"Ножарят" Стоян Андонов и откраднатото лого на форума

Ръчно изработени ножове, майстори. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

Re: Стоян Андонов и логото на форума

#16 Мнение от RAZORBLADE » 01 Май 2017, 14:04

Още част от разговора:
Аз:
Отричате ли , че сте откраднал логото или не?
Андонов:
Отричaм дa!
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
r3nt3r
Обратна връзка:

#17 Мнение от r3nt3r » 01 Май 2017, 14:32

Да се регистрира логота и сайта е пълна глупост и загуба на време от страна на Ясен, достатъчно е където го видим въпростният индивид да си поговорим с него за 2-3 минути та ще се пречупи в един момент. :)
LZ1AWK

"Бѫди възторженъ идеалистъ : смѣлъ до безумство, влюбенъ въ България до фанатизъмъ, честенъ до самопожертвуване!" - Борисъ Дранговъ

https://r3nt3r.com

hristian_dakov

#18 Мнение от hristian_dakov » 01 Май 2017, 14:32

RAZORBLADE написа:Още част от разговора:
Аз:
Отричате ли , че сте откраднал логото или не?
Андонов:
Отричaм дa!

:-| :-| :-|

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#19 Мнение от RAZORBLADE » 01 Май 2017, 16:16

https://forum.napravisam.bg/viewtopic.p ... 0478d6c890
Изисква членство във Направи сам. Надписите са с дремел на полиран нож с почерк на първолак...... Текста долу:

Не знаех къде да пусна темата, но в този раздел има писано за ножове, за това реших тук.
Преди месец решихме със жена ми да направим подаръци за нова година - ножове рънча изработка. Не сме много запознати с материя за това решихме да потърсим онлайн.Тъй като преди време бяхме в Трявна ( а когато съм там винаги се отбивам да погледам редицата с майсторите ), и останахме много доволни от отношението на ножаря, решихме да го потърсим. Говорим за Стоян Андонов. Свързахме се с него чрез Фейсбук (https://bg-bg.facebook.com/stoyan.andonov.54 ). Спряхме се на конкретен модел който ни бе предложен и ни бе обяснено, че канията и надписването е безплатно. Решихме да напишем имента (подчертавам само имената) на хората за които бяха. Поискано ни бе предватително плащане от полвината сума по Еконт, която бе изпратена на следващият ден. Трябваше да получим ножовете на 04.12, но дойдоха на 08.12 (което не е гфатално Нова година е далеко). Изненадата беше, че бяха без преглед, съответно отказах да ги взема докато не даде преглед, защото не си вдигна телефона (все пак работи с машини човека може би не си го чува). Следобед ми звънна лично и каза, че няма проблем да погледна ножовете. На 9-ти сутринта отивам в Еконт и виждам следното :
Изображение
Изображение
Начина на надписване ( макар че искам ) няма да коментирам, но какво ли не чух от пиятели които видяха снимките. Нямахме желание за година, която беше добавена. До тук ОК. Обадих се и му казах, че не ми харесват насписите. Бях овикан, че това била ръчна изработка и т.н. След това му предложиш - всикчи куриери да платя аз, да изчисти надписите и да ми ги върне. Тй се съгласи. Изпратих му ги и 3-4 дни ни вопъл ни стон. На 15,12 получвам обаждане, че ще ги праща, при което го помолих за преглед. На следващият ден 16.12 идват, и изненада преглед няма, но този път си вдигна телефона. Отварям ножовете и втора изненада, част от надписите си личат. Вече се ядосах, обадих му се и го помолих, отново за моя сметка да му ги върна и той да ми върне капарото( по ред причини, най-малкото е, че подарък трябва да е нещо закупено или направено с желания, а аз такова за конкретните ножове вече нямах.), директно ми бе отказано. Попитах го отново дали ще ми го върне, при което започна отново да ми вика, НО обеща да върне парите. При което опаковам ножовете и ги пускам за моя сметка, и данни да ми прати капарото. Както се досещате след това спря да си вдига телефона, а днес даже и е изключен ( но е почивен ден рабирам го ). От понедлник продължавам да звъня.

Това е моята история със Стоян Андонов, пиша без никакво задължение към никой, всеки сам да си прецени дали и кой е прав.

Лека почивка от мен :partyman:

Парите дойдоха. Пратил ми ги е, днес си ги взех. Все пак има малко чвещинка ... :)
Весели Празници !
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

kalinux
Обратна връзка:

#20 Мнение от kalinux » 01 Май 2017, 17:50

Не са хубави тия работи. В ерата на интернета много бързо се разчуват нещата.

