Оценка/ Тест / на нож

Ръчно изработени ножове, майстори. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Geno80

Оценка/ Тест / на нож

#1 Мнение от Geno80 » 28 Сеп 2015, 12:47

Здравейте колеги, пиша тука темата с цел да помогна на приятел..
Помоли ме той да ви попитам, как може да се разбере нещо повече за неговия нож. Той го има наследство от баща си, който вече не е между живите и освен това че ножа е ръчна изработка и очевидното от снимките не знае нищо за него.

Той иска да продаде ножа, но след като не знае от каква стомана и от кой майстор с какви параметри е направен, няма как.
Та въпроса ми е има ли някъде в района на Пловдив Асеновград или областта майстор на който да го изпратя да му измери твърдостта и да определи от каква стомана е, естествено срещу евентуалното заплащане. Па Чак след това да се опита да формира някаква цена за ножчето..
Ето няколко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение

янко
Обратна връзка:

Re: Оценка/ Тест / на нож

#3 Мнение от янко » 28 Сеп 2015, 14:46

Това е някакьв Габровски нож

Аватар
Селски учител

#4 Мнение от Селски учител » 28 Сеп 2015, 14:47

Не мога да ти посоча майстор с твърдомер в района на Пловдив, но мисля че за формиране на цена на този нож това е излишно. То се вижда че не е правен да реже кабели. Просто приятна ръчна изработка, от която не бива да се очакват рекордни рокуели. Не са и нужни, и едва ли биха улеснили продажбата. Успех!

Аватар
hektor

#5 Мнение от hektor » 28 Сеп 2015, 16:05

Ножчето е правено в с.Костенец забравил съм вече името на майстора. Същия го имах и го подарих на приятел. Като цена беше нещо около 25-35лв и е доста мек.
силата не е в победата на силния, а във волята на слабия да приеме битката....

янко
Обратна връзка:

#6 Мнение от янко » 28 Сеп 2015, 16:44

Значи е нерьждавейка ,лесно се точи, и е на ниво кухненска стомана Х50Сr15, такава ползуваха за нашите Терна, и всички майстори се снабдяваха с нея .

Geno80

#7 Мнение от Geno80 » 03 Окт 2015, 23:58

Янко може ли да уточниш на лични къде точно може да се срещне моя приятел с теб в Асеновград че и той е от там, ако не възразяваш разбира се. За да ти покаже ножа и да му дадеш една консултация лично?

Публикувай отговор