Неписани закони или просто етика

Форум за форума. Съвети към организация, идеи за нови форуми и други.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
kr.bonev

Re: Неписани закони или просто етика

#16 Мнение от kr.bonev » 04 Юни 2016, 14:46

Чакай , че нещата се объркват ! Ковачев ,тук ти отговорих :http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php ... 8&start=75

А тази тема не е специално за теб !!! Отворих я заради подобни случай , с които всеки се сблъсква ежедневно ,особено в нашата далавераджийска държавичка . Затова и заглавието е такова , а не "Внимание .... нещо си там!" Никой не ти казва как да си вадиш хляба и да си храниш семейството ,всеки си има начини ! Въпросът е ... "Ти мен уважаваш ли ма ,а?" :D

И за да е по-ясно ще се самоцитирам :

"Това е , човек , просто искаш да заемеш позиция , кратко ,точно ,ясно ! Евала за което !
Както споменах по-горе , възхищавам се на изработките ти , добър си. И като творец сигурно би реагирал подобно в такава ситуация. За цени не говоря ,всеки има правото да купува и продава както си иска ,разбира се по-голяма печалба ,по-добре! Цялата работа идва от там ,че не лошо да обявяваш имената на майсторите ,не вярвам да навреди на някоя обява!? Пък и така ще популизираш имена на колеги ,които само биха се зарадвали!
Те това е ,аз (оставам с впечатлението ,че и ти) съм човек ,който говори в прав текст когато нещо не ми се нрави ,също така и не пестя добри думи ,когато пък харесвам нещо друго!"
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Аватар
kr.bonev

#17 Мнение от kr.bonev » 04 Юни 2016, 14:59

Още нещо ,не събирам негативни емоции ,като се изясним (което мисля че е нормално за големи хора) ,пак можем да пием по бира на предстоящи сбирки !!! Които предстоят и всички чакаме с нетърпение! Сам знаеш ,че за подобно (съзнателно или не) подвеждане в обява ,зад океана автора би ти изпразнил банковата сметка и с най-некадърния адвокат. Но понеже ние си нямаме функциониращи закони си говорим за етика ;)

kova4ev

#18 Мнение от kova4ev » 04 Юни 2016, 16:40

Разбира се, че темата е за мен :) Стига де, не може да ми сипеш кофа с лайна, след няколко часа да повториш, за да е сигурно, че всички ще ги подушат и после да се оправдаш така елементарно. Прочети си пак поста. Подвел си се само ти, подхващайки всичко това, вместо просто да ми пишеш/кажеш къде те стяга чепикът. След теб се изсраха и други, без изобщо да проверят има ли хартия. И разбира се, че ще пием пак бира *DRINK*

Аватар
kr.bonev

#19 Мнение от kr.bonev » 04 Юни 2016, 17:40

Кофата с лайната си я заслужаваш ,ако не беше така ,щяха да я изсипят върху мен. За другите коментари не мога да говоря ,всеки си има мнение и го е написал. Грешката ми е ,че се пръснаха нещата в две теми ,не трябваше ,бих изтрил едната но не мога. Тук моля модераторите да ги съединят ,за да се вижда всичко. Нямам какво да ти пиша на лични ,не си ми любовница да ти пращам тайни съобщения! Или да те уведомявам за нещо свързано с теб (както и ти не го правиш) ,както се подразбира следиш купува/продава за евентуални находки. След като продаваш в много сайтове ,защо не пуснеш същата обява и тук? И тук има хора с пари ,продават се и по-скъпи неща.
Стоя си зад всяка дума ,може би подходих малко грубо в първият си пост (ама малко) ,но бях под пара ,просто не съм очаквал подобно нещо - наивна работа.
Не живея за да стоя пред монитора и да пиша подобни простотии , да водя спорове ,да обиждам хора! Това е ,Никола ,просто може: продавам нож - стомана ... ,размери ... ,автор ... ,цена ...
Ако пропуснеш едно от тези описания обявата е непълна.

Аватар
Djigit

#20 Мнение от Djigit » 04 Юни 2016, 20:22

Аз пък съм напълно съгласен с Бонев и не смятам, че се е заблудил.
Бистри ли сме подобни теми:
http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=24&t=6445
http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=24&t=7694
Винаги имаме горчив вкус в устата след като кажем нещата с истинските им имена, но само по този начин може да растем.

За ценообразуването не виждам някой да е казал нещо негативно. Нито някой да се чуства прецакан, че са му препродали изделието на по- висока цена. НО:
kova4ev написа:Тук няма варианти за свободни съчинения, а само варианти за избор - изработено от: "me or member of my shop"
kova4ev написа:Моите неща са отбелязани като мои, чуждите са отбелязани като чужди.
Такова нещо аз не видях в горе- упоменатия сайт, затова съм на страната на Бонев. (като поразрових из сайта виждам, че не е единствен случай) И обяснението според мен е доста логично, за да не тръгнат потенциалните клиенти да търсят другите конкретни майстори. Но всеки греши, нищо човешко не ни е чуждо ;)
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
iivetsa

