Нещо, някакво такова

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Rodriges

Re: Нещо, някакво такова

#106 Мнение от Rodriges » 20 Авг 2015, 21:18

Съжелявам, но ножчетата които си представил някак си не ме кефят. Изглеждат ми леко посредствени.
Нищо иновативно и творческо не виждам в тях.
Вярно е че се занимаваш любителски, но все пак.
За съжаление истинските майстори ножари у нас се броят на пръсти.
Не го приемай лично, казвам го от позиция на потребител.
Важно е теб да те кефят.

Аватар
woody

#107 Мнение от woody » 20 Авг 2015, 22:09

Колега, от пръв поглед е видно, че човекът си "чеше крастата". Какви иновации очакваш, като е направил 5 ножа за една година? :D Просто се забавлява, както аз виждам нещата. При това определено с по-добър успех от някои с повече претенции. По-градивно би било, ако посочиш някакви конкретни недостатъци в работата му, че да ги коригира, а иначе излиза че... Хайде няма да характеризирам поста. *DRINK*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Rodriges

#108 Мнение от Rodriges » 20 Авг 2015, 22:31

woody написа:Колега, от пръв поглед е видно, че човекът си "чеше крастата". Какви иновации очакваш, като е направил 5 ножа за една година? :D Просто се забавлява, както аз виждам нещата. При това определено с по-добър успех от някои с повече претенции. По-градивно би било, ако посочиш някакви конкретни недостатъци в работата му, че да ги коригира, а иначе излиза че... Хайде няма да характеризирам поста. *DRINK*
Прав си Woody. Като почитател на BUSSE, Tops Knives, Miller Bros тези оределено са далече от моя вкус. Като добавим и това че са предимно реплики.
Може би е добра идея да отделите майсторите като теб в самостоятелен раздел за да може новодошлите по-лено да се ориентират при поръчка. Нека си има отделно местенце за любителите кръжочници.

Стефан Чаков

#109 Мнение от Стефан Чаков » 20 Авг 2015, 22:34

Отскоро съм във форума и не ми прилича акъл да давам, ама ми прави впечатление че майсторите се броят на пръсти ,а тия дето дават само акъли и търсят кусури са мнозинство за съжаление.Не се учудвам че Дядо Благо(чест и почитания) е спрял да пише и си е изтрил мненията.

poison25

#110 Мнение от poison25 » 20 Авг 2015, 22:40

Ко , ко каза? Колега как го изтропка ,не на място .Май още не си осъзнал ,че както каза Woody повечето си чешем крастата и изобщо не става въпрос за иновации и откриване на топлата вода.Стремим се към градивна критика и гледаме да откраднем малко знания еин от друг.И прав си майсторите в България са точно петима -Единия е Кирил Коликов ,а другите са негови ученици. m/
Поздрави.

Rodriges

#111 Мнение от Rodriges » 20 Авг 2015, 22:52

Майсторите които могат да коват остриета по 60 санта и са в час не само с ножовете са още по-малко.
Дядото е един от тях. Чест и почитания и от мен.

Аватар
hektor

#112 Мнение от hektor » 21 Авг 2015, 00:28

Като какъв се явяваш ти за да определяш кои са майстори. Чудно ми е имаш ли лични впечатления или си говорим глупости зад монитора. Когато видиш нещо с очите си и го докоснат ръцете ти разбираш какво е сътворил майстора. И както казваш с цялото ми уважение ама за мен е така.
силата не е в победата на силния, а във волята на слабия да приеме битката....

Rodriges

#113 Мнение от Rodriges » 21 Авг 2015, 00:47

hektor написа:Като какъв се явяваш ти за да определяш кои са майстори. Чудно ми е имаш ли лични впечатления или си говорим глупости зад монитора. Когато видиш нещо с очите си и го докоснат ръцете ти разбираш какво е сътворил майстора. И както казваш с цялото ми уважение ама за мен е така.
Не си сериозен в това което казваш.
Както пише в библията: по делата ще ги познаете.
Имам няклоко ръчно изработени ножове включително и от хора които имат сайтове но не пишат във форума.
Не аз, а поръчките от клиенти и отзивите са тези които дават представа.

Аватар
Djigit

#114 Мнение от Djigit » 21 Авг 2015, 03:18

Колега, Rodriges. Не виждам някъде biolander, да е претендирал за някакво майсторство, виртуозност или иновативност. Уди се опита да ти обясни. Това, за което говориш е доста субективно. Пък от марките, които си изброил само Busse не бих нарекъл посредствена ( но на тях им е друг кусура :D ). Както и да е този подфорум не е място за фабричните. "Мислата" ми е - като се прави опит за някаква критика, да се споменават конкретни проблеми, а не общи приказки без основа...

Стефан Чаков, като концепция съм съгласен с мнението. Но имам две корекции - ако се включат в броенето пръстите на краката и то от някой расал в Ченобил, може и да се стигне бройката :D и второто, г-н Генов е доста противоречива личност. Лично аз от него имам едно ножче, което ме е срам да го показвам, на хора които си имат хабер от коване, а и имах една поръчка, за която той доста месеци ме убеждаваше, че е "почти готова", докато след около година ми писна да го подпитвам(кореспонденцията още я пазя). Има и доволни и недовлни от него. Дали е майстор - аз не мога да преценя, затова предпочитам да не го наричам така.

