Снимки на серийни ножки

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Rigor Mortis

Снимки на серийни ножки

#1 Мнение от Rigor Mortis » 23 Юни 2008, 18:18

Здравейте пичове, напоследък нямам изобщо празно време за интернет и дори и не чета. Пускам няколко снимки който ми се насубраха през последните месеци, но без да се впускам в описания и лирика. Много сме писали за повечето от комерсиалките, много сме разисквали, така че се ограничавам само със снимков материал. Ножовете са познати.
Снимки валяло при мен, но времето не стига.

Двата коментара които си струва да се направят относно БМ 710 от Д2 и FK А1 ще ги постна под снимките.

P.С. в близките дни или седмици няма да се появавям, така че ако има някой въпроси нека се въоръжи с малко търпение.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Д2 на BM много бързо ръждясва ако не е с покритие. За три дни носене в джоба из гората при влажно и мъгливо време и му избиха няколко петна ръжда(не тъмните петна, които са заченки на ръжда, ами истинска ръжда) без изобщо да се усетя. А уж го бърсах. Едното петно направо си беше дълбоко. Иначе реже добре.Ако би трябвало отново да си купувам ножа, бих го купил на всяка цена с черното покритие.
Царят А1 също си има недъг. Даже много неприятен. Материала на дръжката му е по различен от на моделите F1 и S1 и при натискане с палеца по гуменият гард и той се отлепя от клина почти 1,5мм. Там влиза вода, която оставя под гумата с дни. Рано или късно стоманата там започва да ръждясва. 7 или 8 А1 съм разглеждал обстойно и при всички е така. Съвета ми тук е да отворите процепа и да накапете вътре лепило. Аз така направих и цепнатината се капсулира. F1 и S1 не страдат от това заболяване.
ИзображениеИзображение

Айде Наздраве!
Изображение
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

Re: Снимки на серийни ножки

#2 Мнение от RAZORBLADE » 23 Юни 2008, 19:19

Бре, петко, изгуби се. :) Много яки снимки. От рибарстване нямаш време за нищо, а? :wink:
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
JimHokins

#3 Мнение от JimHokins » 23 Юни 2008, 19:41

Хубави ножове, снимани на хубави места (къде?)
Като си рекъл - хайде наздраве! :D
"My God, it's full of stars!"

Аватар
Djigit

#4 Мнение от Djigit » 23 Юни 2008, 20:10

И аз се зачудих къде се изгуби.
Страшно добри ножове, и още по- добри снимки! Евала за труда и наздраве! :)
А самотния вълк не си ли струва да му направиш и на него коментар? :) Аз се чудих едно време дали да поръчам малкия или пък да събирам пари за т2, но накрая си промених мнението и сега чакам дядото да ми направи ножа :mrgreen:
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

tedikkk

#5 Мнение от tedikkk » 23 Юни 2008, 21:19

Супер Голям КЕФ :D :D :D .Браво.

Аватар
Rigor Mortis

#6 Мнение от Rigor Mortis » 03 Юли 2008, 11:54

Никво рибарстване :( , бачкане е в момента мотото при мене :D . Мишо, на вълчето снимките са от Германия, а останалите от БГ от ниските родопи. Успях да хвана пролетта и всичко беше разцъфтяло в мащерка и други благоухани треволяци и билки. Бях направил и още по хубави снимки от гората и от стрелбището, както и някои филмчета, но поради голяма тъпотия от моя страна ги изтрих без да ги имам запазени на друго място и сега са безвъзвратно загубени. Тва ще ми е за урок.
За самотния вълк мога да кажа само добри неща. Не играчка, а инструмент. Т1 е единственият от моделите на Хърси който е с Г-10 чирени. На Т2 и Т3 са от обикновена пластмаса. Моята бройка няма нито един недостатък. Всичко е перфектно напаснато и коригирано, никакви луфтове, никакви кривини, острието е центрирано, удобна е при ползване и носене. Не съм я напъвал кой знае колко, но самата ножка създава усещане за голяма стабилност. Серетацията е едра и дълбока. Не е за фини срезове, а по скоро за да окаже помощ при прерязване на твърди неща. Един кожен колан го нарязах с нея на парченца. Иска много силно дърпане, но реже здраво, докато гладката част пак иска силно дърпане при дебелата кожа, но дори и така едва едва се справя(иска много търкане). За цената си от 65 евро(САЩ) е ножката предлага повече отколкото струва.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
Rigor Mortis

