Часовници

Всичко, което ви е нужно за по-доброто пребиваване сред природата.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
set
Обратна връзка:

Часовници

#1 Мнение от set » 18 Яну 2009, 02:45

Необходима играчка както се оказа.

Бях в гората и ми спря Сейкото. Виждали сте го - водолазен, автоматичен мастодонт.
Случи се заради отката на пушката.
За втори път го прави. Което мен разбира се ме побесня. Не че нямам ГСМ, ГПС и тн, но човек трябва да разчита на старото и изпитаното.

Още преди 3-4 години се бях размислил да си взема нещо читаво. Първо като уважаващ себеси командосер (всички ние сме такива, айде да не се лАжем :P ) клъвнах да е "Таг Хоер". Бате Марчинко...

Е и попрочетох тогава. Парите са подобни - защо да не е "Омега". Бонд, Жеймс. Ценното на марката е, че механизмите им се проверяват в спецялно сертифицирана лаборатория. И ако минат тестовете получават сертификат за хронометър.

Добреее. До тук около 3000 лева (в България е 6).

Но за лошите неща не се споменава. Да живее мрежата. Оказа се, че за подобни хронометрични тежкарлъци е необходимо на всеки 3 години часовникът да се отваря в специализиран сервиз, да му се подменят малко чаркалъци и да се смазват механизмите. За стрелби и подобни ловжийски морафети никой не казва и ред.

С две думи - не ми трябва.

На мен ми трябва здрав едеотоустойчив.

Е мрежата помогна...

Оказа се, че няма това което искам. Същото като с ножовете. Поне два. Единия за гора и екстремизъм, а втория за море и гмуркане.

И тъй като задължително командоСЕР-а ползва часовник със стрелки награбих Касио Г-шок ГИЕЗ. Защо не онез с тритиевите стрелки ли? Защото не се зареждат от соларни клетки, а разчитат на батерия която може да те зареже и защото не искам и помен от радиация в къщи около децата.

А вторият?

На вторият още не му е дошло времето. За лятото и гмуркането ще е. Ситизен Еко Драйв Дайвър.

П.с. Попрочетох доста форуми. Помислих доста. И няма вариант друг. Два часовника. Като с ножовете :wink:

П.с.2. Вие какви ползвате?
Your swords, made rich
With the most noble blood of all this world.

Аватар
droba
Обратна връзка:

Re: Часовници

#2 Мнение от droba » 18 Яну 2009, 13:10

От 15-тина години само G-шоци.Простички но почти неубиваеми.
В момента този -
Прикачени файлове
22.jpg
22.jpg (20.14 KiB) Преглеждано 18990 пъти
О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Аватар
biafra

#3 Мнение от biafra » 18 Яну 2009, 14:45

5 години носих swatch и съм супер доволен и като здравина и като точност и като изработка. Все пак да отбелжа, че съм далеч от командосерииката и това не ми е критерии. Предпочитам стрелки и кварцов механизъм (заради точността), но се изкушавам и от някой хубав механичен. Трудно драскаемото стъкло (сапфир кристал или друго) е задължително, както и дата и ден (считам, че това са нещата, които се ползват най-често след показването на часа). Хронографа за мен е излишен, а и ако ще засичам някакво време предпочитам да го гледам на дисплей.

От 2г. съм с този:

Изображение

за този съм се замислил (изкушава ме кинетика, макар eco drive на citizen да го хвалят повече):
Изображение

а това сигурно никога няма да мога да си го купя ... Напоследък непрекъснато разни медиини звезди демонстрират благосъстояние с него - Слави, Боби Михайлов, розовия на Евгени Минчев :mrgreen: ......

Изображение

Tomy

#4 Мнение от Tomy » 18 Яну 2009, 14:58

set написа:и защото не искам и помен от радиация в къщи около децата.
Тези новите,при които използват тритий пак са доста безопасни в сравнение с някой стари часовници.Използвали са луминисцентни бои,които са съдържали направо радий.

Иначе и аз съм за Ге-Шоците(и Ге-Класите),сега имам такъв:
Изображение

А ако имах 500 излишни зелени гущера бих си купил един култов Frogman(не че съм водолаз и ще се гмуркам с него,просто ми харесва):
Изображение

Аватар
Baian
Обратна връзка:

#5 Мнение от Baian » 18 Яну 2009, 15:29

Изображение
От 1998 ползвам Suuntu Vector(целия черен) понякога всекидневно предимно като правя нещо по така. Стигал съм до границата на възможностите му и често съм бил благодарен че го имам. Сменил съм незнам колко си батерии и 3 верижки , надран е от катерени и незнам какво си, но работи безотказно дори на температури под -20 градуса, лек здрав, много точен, с барометър,алтиметър, термометър, компас и памет на промяната на всички данни за последната седмица.
Изображение
Bloðvítnir-Die das Blut bezeugen können

Аватар
Djigit

#6 Мнение от Djigit » 18 Яну 2009, 15:49

Часовници не ползвам, има достатъчно техника която показва часа :) но с удоволствие бих носил нещо от сорта на ... това ... въпреки че струва колкото един средно-голям апартамент :mrgreen:
А тези Suuntu така като ги хвалиш реших да им разгледам сайта - този ми хареса като за outdoor
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
Baian
Обратна връзка:

