Неписани закони или просто етика

Форум за форума. Съвети към организация, идеи за нови форуми и други.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
koce1

Re: Неписани закони или просто етика

#46 Мнение от koce1 » 07 Юни 2016, 16:42

martin_yy написа:
koce1 написа:Абе разбирам да му го е откраднал, взел на сила, принудил да му го продаде на по-ниска цена, написал, че той го е направил, та да ревете. Всеки има правото да се разпорежда със собствеността си както намери за добре. Аман от псевдофорумни ценности и форумни ножове, които видиш ли не трябвало да се продават, да не говорим за продажба на по-висока от покупната цена.
Повечето хора тук изказват мнение и защитават позиция, води се спор, който за мен не се определя като "реване". Другото, което криво разбираш е цитирам: "Всеки има правото да се разпорежда със собствеността си както намери за добре", всеки има право де се разпорежда до там до където не нарушава правата на другите (говоря принципно в случая, без да имам някого предвид). Не знам обаче ти защо толкова нервно се изказваш, абе като прочета някъде "аман от псевдо..." и ме напушва на смях.
Ами ако вникнеш по дълбоко в горното ще разбереш защо...
Пак питам кражба ли е имало, изнудване ли...
И чии права и по какъв начин са нарушени?

Аватар
martin_yy

#47 Мнение от martin_yy » 07 Юни 2016, 17:03

koce1 написа:
martin_yy написа:
koce1 написа:Абе разбирам да му го е откраднал, взел на сила, принудил да му го продаде на по-ниска цена, написал, че той го е направил, та да ревете. Всеки има правото да се разпорежда със собствеността си както намери за добре. Аман от псевдофорумни ценности и форумни ножове, които видиш ли не трябвало да се продават, да не говорим за продажба на по-висока от покупната цена.
Повечето хора тук изказват мнение и защитават позиция, води се спор, който за мен не се определя като "реване". Другото, което криво разбираш е цитирам: "Всеки има правото да се разпорежда със собствеността си както намери за добре", всеки има право де се разпорежда до там до където не нарушава правата на другите (говоря принципно в случая, без да имам някого предвид). Не знам обаче ти защо толкова нервно се изказваш, абе като прочета някъде "аман от псевдо..." и ме напушва на смях.
Ами ако вникнеш по дълбоко в горното ще разбереш защо...
И чии права и по какъв начин са нарушени?
По-дълбоко не мога да вникна защото говориш общи неща, а тук има конкретен случай. Ако ще даваш мнение кажи коя страна е права и защо, а не да говорим за вземане на сила, кражба и псевдоценности. И за да не пиша и аз общи работи ще ти задам конкретен въпрос: Колегиално ли е да се продава/препродава нож без изрично да се упомене кой го е произвел? По ценообразуването мисля че никой няма претенции, продажбите също изискват полагането на не малко труд и е нормално по-добрият търговец да реализира съответно и по-добра печалба.

koce1

#48 Мнение от koce1 » 07 Юни 2016, 17:06

Сега много те моля да определиш цената и начина по-които да продам камъка от форумната поръчка, която ти организира.
А за да е по-честно изпрати ми адреса си ще ти го изпратя безвъзмездно и за моя сметка.

Така става ли ясно коя страна защитавам?

Аватар
martin_yy

#49 Мнение от martin_yy » 07 Юни 2016, 17:17

koce1 написа:Сега много те моля да определиш цената и начина по-които да продам камъка от форумната поръчка, която ти организира.
А за да е по-честно изпрати ми адреса си ще ти го изпратя безвъзмездно и за моя сметка.
1) Горе ясно казах че претенции по ценообразуването нямам, т.е. продай го на каквато цена сметнеш за добре.
2) Аз претенции и за авторски права нямам, т.е. не съм го произвел аз този камък и съответно не трябва да ме споменаваш като го обявиш за продан.
3) Примера ти е тотално не на място поради горните две причини и поради същите няма отношение към обсъжданата тема и казуса.
4) Мисля че ти отговорих доста ясно, а ти все пак не отговори на конкретно зададения въпрос и продължи с общите приказки.

koce1

#50 Мнение от koce1 » 07 Юни 2016, 17:58

Все пак, не съм получил адрес за изпращане на камъка.

