Olight S Mini SS Limited Edition-Специалният

Всичко, което ви е нужно за по-доброто пребиваване сред природата.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
sashko1914

Olight S Mini SS Limited Edition-Специалният

#1 Мнение от sashko1914 » 07 Яну 2017, 19:47

Здравейте!
Ще се опитам да Ви представя накратко новия фенер на Olight, а именно модела S Mini SS Limited Edition.

Изображение

Още след като модела излезе, бях сигурен, че ще го имам и ето че така и стана. Допълнителен стремеж да притежавам въпросния фенер се оказа и факта, че от модела са произведени едва 4000 бройки, което автоматично означава, че за България бройките ще са силно ограничени.
Самия модел има няколко разновидности,влючващи версии от титан, мед и въпросния стоманен.
Ето снимка на моделите от титан и мед.
Изображение

Още първия допир до фенера дава едно специално усещане! Луксозната кутия с гъделичкащия егото надпис “Limited Edition'' , допълнително засилват чувството, че притежаваме нещо рядко!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В кутията се намира и инструкцията за употреба.
Изображение
Изображение

В окомплектовката на фенера са включени още батерия CR123A 1600 mAh, както и изолиращ филм, който пречи на батерията да прави контакт.
Изображение
Изображение

Ето и малко ТТ данни-
*Далекобойност: 110 м
* Интензитет: 3000 cd
* Водоустойчив по IPX8 стандарта (работи под вода до 2м. дълбочина)
*Удароустойчивост: падане от 1,5 метра върху твърда повърхност.
*Tяло от неръждаема стомана с PVD покритие, цвят Thunder Grey
* LED: Cree XM-L2(CW)
* Поддържани батерии:CR123A, RCR123A
* Размери: 54.5мм. (Дължина), 21мм. (Диаметър на главата)
*Тегло:49 гр.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Фенера се явява малкия брат на бестселъра S1 Baton. Основната разлика между двата модела, освен различните размери, е че клипса при S Mini е позициониран и не може да се завърта. Лично за мен, това е голям плюс, тъй като клипса е точно в противоположната на бутона за включване страна и така се улеснява намирането на бутона в тъмното.

Изображение
Изображение
Изображение

Подобно на S1 Baton, тук също акумулатора се поставя с плюса към капачката на фенера.
Изображение
Друга важна разлика между S Mini и S1 Baton, е че при S Mini липсва магнита в задната част на фенера.
Управлението на фенера е познатото за Baton серията на Olight.

За включване и изключване се използва страничния бутон, както и за смяна на режимите, като те се изреждат в последователност и повторяемост Слаб - Среден - Силен. За всеки от тези режими фенера има памет.

За пускане на Стробскопичния(10Hz) режим, при включен фенер се прави бързо тройно натискане на бутона. Този режим няма памет.

Достъпът до Турбо режима е чрез бърз двоен клик независимо дали фенерът е включен или изключен. Турбото няма памет.

За Лунен режим, при изключен фенер натиснете и задръжте страничния бутон за една секунда. Този режим има памет.

Режим Таймер - във фенерчето са вградени 2 таймера, 3-минутен и 9-минутен, след активирането на които фенерчето ще се изключи автоматично. За да се активират таймерите е необходимо във включено състояние да се натисне 2 пъти бутона. Следва “премигване” – 1 премигване е 3-минутен таймер, 2 премигвания е 9-минутния таймер. Таймерите могат да се сменят чрез двойно натискане на бутона.

За да се активира електронната блокировка, се задържа бутона натиснат за повече от секунда. Преминавайки през Moonlight режима фенера се блокира. Като в блокирано състояние след натискане на бутона, фенера кратко пресветва. След последващо задържане на бутона за повече от секунда, фенерът се отблокира в Moonlight режима.

Ето и самите режими на работа-
Изображение

Нововъведение,поне за мен, е плавното включване и изключване на фенера в най-силния режим на работа, което е добре за очите.

Притежавам фенера от едва няколко часа и не мога все още да изкажа детайлни впечатления от него. Като цяло,обаче, S Mini ме грабна със супер компактните си размери, наличието на повече лумени от предшественика му S1, както и факта,че е ограничен тираж. Позиционирането на клипса го отчитам като огромен плюс, както и плавното включване и изключване в най-силния режим.

Изображение
Изображение
Изображение

Olight S Mini SS Limited Edition дава усещането за нещо специално!
Докато вярвам и мечтая,значи съм жив!
Където свършва всичко,там започвам аз!

dellman

Re: Olight S Mini SS Limited Edition-Специалният

#2 Мнение от dellman » 10 Яну 2017, 19:55

Честито за фенерчето колега и да те радва дълго време. Хубави снимки и добро представяне, ама нещо ми липсва в него .......... снимката с котарака от фейса :P

Аватар
sashko1914

Re: Olight S Mini SS Limited Edition-Специалният

#3 Мнение от sashko1914 » 12 Яну 2017, 15:56

dellman написа:Честито за фенерчето колега и да те радва дълго време. Хубави снимки и добро представяне, ама нещо ми липсва в него .......... снимката с котарака от фейса :P
Благодаря ти!
Напълно прав си за пропуска от моя страна! Веднага ще го коригирам! *DRINK*
Изображение
Изображение
Докато вярвам и мечтая,значи съм жив!
Където свършва всичко,там започвам аз!

Публикувай отговор