#7 Мнение от Baian » 18 Яну 2009, 15:55

еми и аз като правя такива неща не ползвам часовник, ама иначе си трябва. На сънту новите модели са невероятни моя както вече казах е легенда от преди повече от 10 години.
Bloðvítnir-Die das Blut bezeugen können

tedibear

#8 Мнение от tedibear » 18 Яну 2009, 15:57

Ето още едно простичко, евтино и много здраво решение от неръждавейка.CASIO- Oceanus. Нося го от 2004 и съм монго доволен
http://www.deals.com/images/deals/fdd11 ... owatch.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
set
Обратна връзка:

#9 Мнение от set » 18 Яну 2009, 16:35

Djigit написа:Часовници не ползвам, има достатъчно техника която показва часа :) но с удоволствие бих носил нещо от сорта на ... това ... въпреки че струва колкото един средно-голям апартамент :mrgreen:
А тези Suuntu така като ги хвалиш реших да им разгледам сайта - този ми хареса като за outdoor
Сунто са много добри водолазни компютри.
Your swords, made rich
With the most noble blood of all this world.

Аватар
gunman
Обратна връзка:

#10 Мнение от gunman » 18 Яну 2009, 20:50

пич, янво си си написал домашното!тъй като си купил първия , а се чудиш за втория то решението ти и там е правилно. Специално от Дивер серийте , Ситизен имат най-добри модели. Аз съм се насочил към Citizen BN0015

Изображение

Ако си професионален водолаз Citizen JV0030... защото не си заслужава парите за специализираните датчици по него ако не се ползва по предназначение.

Изображение

В част от инвентара са ми :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
Косача
Обратна връзка:

#11 Мнение от Косача » 18 Яну 2009, 23:54

Аз съм фен на Casio и на работа нося iluminator,здрав и прост часовник.Наскоро се сдобих с Luminox,исках да видя дали свети в тъмното повече от iluminator-a.Е ,наистина свети повече.В пъти повече.
Жизнь с таким ножом превращается в настоящее выживание.

Аватар
pagoda

#12 Мнение от pagoda » 19 Яну 2009, 00:02

Часовници- Любимите бижута на Мъжете :)

От по скъпите марки любими са ми Фортис, но не мога да си го позволя. За спортен-работен часовник, Касио.

Марки и модели много, фирмите обаче, които правят механизмите са малко :) Дори и по скъпите марки като Брайтлинг, Омега, Фортис и тн. често ползват еднакви механизми, например на швейцарската фирма ЕТА, която сигурно прави механизмите на 90% процента от шв. и не само часовници :wink:

Колкото до профи водолази, парашутисти, снайперисти и тн. те ползват професионални уред и компютри, никой не би си доверил живота на часовник, просто не са достатъчно прецизни.

Всекидневно, на планина, море и спорт нося CASIO PRG40...обожавам го :) . Голям дисплей, с големи и ясно четливи символи, прецизен компас, който често ползвам на планина, луминесцентно осветление само на нужната информация..милитари дизайн :wink: . Единствения кусур му е, че се вадя с 40лв. при смяна на батериите.
Изображение

Имам и една гъзариика- CERTINA Cascadeur(pilot) - Готин часовник, но и моя се скапа при откат...само че не от пушка :mrgreen: Искат ми ужасната сума от 100лв. за ремонт, което си е един приличен нож :lol: и засега се стискам.
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватар
gunman
Обратна връзка:

#13 Мнение от gunman » 19 Яну 2009, 00:48

За всички фенове на темата http://www.oclock.info/vernisage/galler ... 0&aid=3468" onclick="window.open(this.href);return false; /в долния край на страницата има много други/ За съжаление това са бутикови неща, като най-голямата серия и от 100 бр. За цената ... без коментар.

Между другото Casio Pathfinder също е добра алтерватива за не много пари.
http://www.casio.com/products/Timepiece/Pathfinder/" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
pagoda

#14 Мнение от pagoda » 19 Яну 2009, 11:33

gunman написа: Между другото Casio Pathfinder също е добра алтерватива за не много пари.
http://www.casio.com/products/Timepiece/Pathfinder/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pathfinder, е наименованието за щатите, тук серията се казва PRO TREK, да не тръгне някой да си търси и да каже, че ги няма :wink:
ИзображениеИзображение

Аватар
Rigor Mortis

#15 Мнение от Rigor Mortis » 19 Яну 2009, 13:06

И аз kарам с два. Единият е Seiko Titanium, а другият някъв смотан Г-шок. Тия последните са ми много грозни и тъпи .... тъпи ама чак вдлъбнати и кичозни на всичко отгоре. Ама на..от много години го имам. Избързва с по 5 мин на месец завалията и е принуден да понася удари, води, мръсотии и дезинфектанти и изглежда като г*с. Ама много ми е жал да си купя хубав и така да се отнасям с него.
От seiko-то адски съм доволен. Цепи секундата откакто съм гокупил.

Изображение
Изображение

My Casio G-Shok:
http://www.maxpedition.de/shop/shop_con ... c47d03bc6c" onclick="window.open(this.href);return false;
babycondor, proteus, rollypolly:
Ааа, на четвъртият ред на първата снимка от ляво на дясно съм аз. Не видях че не ще да показва директно.

P.S. Едно немско списание за екипировка извади един много як часовник на показ мин. лято. Спукаха се няколко експерта да го хвалят и казаха че толкова качествени материали в един часовник струват мнoгoкратно повече. Мисля че въпроcният Роберт еди кой си е работил преди за ролекс.
(не, производителя не е роднина с издателя на списанието)

http://www.robert-uhren.de/products/de/ ... d3618d5ebc" onclick="window.open(this.href);return false;
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Публикувай отговор