Аватар
iivetsa

#51 Мнение от iivetsa » 07 Юни 2016, 18:10

Налага се,да се включа още веднъж по темата,за да се избегнат бъдещи недоразумения!Моето мнение касае единствено факта,че се премълчават умишлено имената на майсторите,което намирам за грешно и некоректно!Много хора писаха след мен,и всеки върти в друга посока!Да уточня,грам не ме интересуват продажбите,цените и търговските похвати на г-н Ковачев,и не ми е работа да му давам наклон на оная работа как да си върти бизнеса!Единственото нещо което,ми направи лошо впечатление е това,което съм споменал в първият ми пост и нищо друго,а именно че според общоприетите принципи е редно когато продаваш произведение на някой майстор да го обявиш като негово а не да си пасуваш според това дали ти е удобно или не!Логиката,че видиш ли това е моя магазин,и няма да ви правя там реклама,също е абсурдна за мен,затова не мога да я приема на сериозно!Другото нещо ,което ме озадачи е огромната доза негативна енергия която се изсипа в темата от г-н Ковачев срещу всички останали тъпанари според него!?Защо беше нужно това??Никола,нали не мислиш че срещу теб има някакъв заговор,че реагираш така нервно и яростно!Още нещо,което искам да ти кажа,че въпреки демонстрацията ти на интелект, самочувствие и ерудиция,последните ти писания оставят доста различно впечатление!Според мен реакцията ти показва гузност и слабост,защото съм убеден че много добре разбра за какво иде реч,въпреки че до последно го увърта!Аз лично не съм имал намерение да те обиждам,смятам и че не съм го направил,поне не в прав текст както ти го направи,което не ти прави чест!Имах те за по умен и възпитан човек!Искам да се обърна и към колегите от Пловдив,с доста от които сме познати и приятели!Пичове,оценявам това,че като градски оказвате съпорт на Никола,но понякога е по важно да сме обективни дори и да не ни харесват фактите!Накрая ще ви кажа,че темата можеше да има съвсем различен развой,ако в началото бяхме прочели примерно това:

...колеги,разбрах че с някои мои постъпки съм ви засегнал за което се извинявам,и смятам в бъдеще да взема мерки това да не се повтаря!

За съжаление,май наистина се оказва че хората са много,много различни...

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#52 Мнение от RAZORBLADE » 07 Юни 2016, 18:18

Темата отива към раздел пушалня май.
Обръщам се към Ковачев.
Първо: Цената според мен не е проблема. За мен и за повечето творящи е ценно да се знае чие е произведеното изделие. Важно е да се знае! Дори и в сайта го изискват.
Ковачев, не съм неутрален, според мен просто можеш да добавиш по един ред под чуждите ножове, които продаваш, че са правени от Този и Онзи майстор. Така темата щеше да е приключила отдавна. Нищо не ти коства и не знам защо омаловажаваш авторството на ръчно изработено изделие. Ако утре в друг сайт цъфнат твои ножове, без да е упоменато, че ти си ги правил как би се почувствал? Питам от мое име - проблем ли би било да добавиш информация за самите автори на ножовете в твоя профил в Етси или не? Редно е да се знае. Аз бих я добавил и дори да не се продаде едно изделие, поне остава рекламата за самия майстор. Ако това да направиш жест към колега ножоправец би те ощетило по някакъв начин ли? Не разбирам.......

Второ: репликата "Яжте ми гъза" върви с предупреждение за бан. Съжалявам, но това не е тона с който да разговаряш със съфорумци, когато те не ползват същия език.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
martin_yy

#53 Мнение от martin_yy » 07 Юни 2016, 18:29

koce1 написа:Все пак, не съм получил адрес за изпращане на камъка.
За последно ти отговарям в тази тема. Айде да не се правим на сърдити, не сме малки деца, а и не е тук мястото.

Becko

#54 Мнение от Becko » 07 Юни 2016, 18:49

ovit написа: Веско, радвам се, че така добре разбираш творчеството на Икебаната, защото за това се изисква интелект и обща култура!
Разбирам го до толкова, до колкото мнения с "аман" от принципи и всичко общоприето и др. подобни се публикуват. С подобен текст твореца Деян Неделчев оправдава последния си извратен клип, представяне и песен. Като цяло съм за спазване на някои норми, макар и не писани. Самият Никола спомена, че живот е "щрак" и след теб остава това , което си казал и сътворил. Пак според мен не е много ок да оставиш след себе си разрушени и потъпкани писани и неписани норми.

За ценообразуването мисля, че стана ясно и на емотиконите във форума, никой нищо лошо не е казал.

Никой не обиди лично и не употреби обидни квалификации спрямо Ковачев, а на той на няколко пъти го направи. Това си е чиста проява на слабост и злоба. Мълчаливият и дръпнат, иначе Ковачев, сам надълго написа няколко мнения, в които за мен стана ясно, че не иска да рекламира други в магазина си. Базирайки се на тях ще дам моя отоговор на въпроса на Ясен:
RAZORBLADE написа:Ковачев, не съм неутрален, според мен просто можеш да добавиш по един ред под чуждите ножове, които продаваш, че са правени от Този и Онзи майстор.
опасения, че утре може да се свържат директно с Този и Онзи майстор. Това си е мое заключение и не ангажирам никого с него.

Наистина няма лошо да се защитава един градски, но според мен не трябва да е на всяка цена.

