О.Ч.З.

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Аватар
Agarvaen

О.Ч.З.

#1 Мнение от Agarvaen » 16 Яну 2013, 17:05

Мисля, че ми дойде времето и аз да си покажа грозотиите. Ако си спомняте какво е О.Ч.З. - добре. Ако не - ще разберете по-натам( не ми се пише сега). Като начало няма да пускам ножове, щото ножове не съм правил от лятото.. :-[
Пускам си последните работи, миниатюрки, едното е подарък за жената, другото е подарък за юбилея на пещерен клуб.

Изображение
Подаръкът за жената. Материали - кокос, пропивка за кокоса по моя рецепта, лакове. Размери 58мм х 30мм х 3мм.

Изображение
Юбилейното подаръче - гравюра върху десандьор, материал - цикрал(сплав на алуминия). Размери на гравюрата 23мм х 39мм.

Драскотините си бяха върху самия десандьор, не съм полирал грубите, за да не наруши плоскостта.

Камънье мое фърляте на воля. Като ме пусне ръката тия дни, ще довърша и ножа... :D
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

Аватар
anmarinov
Обратна връзка:

Re: О.Ч.З.

#2 Мнение от anmarinov » 16 Яну 2013, 19:00

Боите какви са?

Аватар
Agarvaen

#3 Мнение от Agarvaen » 16 Яну 2013, 19:08

Лак за нокти + лепило :D Пак по моя рецепта...
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

Аватар
anmarinov
Обратна връзка:

#4 Мнение от anmarinov » 16 Яну 2013, 20:31

Agarvaen написа:Лак за нокти + лепило :D Пак по моя рецепта...
:D това трябва да се патентова дано само лака за нокти (по твоя рецепта) да не со олюспи след време

Аватар
Agarvaen

#5 Мнение от Agarvaen » 16 Яну 2013, 21:37

Няма. Комбинацията е по моя рецепта, лакът си е купешки. :D

Аватар
Agarvaen

#6 Мнение от Agarvaen » 22 Яну 2013, 20:49

Изображение

Едно "циганче" за реставрация(смяна на дръжката и опит за спасяване на "гарда") и едно острие, отлежаващо от лятото...

Аватар
Agarvaen

#7 Мнение от Agarvaen » 10 Окт 2013, 11:37

Изображение

Дойде времето за съживяване на един поумрял проект - "Пещерен нож"

Общо взето нищо особено, но се поизмъчих как да направя декоративния дефект в средата на острието...Хем да стане достатъчно дълбоко, че да не се изтърка при полирането, хем да е що-годе естетично..След има-няма 30 опита, накрая сложих един стар пробой със заоблена глава и на него начуках "белега". Шарките след това ги тръкнах с едно щихелче, все едно са следи от стъргане...Смятам, че се получи, да видим как ще се върже с готовия нож. :D

Аватар
Agarvaen

#8 Мнение от Agarvaen » 08 Фев 2015, 19:08

Проект "Зомби". Гледам баба ми, ръчка в някаква саксия. Викам - я дай да видя с какво ръчкаш? И кво се оказа... Да видим какво ще стане.. А е зомби, щот цялото беше в пръст, горкото...Па е и поизгнило. :D

Изображение
Изображение
Изображение

А стоманата се оказа коравичка, пилата едва-едва я хваща.

vaskonti

#9 Мнение от vaskonti » 08 Фев 2015, 19:28

Това не е ли лист от механична ножовка. Вижда се големият отвор в задният край на дръжката и точно там е счупено / твърд и крехък материал/. Може би ако е възможно да се отвърне ще стане за ръчкане в саксията без опасност да се счупи.

Аватар
woody

#10 Мнение от woody » 08 Фев 2015, 19:49

Кой знае защо не виждам първите три картинки. Само зомбита. :D
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Agarvaen

#11 Мнение от Agarvaen » 08 Фев 2015, 20:18

Не знам дали е лист. На гърба има следа като от щамповане на стоманата. Искричките, които хвърля са бая червеникави, което ми се стори интересно.

Мишо, за кои снимки иде реч? Има някои, които са били в други източници и са изтрити май...

Аватар
danaec

#12 Мнение от danaec » 08 Фев 2015, 20:26

Що така ми прилича на ножовка - незнам

Аватар
woody

#13 Мнение от woody » 08 Фев 2015, 20:45

Нещата които си правил на жена си са изчезнали. Символика някаква? :D
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Agarvaen

#14 Мнение от Agarvaen » 08 Фев 2015, 20:53

Неее, ахахаха.

Сега виждат ли се?

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
woody

#15 Мнение от woody » 08 Фев 2015, 21:25

Чисто и ясно. 8-)

Публикувай отговор