"ХохломА"

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Аватар
tinko
Обратна връзка:

Re: "ХохломА"

#16 Мнение от tinko » 06 Юли 2011, 21:11

Рвл 34 при високотемпературно /там 520 ли бяха или нещо такова пише си ги където трябва/ отпускане за по голяма твърдост и по добър ряз производитела споменава, че не се препоръчва за храна защото има склоност да ръждясва.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Аватар
zoso

#17 Мнение от zoso » 07 Юли 2011, 10:17

VenKo написа:Дюля също става - режеш един клон от най-близкото дърво /при пролетното кастрене/, разбичваш си плочици с допуск, пъхаш в микровълновата на 50% за 5 мин. и след пълно изстиване пак - общо три пъти поне и воала... плочка за нещо си ...
Венко, това ме заинтригува. Само ми кажи 50% колко вата са, щото моята микровълнова е max 800W.
Изображение

kalinux
Обратна връзка:

#18 Мнение от kalinux » 07 Юли 2011, 10:18

zoso написа:
VenKo написа:Дюля също става - режеш един клон от най-близкото дърво /при пролетното кастрене/, разбичваш си плочици с допуск, пъхаш в микровълновата на 50% за 5 мин. и след пълно изстиване пак - общо три пъти поне и воала... плочка за нещо си ...
Венко, това ме заинтригува. Само ми кажи 50% колко вата са, щото моята микровълнова е max 800W.
Прятно печене на дървото. :D

magnus

#19 Мнение от magnus » 07 Юли 2011, 10:22

50 °C може да е искал да напише.
50% от 800W е ясно колко е *JOKINGLY*.

EDIT:
zoso написа:...Ясно е на моята. Неговата може да е 750W, или 1000W....
Тънката сметка въобще не беше насочена конкретно към някой, ами точно 'щото не е ясно колко % от какво.
Пък и трябваше да се разпиша в темата Бога ми.
Последно промяна от magnus на 07 Юли 2011, 11:11, променено общо 3 пъти.

Аватар
zoso

#20 Мнение от zoso » 07 Юли 2011, 10:24

magnus написа:50 °C може да е искал да напише.
50% от 800W е ясно колко е *JOKINGLY*.
Ясно е на моята. Неговата може да е 750W, или 1000W. При микровълновите има значение.
kalinux написа:Приятно печене на дървото. :D
Микровълновите печки не пекат. :P
Изображение

Аватар
sa4mo

#21 Мнение от sa4mo » 07 Юли 2011, 11:42

zoso написа:..Микровълновите печки не пекат. :P
Пцилютно!..те МИКРОВЪЛНЯТ!!
..деее...гиди спамаджии такЪви! ]:->
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

Аватар
zoso

#22 Мнение от zoso » 07 Юли 2011, 11:53

sa4mo написа:
zoso написа:..Микровълновите печки не пекат. :P
Пцилютно!..те МИКРОВЪЛНЯТ!!
..деее...гиди спамаджии такЪви! ]:->
Не сме спамери, бай Сачмо. Микровълновите печки не пекат, така както пече реотан.
Изображение

Аватар
sa4mo

#23 Мнение от sa4mo » 07 Юли 2011, 12:25

zoso написа:..Не сме спамери, бай Сачмо..
ъхъ...хич биля не сте...таман колкото е "изящен" ножа от настоящата тема ;)
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Изображение

Аватар
VenKo

#24 Мнение от VenKo » 08 Юли 2011, 00:49

zoso написа:
Мдааа... Фърли ме в размисъл... ще трябва да и търся документацията та да видя колко вата е. Обаче всъщност това не е мозъчна хирургия и ват повече или ват по малко няма значение. Аз започнах със 100% обаче прекалено загрява повърхността и ако го предържа, както вика Калин тръгва като да се запича. И за туй на по-слабичко - няколко пъти , ако е по дебелшко и по 6 пъти съм го пускал - за 3 дни по 2 пъти /сутрин преди работа и вечер преди лягане/ Не се смейте! Става си сухо като пън!

Извинявай бате Сачмо за спаменето :-[ :-[

За Магнуса - при моята /а и при ред други/ микровълнова реглажа на мощността е в % а не във ватове
Което всъщност също не е коректно защото при 50% на практика магнетрона работи през равни интервали за половината от зададеното време... Тъй че 50% от зададеното време !
остава си идеята да се загрее и задържи загрято дЪрвото до около 65гр. за около 5-7мин.
И последно уточнение - *STOP* важи за неголеми парчета /свободно влизащи в печката /
И най-последно уточнение - в обикновенна фурна, печаща на горещ въздух също става и даже по-добре, ама там технологията е по друга...
... не зная, за това питам
Изображение

Аватар
sa4mo

#25 Мнение от sa4mo » 12 Юли 2011, 10:34

sa4mo написа: - това не е нож от кутер,тез дискове|утре ще ви пусна и снимка|, работят на кораби-бази - за обработка на уловената от траулерите риба...
..ей ви я и обещаната снимка:
Изображение
Изображение

Аватар
evgeni
Обратна връзка:

#26 Мнение от evgeni » 14 Юли 2011, 18:44

Мдааааа...
... Да си призная без бой- и на мен нещо не ми хареса :-[
Най- напред орнамента ми се чини .. не че е лош, ами по-скоро неподходящ. На проекта добре стои(допада ми заигравката на листата в средата), но ецнат, без този контраст, и обемен при ръкохватката, нещо не се е получил много.

Тъй като орнамента на острието е масивен, "тлъст" и по-скоро графичен, чистата линия е от голямо значение

С дърворезбата въобще не мога да се съглася- Това "надъвкване" на повърхността с холкера стои пластично нелошо в едрата резба, но при миниатюрната такава клони по-скоро към примитив. Долавям тук и някаква хаотичност или по-скоро недообмисляне, в смисъл- орнаментът в общия случай , колкото и да е стилизиран, си има свой ритъм, своята логика на разгъване, своите елементи, които следват тази логика.

Въобще това не е, ама хич не е шега работа,орнаментиката не е просто запълване на дадено поле с шарки и листенца Тук бе подхващана тази тема на едно място, но така и не се разви и критиката като че ли бе схваната по-скоро като заяждане.
Освен това фактът че един орнамент стои добре графично, не значи че ще стои добре дву и тримерно, не значи че метала и дървото ще го пресъздадат еднакво добре, просто изразните им средства и излъчване са различни.... а бе голяма тема е това, за това именно при украсата на ножове лично аз виждам най-голям зор, защото като че ли тук задачата е най-сложна

Наясно съм че за доста хора, това последното което пиша не го разбират особено, не е важно и даже не ги интересува , но който трябва ще разбере. То даже не се отнася за този нож конкретно, а по принцип.

Иначе само адмирации за новите и нови опити бай sa4mo , keep on moving *THUMBS UP*
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

Аватар
sa4mo

#27 Мнение от sa4mo » 14 Юли 2011, 18:55

evgeni написа:Мдааааа... Да си призная без бой- и на мен нещо не ми хареса :-[
Наясно съм че за доста хора, това последното което пиша не го разбират особено, не е важно и даже не ги интересува , но който трябва ще разбере. То даже не се отнася за този нож конкретно, а по принцип..
Гена, благодаря! ..който трябва - разбра!
Изображение

magnus

#28 Мнение от magnus » 14 Юли 2011, 19:11

За темата дето уж засягаше естетиката ли думаш Евгени?
Ми не се намесих овреме и се прееба нещо - голем зор ми е да нося подобен товар. Едвам засипвам вечер, добре че съм на климатик.

Публикувай отговор