kr.bonev

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
kr.bonev

kr.bonev

#1 Мнение от kr.bonev » 09 Мар 2014, 12:16

Здравейте, на всички, отварям една тема в която да качвам моите т.н. творения на едно място, че досега пусках по някоя снимка тук там :D
И така измина точно една година от както реших да се опитам да си направя нож,изтърках доста железа кои по-сполучливо,други не чак толкова.Ще се опитам да обобщя с няколко снимки ,дано ви харесат.
№1-Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това бяха по старите неща, а сега и няколко от последните седмици.Едно от нещата, което ми доставя голямо удоволствие е мятането и забиване на ножки.Тази камичка от стар армейски нож е точно с такава цел
Изображение
Изображение
Мачете -зонова закалка.Не ми е от любимите инструменти, но при теста се представи задоволително
Изображение
Изображение
И сега последната мания-сатъри
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Докато уточня технологията на "рисуване"се получаваха разни дефекти,но последния стана както трябва.Сатърчетата също са зоново закалени.
Изображение
Изображение
И те тва'е, след година пак :D . А може и по-скоро.
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

poison25

Re: kr.bonev

#2 Мнение от poison25 » 09 Мар 2014, 14:08

Добър старт и добро развитие.По мое мнение доста добре ти се отдава рисуването.Давай смело нататък.

srmsvetli

#3 Мнение от srmsvetli » 09 Мар 2014, 14:33

Добре-добре *BRAVO*

Имам въпрос-как ги рисуваш остриетата?И от какъв матерял са сатърите че искам една брадвичка да си спретна.
Поздрави

Аватар
Георги

#4 Мнение от Георги » 09 Мар 2014, 14:55

kr.bonev написа: Изображение
.
Това си го представих на татуировка. Много яко.

Аватар
kr.bonev

#5 Мнение от kr.bonev » 09 Мар 2014, 17:05

Напръсквам метала с боя(спрей),изчовърквам каквото там ще бъде с нещо остро,аз съм си пригодил едно шило и с зарядно за акумолатор-малко ток(10-15V).За киселина доскоро се мъчих със солна,но е ужас ,с маски ръкавици ,лющи боята неприятна и вредна работа.Един приятел ме светна да разтворя една шепа сол в малко вода и -кеф,ефекта по-добър от киселината.
А картинките са си от tattoo каталози,за контраста на последния сатър след електролизата изплаквам с вода ,подсушавам и докато не съм премахнал боята нанасям студена оксидация ,чистя с ацетон и това е

srmsvetli

#6 Мнение от srmsvetli » 09 Мар 2014, 17:24

kr.bonev написа:Напръсквам метала с боя(спрей),изчовърквам каквото там ще бъде с нещо остро,аз съм си пригодил едно шило и с зарядно за акумолатор-малко ток(10-15V).За киселина доскоро се мъчих със солна,но е ужас ,с маски ръкавици ,лющи боята неприятна и вредна работа.Един приятел ме светна да разтворя една шепа сол в малко вода и -кеф,ефекта по-добър от киселината.
А картинките са си от tattoo каталози,за контраста на последния сатър след електролизата изплаквам с вода ,подсушавам и докато не съм премахнал боята нанасям студена оксидация ,чистя с ацетон и това е
Дали съм те разбрал-след боята изчистваме желания контур до менал,поръсваме с солен разтвор и пускаме ток?или потапяме острието в солен разтвор и закачаме единия полюс на острието а другия в разтвора?

Аватар
saxon

#7 Мнение от saxon » 09 Мар 2014, 17:58

poison25 написа:Добър старт и добро развитие.По мое мнение доста добре ти се отдава рисуването.Давай смело нататък.

+1 *BRAVO*

Аватар
kr.bonev

#8 Мнение от kr.bonev » 09 Мар 2014, 18:19

В малка купичка разтварям шепа сол с вода плюса защипвам на острието ,а на минуса защипвам тампон от плат или памук навит на пирон например(забит на дръвце за дръжка против изтръпване :D ) който топя в солената вода и започва леко кипене при контакт,може да направя снимки следващия път ,като го правя това упражнение

Аватар
morbili

#9 Мнение от morbili » 10 Мар 2014, 01:00

Браво Краси.
За протокола да поясня само.
Ножа дето ми го подари се държи перфектно.
Вече взе един живот (свински) и
пържоли реже убииствено.
"На скеитборд не можеш да внимаваш,мой човек."Едно хлапе

Аватар
kr.bonev

#10 Мнение от kr.bonev » 10 Мар 2014, 09:47

Радвам се че ти харесва ,наистина е осичка.Morbilri ,майстор си на красивите дръжки ,ако решиш да му сменяш чирените да имаш в предвид ,че нитовите са на резба :D *DRINK* *DRINK*

Аватар
morbili

#11 Мнение от morbili » 11 Мар 2014, 18:45

А, няма да сменям.
Така си ми харесва *DRINK*
"На скеитборд не можеш да внимаваш,мой човек."Едно хлапе

Аватар
kr.bonev

#12 Мнение от kr.bonev » 13 Мар 2014, 01:58

Ето и няколко снимки както обещах,дано да съм полезен.Може да има и друг по лесен начин ,но това съм пробвал и работи
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето и няколко снимки на готовото ножче, а Пламко Сакъзов е моят кръстник на когото утре ще го подаря.Има няколко малки забележки ,но за безпари толкова :D .Цялата работа е да тествам една стомана която ми попадна(ако издържи в неговите ръце значи е добра *ROFL* )
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Шегата настрана работи се сравнително лесно, пробива се трудно,закалена ,отвърната- мисля че се получи.Утре ще заточвам и ще видим как се представя.
Искам да помоля ,ако някой има опит с такива пластини да сподели -марка стомана,ТО и т.н. стават ли нестават ли? Защото мога да взема още малко ,но дали си заслужава?

kalinux
Обратна връзка:

#13 Мнение от kalinux » 13 Мар 2014, 11:16

kr.bonev написа: Изображение
Добра е, всички ножове в кухнята са от нея. Филетарката се представя отлично. Нож за кожа съм си направил от нея в работилницата. За дерач също е много добре.

Аватар
kr.bonev

#14 Мнение от kr.bonev » 13 Мар 2014, 11:30

*THUMBS UP* Благодаря!

srmsvetli

#15 Мнение от srmsvetli » 13 Мар 2014, 22:43

Колега точно на време,тамън се бях приготвил да потопя целият нож в соленият разнвор,но сега ми се изясни :)
Поздрави

Публикувай отговор