Всичко за мултитула и жена му

Всичко, което ви е нужно за по-доброто пребиваване сред природата.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
droba
Обратна връзка:

Всичко за мултитула и жена му

#1 Мнение от droba » 05 Яну 2009, 02:10

Понеже съм собственик на Leatherman charge , до последно ще твърдя,че е най-добрия мултитул и злобно ще се заяждам с всеки посмял да има Victorinox.С тия които имат Leatherman също,защото така или иначе моя си е най-убавия :twisted:
Изпитвам болезнена завист към хората отделящи повече от 5 минути за постовете си.Предпочитам да свърша нещо напълно безполезно или просто да не правя нищо.Затова ще ползвам готови ревюта.
Ей ги на -
http://www.tackletour.com/reviewleathermanchargeti.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.equipped.org/lm_charge-wave.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://playground.sun.com/~vasya/LeathermanCharge.html" onclick="window.open(this.href);return false;
О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Аватар
set
Обратна връзка:

Re: Всичко за мултитула и жена му

#2 Мнение от set » 05 Яну 2009, 09:07

Нема такова нещо!

Викторинокс форева! :lol:

Ааа и рейнджър на венгер си купих, ама нема клещи 8)
Your swords, made rich
With the most noble blood of all this world.

Аватар
sa4mo

#3 Мнение от sa4mo » 05 Яну 2009, 10:30

set написа: Ааа и рейнджър на венгер си купих, ама нема клещи 8)
Веднага ти пращам КЕРПЕДЕНЬ ! :lol:
п.с.Е..нема да е рейнджър,ама ша е ЧИЛИНГИР...
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

Аватар
pagoda

#4 Мнение от pagoda » 05 Яну 2009, 10:58

Ей лигльовци :)

Аз имам Викс. Спирит и Гербер. И двата съм ги експлоатирал доста и са ми вършили отлична работа. Викторинокса обаче, определено е по здрав. Един познат навремето имаше един тест специално за тулове- Наричаше го, рязане на стоманизирано руско пиронче :D и от летерман, викс и гербер, викса се държеше най мъжки :)
За сега като недостатък на Викса спрямо Гербера ЗА МЕН мога да посоча, по удачното разпределение на размерите на плоските отвертки- На викса определено му липсва един среден размер. Отварянето на клещите на Гербер също е много удобно лесно и бързо, но пък за сметка на това, може би тази система не е толкова здрава. Добра идея при гербер е и това, че на по големите модели ножовката за метал е сменяема. Като цяло обаче, Викса за мен е по здрав и качествен инструмент. Неща като красота и изящество не ме греят.

За Летерманите мога да кажа, че тези първите които се появиха на нашия пазар, сравнени с горните два са пълен боклук. И като качество на метала, и катп система на заключване на инструментите и тн. Нещата малко се подобриха с появяването на модела Уейв. С Чарджера пък съвсем се опитват да ударят конкуренцията, като вкарват разни глезотиики като С30В за острието. Може би е добро решение и това, че всичките му инструменти можеш да си ги смениш при счупване или износване. Като цяло, може би това е единствения Летърман с който си заслужава да рискуваш :P

С другите марки мултитулове нямам опит и само съм ги разглеждал, но чувам много добри отзиви и за моделите на СОГ.
Последно промяна от pagoda на 05 Яну 2009, 15:46, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение

Аватар
pagoda

#5 Мнение от pagoda » 05 Яну 2009, 11:45

О, забравих! Имам и един още ПО здрав мултитул :P
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватар
droba
Обратна връзка:

#6 Мнение от droba » 05 Яну 2009, 12:43

pagoda написа:О, забравих! Имам и един още ПО здрав мултитул :P
Брях,той като нов станал тоя пенсионер бе :D
О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Аватар
pagoda

#7 Мнение от pagoda » 05 Яну 2009, 13:09

droba написа:
Ми, лъснах го,че се го беха изели лисиците :D
ИзображениеИзображение

Аватар
Rigor Mortis

#8 Мнение от Rigor Mortis » 05 Яну 2009, 13:51

Аз си купих преди 5-6 години един мултитул(тогава още им викаха "от ония сгъваемите клещи") носещ марката Мамут. Китайско творение. След известно ползване му се разхлабваха всички инструменти и оста на която са нанизани искаше винаги натягане(тя е с винт), но отпред клещите държат и до ден днешен без проблем. За десет лева толкова. От този китаец имам 2 броя.
През мин. годинa пък си купих Victorinox Swiss Tool Spirit без ключа с втулките. Това е среден до малък мултитул и е много подходящ да си го носиш дори и в малка чанта. Фино е изработен и си върши добре работата. Всички инструменти съм ползвал и съм щастлив че го купих. Освен него имам и два викторинокса които имат клещи - Workchamp и Skipper. Последният често го ползвам и ми е катo мултитул. Oсновно употребявам клещите му когато правя плетки с паракорд за да промушвам въжето през тесни пръстени или топчета и т.нат, а и за фиксиране на малки детайли. И него много се развам че го купих, защото винаги ми се бил полезен. В БГ пък си депонирах освен един наръч ножове и този уоркчемп в комплект с един чакмак на файърстийл. Сигурно и той ще ми свърши някой ден полезни работи, но засега е в почивка.
Спирита, в комплект с ей тая джаджа (около 13-14cm)Изображениеми е винаги, ама абсолютно винаги в раницата(Maxp. Pygmy Falcon)) която ползвам за ходене на ръбота или за разходки в и извън града. При по официално облекло ходя винаги с ей тази чанта:
Изображение
https://www.globetrotter.de/de/shop/det ... 4011&GTID=" onclick="window.open(this.href);return false;
В нея вечно стои скипера.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
pagoda