Аватар
Agarvaen

#21 Мнение от Agarvaen » 01 Май 2017, 19:06

За 2 години явно не му е дошъл акъла...
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

Аватар
Митев

#22 Мнение от Митев » 01 Май 2017, 21:15

Тоя индивид го видях и в Добрич на изложението , продаваше ковани РВЛ-и на 80 кинта :D като му зададох 2-3 въпроса се напрай , че го търсят по телефона и изчезна ...... ;)
Если человек идиот -это надолго

Аватар
markav

#23 Мнение от markav » 01 Май 2017, 21:28

Преди година-две този смешник беше във Варна. Имах време, докато жената зяпа по сергиите, а аз естествено залепнах на ножовете. :) Позаинтересувах се, както му е реда, от стомани, обработка и т.н. Явно съм имал вид на турист, решил да похарчи някой лев, защото "майстора" дръпна голяма реч, за да ме омагьоса. :D
Повечето ножове бяха от "френска" стомана- бях впечатлен. =-O
До сега пазех тайната на термообработката му, но ще ви я споделя. :D "Майстора" първо задължително обезвъглеродява стоманата, после я навъглеродява. По този начин ножовете ставали много твърди. Така и не разбрах как го прави, защото май започнах да питам доста без да купувам и приоритетите му се прередиха към други канарчета :D.
От тогава съм в постоянни опити да налучкам рецептата, но не ми се получава. :D Може би първо трябва да си намеря "френска" стомана. :-[
Назаем давай толкова, колкото си сигурен, че няма да ти върнат.

Аватар
vlastelin

#24 Мнение от vlastelin » 01 Май 2017, 21:29

И понеже няма нещо изцяло черно или изцяло бяло
la_bamz написа: Парите дойдоха. Пратил ми ги е, днес си ги взех. Все пак има малко чвещинка ... :)
Весели Празници !
Но за логото никак не е прав и като го видя ще му кажа лично.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
partisan

#25 Мнение от partisan » 01 Май 2017, 22:10

Варна. Преди години. Не помня физиономията на човека. Някой по-нагоре спомена - никакво слушане от негова страна. Разказа ми подробно за връзката между траки, финландци и гурки и разбира се техните традициони ножове. Неговите естествено бяха още по- и по- отпреди. Не съм сигурен, ама може и извънземен произход да имаха. Избягах със лека усмивка, а тогава имах мерак за едно ножче, ама той ме разубеди с поведението си.
Та тоя шарлатанин няма кой да го спре за жалост. Съмнявам се да има законен и същевременно действащ метод в нашата татковина. Той и името си ще смени ако се налага и пак ще продава. Тук идва и функцията на този форум - ножарска просвета, за тези които я търсят.
Хареса ми вариантът с коментари пред негови потенциални клиенти. Ще има малък ефект и много голямо вътрешно удовлетворение. Та като го засечете постойте пред сергията :)

rossko

#26 Мнение от rossko » 01 Май 2017, 22:58

Всяко произведение текст, музика, снимка, рисунка, скица, е защитено с авторски права и не е нужно никакво регистриране или патентоване.
Използването на откраднато произведение с комерсиална цел е подсъдимо и съдебните дела не са прецедент в България.
Спокойно можеш да се обърнеш към адвокат и да задвижите нещата.

V.K.

#27 Мнение от V.K. » 02 Май 2017, 08:08

И аз да се "изходя" по темата. За пръв път видях С.А. на панаир в гр.Казанлък! Както каза Митев,аз също останах учуден от кования РВЛ34,видя ме че не схващам и започна да обяснява на дълго и на широко.
След това се настани в гр.Трявна,където вече имах възможност да видя къде работи...да,ама не! На мястото видях една женица продавач-консултант... Но един път го хванах на място :)
Надзърнах в огнището,все едно никога не е ползвано,явно си е "м.....р",защото около наковалнята нямаше почти никаква окалина,обясни че не работил там а на друго място. Загледах се в ножовете и то в тези с видни пукнатини,не получих друго обяснение освен,че са стари (автентични) затова са в това състояние.

Днес ще се поразходя до Трявна и понеже си имам форумна тениска,нарочно ще си я облеча и ще му помахам с ръка @}->-- ...може и с някой чук,както подобава *mad hammer bash*

Аватар
katerach

#28 Мнение от katerach » 02 Май 2017, 12:04

Изпратих на С.А. на фейса копие от темата и човека ми благодари за рекламата. :D . Както казват в Кн. ,, Ти го плюваш, то си мисли дъжд го вали"

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#29 Мнение от RAZORBLADE » 05 Май 2017, 15:06

Разбрах от хора, че Андонов не прави ножовете си. Четири цигански фамилии бургуджии от Г.Оряховица,Камен и Провадийско му коват. Изнудва ги, когато са най-гладни и им изкупува ножовете за по 4 лв бр. Работели и по модел.

Изображение

Аватар
vlastelin

#30 Мнение от vlastelin » 05 Май 2017, 15:09

RAZORBLADE написа:Разбрах от хора, че Андонов не прави ножовете си. Четири цигански фамилии бургуджии от Г.Оряховица,Камен и Провадийско му коват. Изнудва ги, когато са най-гладни и им изкупува ножовете за по 4 лв бр. Работели и по модел.
Подозирах аз нещо такова. Кунките му като на млада секретарка на държавна службица.
Faber est quisque suae fortunae

Публикувай отговор