#7 Мнение от Rigor Mortis » 03 Юли 2008, 13:06

Ето още някоя и друга полезна ножка:

Изображение
Изображение

Едно buck-че категория перо (притежавам и по-големият му брат). Вършят ми чудесна работа и при това са много удобни и евтини. Вече май отдавна не ги произвеждат. С много ясно изразен холоу гринд са и режат супер мазно. Дръжката е гумена, стоманата е обикновената бъкова 420ХЦ. Сделано в китай. Цена - 20тина долара.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето го и големият:
Изображение
Изображение
Изображение

Тва ми е калингата. Пак от 420хц:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И накрая - Byrd Cara Cara, който срещнах случайно в зоологическата градина :lol: :
Изображение

като остане време може още снимки да пусна по нататък. :wink:
Платон

Аватар
JimHokins

#8 Мнение от JimHokins » 03 Юли 2008, 15:02

Браво! Отново радост за окото :-)
А за изгубените снимки, много ме е яд :cry:
Сега мога само да си мечтая и фантазирам, какво е имало по тях.
Благодаря и за образователната снимка, не знавех каква точно птица е КараКара-та 8)

Аватар
Rigor Mortis

#9 Мнение от Rigor Mortis » 03 Юли 2008, 15:58

дългокрак лешоядов сокол :lol:
Платон

Аватар
Rigor Mortis

#10 Мнение от Rigor Mortis » 10 Сеп 2008, 16:25

Изображение

kershaw 1993-2, polaroid sunglasses, seiko titan
Изображение
Изображение
Изображение
Платон

Аватар
Rigor Mortis

#11 Мнение от Rigor Mortis » 22 Окт 2008, 12:48

http://www.tacticalforum.de/index.php?p ... eadID=1410" onclick="window.open(this.href);return false;
Платон

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#12 Мнение от RAZORBLADE » 22 Окт 2008, 18:42

Хич ме няма с немския. Даже и регистрация не мога да си направя за линка дето си пуснал :lol:
Но кершоу kershaw 1993-2 от горната снимка е много стилен. Напомня някак си стила на Боб Ловлес с това леко изнесено гардче.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Rigor Mortis

#13 Мнение от Rigor Mortis » 22 Окт 2008, 23:19

аа, то иска ли ви регистрация?! ок тогава ще копирам снимките. бях ги качил там предният ден и затова реших да дам само линка.

от една разходка през мин. уикенд:
http://img232.imageshack.us/img232/4372/dsc07017vu8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img220.imageshack.us/img220/8265/dsc07092tp6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img232.imageshack.us/img232/422/dsc07064gy7.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img220.imageshack.us/img220/2826/dsc07115yo5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img222.imageshack.us/img222/87/dsc07111xf0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
na jenata:
http://img220.imageshack.us/img220/1715/dsc07018ss2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
moite:
http://img220.imageshack.us/img220/9844/dsc07125kq8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Платон

Аватар
JimHokins

#14 Мнение от JimHokins » 23 Окт 2008, 12:43

Ех тези немци... научили се да си пазят природата. Дали и ние ще се научим преди напълно да я унищожим :cry:

Много добри снимки!

Аватар
Rigor Mortis

#15 Мнение от Rigor Mortis » 23 Окт 2008, 17:05

Прав си, много внимание се обръща тука на природата и на децата още от най ранна училищна възраст им се набива в главата значението на околната среда.
Преди 2 седмици пуснах в месерфорума едни снимки на няколко ножа, като два от тях бяха забити в едно дърво и щяха да ме разчекнат на кръст. Получих предупреждение и наказателни точки от модераторите щото съм пускал снимки със забити ножове в живи дървета. Аз се вбесих от яд тогава, ама вече ми мина.
Та така за природата...
Платон

Публикувай отговор