почине дядо ти да не му продадеш къщата за хотел, за да си купиш БМВ.
..и т.н.

..ами.. хубаво!
Колега държиш се все едно ти имаш интерес.
http://www.strategy.bg/PublicConsultati ... -BG&Id=484
Ето ти всички промени .. като си чел
ги съпостави със старите точки, намери вратичките и дай да спорим.
Не се прави на разбирач ами си признай, че закона е написан многозначно и може да се тълкува поне по 4 начина.
Ти го тълкуваш по начина в който вярваш ...аз не го тълкувам защото това е работа на други хора, аз само знам, че той не е прозрачен, написан е неразбираемо .. и в него се крие обезлесяване на българските планини с цел ДОзабогатяване на 10 човека.
1
Обичам бира да , и ще си я пия кудето искам. Освен,че гледам сеира съм част от сеира и имам изявено гражданско мнение. - ако ти си на обратното и си PR организирай си хората, които мислят като теб и си пийте бира и вие.
2
Закона е 8 страници ..и съм ги чел и стария и новия и 2 те точки които променига преди 2 месеца и позволиха да се строят в НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВЕ
сгради за общо ползване , какъвто е статута на МОЛОВЕ и КИНА .
3
Нямам дядо , нямам наследство и нямам BMW ..всичко, което имам на гърба си съм си го изкарал с тия две ръце, и работя като общ работник от 13 годишен.
mrspasovИзображение

Аватар
VesKoz

#49 Мнение от VesKoz » 15 Юни 2012, 16:44

Вас двамата ш'ви збера на по бира щот' след още една странцица ш'си създадете много погрешно вчепетление един за друг. *DRINK*
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#50 Мнение от MrSpasov » 15 Юни 2012, 16:49

VesKoz написа:Вас двамата ш'ви збера на по бира щот' след още една странцица ш'си създадете много погрешно вчепетление един за друг. *DRINK*
Абе няма такова нещо .. ма за бирата как ще се скараме кой да я плаща :P
mrspasovИзображение

Аватар
xstasy

#51 Мнение от xstasy » 15 Юни 2012, 16:52

хахахахаха ;) няма да се караме, защото ще се съгласите да съм аз ;)
Тарикат мъж не писка.

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#52 Мнение от MrSpasov » 15 Юни 2012, 16:53

*nono*
xstasy написа:хахахахаха ;) няма да се караме, защото ще се съгласите да съм аз ;)
забрави
mrspasovИзображение

Аватар
xstasy

#53 Мнение от xstasy » 15 Юни 2012, 17:06

Веско го признавам за отявлен природозащитник с доказан принос - изминава човекът по 5 хиляди километра годишно с колелото, с което спестява 725 ТОНА въглероден окис годишно... представяте ли си какво бълва един ТИР?!
Тарикат мъж не писка.

Аватар
MrSpasov
Обратна връзка:

#54 Мнение от MrSpasov » 15 Юни 2012, 17:24

xstasy написа:Веско го признавам за отявлен природозащитник с доказан принос - изминава човекът по 5 хиляди километра годишно с колелото, с което спестява 725 ТОНА въглероден окис годишно... представяте ли си какво бълва един ТИР?!
Аз даже още по - добре го познвам ..защото знам колко може да унищожи от това вредно - радиоактивно вещество БИРА
mrspasovИзображение

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#55 Мнение от Black Wolf » 15 Юни 2012, 17:36

xstasy, ти специалист по PR ли си? Ако да... всичко е ясно. :D
Не се обиждай, ама професионалните изкривявания са характерни за много професии. ;)

Аватар
xstasy

#56 Мнение от xstasy » 15 Юни 2012, 17:42

Black Wolf написа:xstasy, ти специалист по PR ли си? Ако да... всичко е ясно. :D
Не се обиждай, ама професионалните изкривявания са характерни за много професии. ;)
Това съм завършил.. вече не работя това, но пък дълги години гледах от първи ред как се организират такива неща - затова толкова се запалих да ви убеждавам да четете, а да не вярвате на ленински лозУнги..
Тарикат мъж не писка.