#9 Мнение от pagoda » 05 Яну 2009, 14:38

pagoda написа:
droba написа:
Ми, лъснах го,че се го беха изели лисиците :D
Да кажа няколко думи и за този пенсионер :)
Инструмента го измуфтих от един познат, и беше в окаян вид(по късно ще пусна малко снимки) хвърлих малко усилия и го поизлъсках.
Благодарение на Док, който пусна запитване по разни иноземски форуми, го идентифицирахме като - ''Polish Demolition knife'' :twisted:
Ако правилно си спомням е бил на служба някъде през 60-70-те. Предвид преклонната му възраст мога да кажа, че изработката му е със забележително качество. За разлика от съвременните си събратя, тялото му е фрезовано от цяло парче метал, и може да се разглоби напълно! Като се има предвид, че е армейски инструмент, крайната му обработка е наистина впечатляваща.

Сред по забележителните му функции, е автоматичния странично излизащ нож, който се освобождава с бутона, който се вижда добре и на снимките. Има резачка за тел, както и друга отделна резачка явно за оголване на различни по дебелина кабели.
Също така има запалка, която е завита отпред на линииката, пълни се с някаква запалима течност и има драскало което е нанесено по вътрешността на линииката, ако е изправна създава пламък, а не изхвърля само искри. Ключалката също е много оригинална и хитроумна и е на няколко степени, като в разлините положения има различни функции.
Сред останалите функции са - свредел, ножовка за метал, отвертка, шило, отварачки, пила и тн.
ИзображениеИзображение

gogotattoo

#10 Мнение от gogotattoo » 05 Яну 2009, 20:36

Айде да си ги мериме!
Тоа СОГ ми е от 11 години и ме увериха, че тогава още ги нямаше в пазарната мрежа :mrgreen: . Верно е че няма "Вдявачка за игли за гоблени", ама пише Маде ин У ЕС А и е СОГ. В името на истината е много важно, ако нямаш други инструменти под ръка, което не ми се е случвало от години, ама е верно, че аз не ходя по "Аутдоорс". Много добре са паснати челюстите на клещите, ама те са за нежни неща, щото на дланта ти са отворните релси на дръжките и не можеш да стискаш силно - НО КОГАТО НЯМАШ ДРУГО - ТОВА Е ВСИЧКО!!!
Готина играчка.
DSC00358.JPG
DSC00358.JPG (103.88 KiB) Преглеждано 12501 пъти
DSC00359.JPG
DSC00359.JPG (82.29 KiB) Преглеждано 12494 пъти
DSC00360.JPG
DSC00360.JPG (69.36 KiB) Преглеждано 12489 пъти
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

Аватар
Rigor Mortis

#11 Мнение от Rigor Mortis » 05 Яну 2009, 21:38

gogotattoo написа: името на истината е много важно, ако нямаш други инструменти под ръка, което не ми се е случвало от години, ама е верно, че аз не ходя по "Аутдоорс".
Е то вярно са за навънка тия милтитули(или мултитулове..незнам вече кое е правилно :lol: :lol: ).В къщи аз рядко го ползвам. Не може да замени големите клещи и всичките други неща от гидорията :mrgreen: . Макар, че тоя на пагода е баси и магарето 8) .
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
pagoda

#12 Мнение от pagoda » 05 Яну 2009, 22:18

Е, аз съм му дал заслужена почивка :) Някак кофти ми е да го тормозя, а и той няма същински клещи, а само резачки. Сега като го разглеждах пак...шилото му изглежда ужасяващо, сигурен съм, че не са го ползвали по предназначение :twisted:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Аватар
CaseXX

#13 Мнение от CaseXX » 16 Яну 2009, 22:23

Никога не се разделям с моя 8)

Изображение
По-добре корем от бира отколкото гърбица от работа.
I came because of the knives, I stayed because of the people.

Аватар
woody

#14 Мнение от woody » 16 Яну 2009, 23:31

Влачехме рапали на яз. Антон Иванов. Те му смениха името, но все не мога да запомня новото. Хванах си едно сомче към три и половина кила и понеже не носехме кепче, бръкнах му в устата и го изтеглих в лодката. Прасето се размята в последния момент и втората тройка ми прониза целия пръст. И така, сома на първата тройка, аз на втората... Ако си имах под ръка едно такова чудо, щях да й клъцна контрата и да я изнижа, ама не. Возихме си се така чак до лагера. Май на два пъти щях да припадна. Егати сокливото животно!
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Rigor Mortis

#15 Мнение от Rigor Mortis » 16 Яну 2009, 23:38

Сома извадя ли го в лодката и го трепя веднага на момента. Иначе прави много бели. Ако е по голямо добиче става опасно като се разшляпа с опашката, а малките пък оплитат всичко което се намира на дъното на лодката. Аз за откачване на куки от хищниците(щото сома и щуката са ми най-любимия обект на риболов) използвам един голям(25cm) кохеров пинцет:
Изображение
Има ги във всяка ветеринарна аптека.
Сори за of topika.
Платон

Публикувай отговор