#21 Мнение от iivetsa » 04 Юни 2016, 20:33

Никола,ако наистина смяташ,че при подобна ситуация трябва някой да ти звънне лично или да ти пише,очевидно ти не виждаш проблема!Далеч съм от мисълта,че аз или някой друг член на форума има желание за конфронтации с теб,но това което правиш е наистина нелепо!Ако аз изпадна в подобна ситуация,бих си посипал главата с пепел,вместо да се хабя с дълги словоизлияния!Човешко е да се греши,лошо е когато човек не осъзнава грешката си,и се опитва да вменява вина на другите които са го критикували!Не е нужно някой да ти казва,че трябва да споменаваш майсторите произвели нещата които предлагаш,длъжен си да го знаеш и да го правиш!Другото са празни приказки!

kova4ev

#22 Мнение от kova4ev » 04 Юни 2016, 22:35

Очевидно нищо не е ясно.
Иво, конкретно за теб смятам, че ако си имал нещо за казване е можело да ми го кажеш лично - имал си редица възможности, а не да ми се цепиш селската в някой форум. Нямам време за лицемерие. Ако някой си мисли, че се идентифицирам с работата му надценява себе си и подценява мен. Тази дискусия в същността си няма да промени нищо, освен отношението ми към някои от вас - тук е била грешката, а не в това, което пиша.

Аватар
kr.bonev

#23 Мнение от kr.bonev » 04 Юни 2016, 23:15

Ееее ,ама не ти увира главата! Пиша за последно (на матурата по литература не съм ги редил толкова :D ) Ще съм максимално кратък. Първо ,в конкретния случай ,ножът е твое притежание.Можеш да правиш каквото си поискаш с него! Но дори след смяната на 10 ,20 ,30 собственика ,този нож пак ще е мой и винаги ще бъде такъв! И аз винаги ще имам отношение към него ,роди ми се в ръцете да го е*а! От там идва и проблема с назоваването на автора ,при рекламация какво правиш? Ти ли обираш негатива или тогава споменаваш производителя?
Николай ,виждаш че пиша винаги след теб ,не те "хапя" произволно! Пак ти казвам ,лошо няма ,но не разбирам защо ги поставяш така нещата? А не точно и ясно ,това беше и първият въпрос:
Аз лично приканвам г-н "майстор" Никола Ковачев,да ми обясни какво е това което виждам :
viewtopic.php?f=10&t=7748&start=75
От мен толкова ,ако наистина не разбираш какво ти казвам ,няма смисъл да пиша повече !

Аватар
iivetsa

#24 Мнение от iivetsa » 04 Юни 2016, 23:18

Знаех си Никола,че няма да ме разбереш,но това не е голяма драма за мен!Дали ще го играеш сърдит или не,също не ми е от особено значение!Проблема не е в това,че аз съм се изцепил,а ти, и ти го казаха и доста други хора!Това дали го разбираш или не си е твой проблем,и не те карам да се съгласяваш с мнението ми!Няма нужда от повече словоблудствия,бъди здрав!

п.с. И моето включване по темата е последно!

kalinux
Обратна връзка:

#25 Мнение от kalinux » 05 Юни 2016, 23:24

Колеги, някой направи ли си труда да провери как се качват неща за продан в Ецито преди да пише тук?

Аватар
iivetsa

#26 Мнение от iivetsa » 06 Юни 2016, 07:25

kalinux написа:Колеги, някой направи ли си труда да провери как се качват неща за продан в Ецито преди да пише тук?
Калине,аз лично имам профил в еци,и съм наясно как стават нещата ;) !Нали нямаш намерение да ни убеждаваш,че е невъзможно да се обяви името на автора!?
Хайде да престанем да се правим на ощипани,защото на всички е ясна ситуацията!Едва ли ще си помогнем с прояви на псевдоколегиалност,по добре е като си кажем нещата директно!

Наистина това ми е последното включване,темата се изчерпа за мен!

kalinux
Обратна връзка:

#27 Мнение от kalinux » 06 Юни 2016, 13:59

Значи в крайна сметка излиза, че Ковачев няма публични претенции за авторство, а просто не е изрично упоменал автора?

Аватар
Rigor Mortis

#28 Мнение от Rigor Mortis » 06 Юни 2016, 14:45

Не в крайна сметка, а още в началото.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
marincheshki

#29 Мнение от marincheshki » 06 Юни 2016, 14:54

Всичко е въпрос на етика и вътрешен морал, каквото и да се каже, всичко до там опира. Все едно утре да купя 10 кльонка от Калин и да ги пусна в някой руски форум като мои. Жалко, че Ковачев не иска да го разбере и се мъчи да постави нещата под друг ъгъл.
В крайна сметка това с еци сайта така и не го разбрах, има ли прозорец за описание - има. Какъв е проблема тогава там да се напише името на автора, не разбирам, елементарно е. Всичко останало са празни приказки. Всеки си има глава на раменете и си решава как да работи!
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

Becko

#30 Мнение от Becko » 06 Юни 2016, 15:43

От цялата история за мен е очевидно, че "твореца" твори за да бъде търговец, приписва си чужди творби и се прави на ударен.

И да имам възможност да поръчвам от него няма да го направя. Може би, ако мога да купя и продам без да напиша кой е истинският автор бих си накупил някои неща.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Заключено