BorisPetrov

#57 Мнение от BorisPetrov » 15 Юни 2012, 20:38

Значи имаме една планина, едни гори.
Нулата е Концесионерът - Тоз пич или фирми дето ще са облагодетелствани.
После ще има фирма дето ще сече и извозва дървеният материал - още един облагодетелстван.
После ще има фирма която ще се занимава с окабеляване и поставяне на стълбове - облагодетелстван.
Трета фирма която евентуално ще се занимава с транспорта на едно или друго - облагодетелстван.
Може още една фирмичка за нещо... Поддръжка на инсталациите - облагодетелстван.

Хипотетично това са работни места. Реалистично - работни места за фирмите на "наши" хора.

Помните ли протестите против горивата? А в момента колко струват горивата? Тогава къде вечеря Борисов? Наскоро къде ще се открива нова мощност... в Лукоил? Заради коя компания от няколко седмици няма тролеи в Бургас?

Добре дошли отново на бъбречните и белодробни заболявания за всички в Бургас. :) ама кога стана ясно всичко това?
И какво получи държавата в замяна на всичко това? Общината получи ПОДАРЪК Дома на нефтохимика и обещание за няколко хиляди работни места. А Бойко, колко точно е взел - хората изчисляващи комисионните на 1,5 милиарда още мълчат... Ма понеже сме евтини гъзове - Сигурно в най-добрият случай 10%...

:) Инвестиция = Продажба на парче от държавата. :)
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Balkan Knives Bazaar - Балканска група за търговия на ножове!

Аватар
Djigit

#58 Мнение от Djigit » 15 Юни 2012, 21:05

едит: Като гледам MrSpasov и xstasy показват различни проекто-закони. Реално приетият не видях.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/06/ ... gorite_za/
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

scorpio_ddt
Обратна връзка:

#59 Мнение от scorpio_ddt » 15 Юни 2012, 22:40

xstasy написа:Колегаааа ;)
Ква стана ся? Мирослав Найденов обеща да премахнат текста, който позволява безконтролна сеч и т.н.
Т.е тези дето не били чели закона според теб, се оказаха прави. Кво ли ша стане, ако вземат да го прочетат тоя закон?

Аватар
xstasy

#60 Мнение от xstasy » 15 Юни 2012, 23:16

...я да видим?

1. Забранява се да се секат гори до 20 декара от собствениците им
2. Забранява се да се секат дървета в речните корита, за да се разчистват
3. Като се сече гора с цел бизнес, то е разрешено само до нивото на естествен прираст

Изглежда глобална победа и те разбирам защо си изпъчил гърди, все едно си бил и ти на митинга, НО:

1. То и сега не собствениците си секат горите, а циганите и дървената мафия - промишлен дърводобив не се прави на 20 декара, а дядото за да си насече дърва за зимата ще даде рушвет и ще се сече държавна гора - ама то винаги си е било така..
2. Досега се искаха куп документи и оценки, за да ти разрешат да отрежеш препречило коритото дърво. Честито, това не е променено, ама голям праз като и преди и сега това може да се направи само от общинска фирма
3. По-бе-даааааа! Упс... а колко е това ниво? Ммм, сетих се - колкото дадеш - както досега. Гората е предимно дребна частна собственост и като забраниш на хората да я секат, то на хартия прираста е огромен - съответно сечеш на воля! А дребните собственици и без това никога не са искали да я секат.

..знаеш ли колега какво е Пирова победа ;) хубаво е да се четат не само заглавията по вестниците.
Не е променена основната точка за промяната на предназначението - не е проблем да се махне и тя, но това значи да си ограничим сами зимния туризъм. И това не е проблем, зашото ние от туризъм не разбираме особено.
P.S. излиза, че защитавам някакъв закон, за който всъщност въобще не ми пука, защото не законите, а хората и манталитета са заплахата за Природата.. затова адмирирам протеста, адмирирам хората да се интересуват, адмирирам гражданското общество и най-вече ИНФОРМИРАНИЯ ИЗБОР.
А ако искате да опазите Природата си събирайте боклука след протестите и след пикник. Малките стъпки често водят до големи резултати.
Тарикат мъж не писка.

Публикувай отговор