Бъдете здрави, това е най-важното!
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

kova4ev

#55 Мнение от kova4ev » 07 Юни 2016, 18:55

Колеги, разбрах че с някои мои постъпки(и думи) съм ви засегнал, за което се извинявам и смятам в бъдеще да взема мерки това да не се повтаря. А именно - обявите на недоволните са премахнати, с останалите продължаваме работа както до сега. Разбира се, че е редно да се знае кой какво е правил. Всеки клиент, купувайки чужд продукт е получил референция към автора, дори и за небрандираните продукти (визитка, линк към ФБ профил, име или каквато информация имам) Струва ми се, че го казвам за пореден път и оставам с впечатление, че съм неразбран, каквото и да кажа. Нямам лоши чувства към никой, бъдете здрави.

Аватар
radula

#56 Мнение от radula » 07 Юни 2016, 19:04

Много интересна тема, много! Големи мъже сте, поне такива претенции имате всички, писали до момента. Защо не си намерите друго хоби тези дни и да спрете да дъвчите Ковачев? Искрено се наслаждавах на интелектуалната и нравствена десекция, която се опитахте да направите на Никола.
Хората са го казали много преди мен- в дъното на всичко стои или жена или пари! В случая жена няма, та ви е ясно къде е заровено кучето, нали?
Много нравственост, много морал, много ценности...И кой "първи хвърли камък"? Кой е безгрешен от нас, че не се сещам....
Това да се счита за съпорт/ много учена дума, брей :D / на един човек, когото познавам от години и чиито произведения съм продавал много пъти в и-бей и в чуждите форуми. И то на доста сериозни цени. И той искрено се радваше, че хората са склонни да дадат такава цифра за нещо, направено от него. И нито веднъж не даде и малък знак, че му е неприятно ,че иска нещо от тези продажби...Просто не е такъв човек! Ама откъде да знаете?
Никола е име, градено с годините в мизерния гараж! Никола е марка, която продава! Точка! Отворете му страницата в американския Блейдфорум и вижте- те хората по света са прости и не знаят за какво си дават парите...
Приятна вечер и дайте да не се делим на регионален принцип, че в един друг форум това деление е на път да затрие едно ново, хубаво нещо.
П.П.
А, той Ники писал. Извинявай, че се правя на адвокат, ама много набъбна дебата и много упражнения на тема "морал" се нароиха...

kova4ev

#57 Мнение от kova4ev » 07 Юни 2016, 19:07

Бат' Веско, очаквах знак от теб по един или друг начин, но и за миг не съм се съмнявал какъв ще бъде *DRINK*

Аватар
iivetsa

#58 Мнение от iivetsa » 07 Юни 2016, 19:19

Весо,специално за теб написах съпорт,защото гледам че следиш темата от началото,и бях убеден че рано или късно ще се включиш,и то точно по познатият ми добре начин :D :D :D !То пък съвсем без адвокати не може нали!?Нямаш идея колко си ми прозрачен,нищо че се изживяваш като нещо повече от другите!Мисля,че след последното включване на Никола,всичко друго беше излишно,нужно ли беше да подклаждаш огъня!?Явно ти си човека,който скучае и си търси забавления :D :D :D

Бай дъ уей пише се дисекция ;)

Аватар
Rigor Mortis

#59 Мнение от Rigor Mortis » 07 Юни 2016, 19:39

radula написа: Хората са го казали много преди мен- в дъното на всичко стои или жена или пари! В случая жена няма, та ви е ясно къде е заровено кучето, нали?
на адвокат, ама много набъбна дебата и много упражнения на тема "морал" се нароиха...
Последният който непрестанно пропагираше идеята за паричните интереси получи бан. Разглеждай този пост като предупреждение за бан.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
kr.bonev

#60 Мнение от kr.bonev » 07 Юни 2016, 19:45

Колеги ,в името на добрия тон и аз ще довърша с нещо! Първо не съм повдигал въпрос за нарушени авторски права ,за пари пък да не говорим!!! Говоря за отношение към колеги за каквито ви имам ,не е нужно да се харесваме ,всички да сме приятели винаги да сме съгласни един с друг ,но уважението е нещо различно. Тук е мястото да благодаря на всеки изразил мнение ,каквото и да е то!

Никола ,ако бях видял обява в olx от ттт1111 ,въобще нямаше да се трогна ,или на витрина на сувенирен магазин на крайбрежната улица - грам не ми дреме! Но случаят е друг ,нали?

Въобще не съм най-нравствения човек ,само аз си знам какви съм ги вършил ,или какви ще ги дробя в бъдеще. Просто тук в този форум ,намери хора които заслужават уважението ми и през последните 3-4 години в които участвам сравнително активно ,се опитвам да заслужа вашето!

Това е ,темата е хубава и съм сигурен ,че ще има и други поводи за спорове ,дано само героите не сме същите! ;)
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Заключено