Така че, моля спазвайте добрия тон и се опитайте да говорите с конкретни факти.
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
gandalf

#115 Мнение от gandalf » 21 Авг 2015, 09:35

Rodriges написа:Съжелявам, но ножчетата които си представил някак си не ме кефят. Изглеждат ми леко посредствени.
Нищо иновативно и творческо не виждам в тях.
Вярно е че се занимаваш любителски, но все пак.
За съжаление истинските майстори ножари у нас се броят на пръсти.
Не го приемай лично, казвам го от позиция на потребител.
Важно е теб да те кефят.
Ихаа!! Де и аз да имах такава смелост!
Сигурен съм, че Матей ще има всичкото по-горе предвид, докато основава своя завод за ножове и защитава авторските си права за дизайн на дръжки и остриета. Но до тогава поне аз ще съм му много благодарен, ако продължи да прави и споделя едни от най-органично изглеждащите ножове (именно органично, защото се вижда, че жив човек със сърце и ръка ги е правил, а не някое чудо на CAD-CAM-производството), които всеки път се радвам да видя, че и идеи да черпя от тях.

В това време нахвърляй няколко имена в отделна тема - кой е майстор и кой - не. Че поне на мен ми е интересно какво означава майстор. Следя английски, френски и немски форуми, гледам сайтовете на скандинавски ножари... в крайна сметка има ножари (няма да кажа "майстори", че пак влизаме в дискусия), чиито работи струват по няколко стотин евро, на мен не ми харесват хич, а имат поръчки за година напред. Обаче все се стискам да им напиша по едно мнение. Ще изчакам да си купя поне по един нож от тях, та тогава.
pedo mellon a minno

biolander
Обратна връзка:

#116 Мнение от biolander » 21 Авг 2015, 09:37

Пишете, пишете - няма лоша реклама. :D :D
Родригес, няма нужда да се извиняваш, за всеки влак си има пътници.
Някои хора ми харесват ножовете, други не.
По същия начин аз не харесвам топс - ми те просто не мясат на нищо.
Обаче за теб сигурно са творчески и иновативни.

А иначе ножоделенето за мен е отмора след дългия ден, в който съм се зверил се в един монитор. *become senile* *become senile*

Ха със здраве, че май пак минах в обяснителен режим.
Ти си длъжен да правиш добро от злото,защото то няма от какво друго да се прави - Робърт Пен Уорън
http://tzilkovi.wordpress.com

S.T

#117 Мнение от S.T » 21 Авг 2015, 10:16

Едни хора ще го харесат ,други не.Това е съвсем нормално.За мен (а и за всички други колеги предполагам) е по важно чувството което те обхваща , когато завършиш даден проект .Нирвана, е едно от тях.
IN VINO VERITAS

Rodriges

#118 Мнение от Rodriges » 21 Авг 2015, 12:51

gandalf написа:
Rodriges написа:Съжелявам, но ножчетата които си представил някак си не ме кефят.
В това време нахвърляй няколко имена в отделна тема - кой е майстор и кой - не. Че поне на мен ми е интересно какво означава майстор. Следя английски, френски и немски форуми, гледам сайтовете на скандинавски ножари... в крайна сметка има ножари (няма да кажа "майстори", че пак влизаме в дискусия), чиито работи струват по няколко стотин евро, на мен не ми харесват хич, а имат поръчки за година напред. Обаче все се стискам да им напиша по едно мнение. Ще изчакам да си купя поне по един нож от тях, та тогава.
Всъщонст майстор идва от майсторлък. Всеки който има майсторлък е майстор. Имах в предвид хора изработващи ножове и приемащи поръчки. За новодошлите не е лесно да се ориентират кой с какво се занимава: дали кове или не, каква дължина и дебелина на острието може да изработи и и т.н. Моя опит показава че някой майстори (няма да правя реклама) имат доста поръчки и се чака много.
Не е лошо да не спамим повече темата на човека. Ако има да се казава още нещо, по-добре в отделна тема.

Аватар
Wolven path forge
Обратна връзка:

#119 Мнение от Wolven path forge » 21 Авг 2015, 13:57

Rodriges написа:Всъщонст майстор идва от майсторлък. Всеки който има майсторлък е майстор. Имах в предвид хора изработващи ножове и приемащи поръчки. За новодошлите не е лесно да се ориентират кой с какво се занимава: дали кове или не, каква дължина и дебелина на острието може да изработи и и т.н. Моя опит показава че някой майстори (няма да правя реклама) имат доста поръчки и се чака много.
Не е лошо да не спамим повече темата на човека. Ако има да се казава още нещо, по-добре в отделна тема.
Нищо лично, Родригес, но това е едно от най-безсмислените и лишени от съдържание мнения, които някога съм чел.
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ!
За контакт: 0877 687 955 (Viber и WhatsApp)

biolander
Обратна връзка:

#120 Мнение от biolander » 21 Авг 2015, 14:45

Драги Родригес, така добре ли е:

Изображение

Е, остава да се поставят малко имена, ама карай.
А за ръчичка да ви заведе някой до майстора....
Хайде стига, че съвсем олекваш....
Сега някой ще каже, че си правя та#ак - ами така е.... да не вземеш да се вържеш :P :P :P
Ти си длъжен да правиш добро от злото,защото то няма от какво друго да се прави - Робърт Пен Уорън
http://tzilkovi.wordpress.com

Публикувай отговор