О.Ч.З.

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
aureus_gold

Re: О.Ч.З.

#16 Мнение от aureus_gold » 08 Фев 2015, 21:32

Ако го видят проектантите на Petzl =-O :D А иначе конгреЧулейшънс

Аватар
Agarvaen

#17 Мнение от Agarvaen » 08 Фев 2015, 22:11

Тоя е комунистически, от Дебелец. :D
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

Аватар
Agarvaen

#18 Мнение от Agarvaen » 06 Апр 2015, 13:24

По проект "Зомби" виждам зор. Не знам как и от какво е правено това нещо, ама пилата се пързаля, алуминиева шкурка на 20 хил. оборота едва яде острието =-O Тия дни като почивам, ще го мина с диамантената пила, да видим как ще е... По дръжката е маалко по-леко - отне ми около 3 минути да загладя чупката на дръжката....
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

Аватар
Agarvaen

#19 Мнение от Agarvaen » 08 Апр 2015, 16:22

Изображение

Принудих се да отвърна дръжката...на примуса *CRAZY* Дупките, които се виждат са за местата на нитовете. Правих ги с диамантени борчета, бургията се пързаляше...

Аватар
gandalf

#20 Мнение от gandalf » 08 Апр 2015, 17:42

Драстично, но явно необходимо. За такова нещо преди време "изядох" едно цяло абразивно камъче.
С какво защити останалата част от топлината?
pedo mellon a minno

Аватар
Agarvaen

#21 Мнение от Agarvaen » 08 Апр 2015, 19:13

Няколко слоя памук и текстил под капков източник с вода и лед(ползвам го като режа камъни). Обаче имам нужда от помощ - не се отвърна или поне не се отвърна достатъчно. Успях да счупя две свредла, но няма никакъв напредък. Най-лошото е, че не знам каква е стоманата, затова не смея да го бухна във фурната за няколко часа - в момента острието е с бая висока твърдост - както писах преди - пилата се пързаля по него, шкурка алуминиев оксид едва го яде, а дръжката без нитове ми се струва, че ще стои слабичко, конкретно за тая форма...

M.G

#22 Мнение от M.G » 08 Апр 2015, 19:16

Рапидна е стоманата по това което казваш и съмненията за лист от ножовка *DRINK*

Аватар
tinko
Обратна връзка:

#23 Мнение от tinko » 08 Апр 2015, 19:47

Свредло за бетон, заточено като за метал, ниски обороти, бормашина с повечко натиск и малко масълце няма да навреди.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

baiivan3

#24 Мнение от baiivan3 » 08 Апр 2015, 20:32

Ножовка е, писаха ти колегите, ама не вярваш. Трудно ще я отвърнеш. Ползвай метода на Тинко. Друг вариант е от ония карбидни пръчици, дето Мишо ги достави тук там, но са 3 мм. Тъй като гледам, искаш по-малък диаметър. С повече информа *THUMBS UP* ция, повече ще можем да помогнем.

Аватар
Agarvaen

#25 Мнение от Agarvaen » 08 Апр 2015, 22:37

Тинко, извини невежеството ми, ама не знам да има свредла за бетон 2мм....

Бай Иване, ако имах повече инфо за стоманата, нямаше да искам помощ. Ножчето е явна самоделка, а се усъмних за ножовката, защото по гърба имаше следи от щамповане. Имам няколко борчета с карбид-волфрамови глави, но за кучи бяс, са големи. И свредло такова имам, ама е 3,5мм...

Аватар
woody

#26 Мнение от woody » 08 Апр 2015, 23:49

Дупката ти спокойно може да бъде и по-широка от нита. Като се напълни с епоксид, няма да имаш никакви проблеми.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
sa4mo

#27 Мнение от sa4mo » 09 Апр 2015, 08:30

woody написа:Дупката ти спокойно може да бъде и по-широка от нита. Като се напълни с епоксид, няма да имаш никакви проблеми.
...пцилютно. Другото решение е - дупки ф 4мм/има такиве свредла за бетон/, после вътре занитваш месингов нит, заглаждаш лицата, нови дупки в месинга...ама си е играчка.
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

M.G

#28 Мнение от M.G » 09 Апр 2015, 08:40

Като писах че е рапидна имах предвид да се отгрее като рапидна и да се пробие по спокойно ,това е другия начин *DRINK*

Аватар
Agarvaen

#29 Мнение от Agarvaen » 09 Апр 2015, 09:17

Накрая ще ми писне и ще го омотая с тиксо. :D И без това е само за работна ножка, не е за подарък или клиент. Сега сериозно - успях да счупя и твърдосплавно борче... Май няма да се нитова.

Един руснак ми подхвърли идея за следното нещо - някаква метална пръчица с подходящия диаметър(за предпочитане - стоманена) със заточка под тъп ъгъл, на високи обороти, докато се нагрее до червено, но преди да се самозавари - един вид като точково отвръщане....Ще пробвам, белким стане...

Аватар
gandalf

#30 Мнение от gandalf » 09 Апр 2015, 11:00

Преди две години на едно голямо острие трябваше да разширя отворите за нитовете на чирените (проектът изчаква нови чирени, че сегашните пострадаха, пробивани на ръка). Дръжката се оказа закалена =-O и две свредла си заминаха по пътя. Взех си едно абразивно конусче BOSCH и с него успях. Разказах му играта, но работата стана. А както казаха и другите, не е проблем отворът да е малко по-голям - после нали се лепи. Методът е доста аналогов, но при мен сработи.
pedo mellon a minno

Публикувай отговор