Фукльо

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
woody

Фукльо

#1 Мнение от woody » 08 Сеп 2014, 18:31

В началото бяха моливът… и амбалажната хартия. (Ходя специално да си я отмъквам от едно кръчме, където ти я постилат върху масата, ама няма да ви кажа кое, че не искам конкуренция в тая област. Много е сгодна за драскане.)
Поиграх си известно време с тези двете и идеята взе горе долу да се избистря. Сравнително дребно кинжалче – 20 – 22 см. острие. Не повече. И разбира се свръх ориенталски великолепно, както казваше един много любим разказвач на приказки.

Изображение

Изображение

Ще има още уточняване на детайлите по всяка вероятност, че и пълна промяна може да се осъществи, ама както се казва, като примижа силно с очи и го виждам.

След това седнах да си спретна пакетче. Не ми трябва голяма шарения, затова го направих скромно.

Изображение

В средата е сребрянка за режещият ръб. Пък наоколо съм подредил всякаква „сволоч”. 15N20 за беличко, 65Г и У8А за тъмно… Само никелова мрежа не слагах, ама тя няма и да е нужна, струва ми се. 60-70 слоя станаха, но то бе главно заради "У"то. 0.3мм. му беше дебелината и съм слагал по 4-5 пластини една до друга за обем. Тъй че по всяка вероятност ще се четат не повече от 20 слоя.
Туй беше днес. Ковах го колкото го ковах и го зарязах да си почива между въглените. Тоест, действието ще е в реално време – бавно и тягостно. :D
Тъй че за тази вечер само още едно *DRINK*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

M.G

Re: Фукльо

#2 Мнение от M.G » 08 Сеп 2014, 19:07

*THUMBS UP* Харесва ми заглавието...

maitora
Обратна връзка:

#3 Мнение от maitora » 08 Сеп 2014, 20:11

*THUMBS UP*

Аватар
dido

#4 Мнение от dido » 08 Сеп 2014, 20:21

Че си фукльо е ясно, ма защо и мързелив?Що не го довърши, че да си плакнем очичките на воля.
Е ама не може така... ]:-> Иначе обещаващо изглежда.Но и камик ще ти фърля.Тая камичка защо
не я направи само от твърди парчета?верно контраста щеше да пострада много, но пък щеше да имаш шарка по цялото острие.Сега със тая вложка, ако я правиш тясна, много малко ще се види.
Поне тъй си разсъждавам... *DRINK*

Аватар
Bradley

#5 Мнение от Bradley » 08 Сеп 2014, 20:26

Аватар
woody

#6 Мнение от woody » 08 Сеп 2014, 20:31

dido написа:Тая камичка защо не я направи само от твърди парчета?верно контраста щеше да пострада много, но пък щеше да имаш шарка по цялото острие.Сега със тая вложка, ако я правиш тясна, много малко ще се види.
Поне тъй си разсъждавам... *DRINK*
Само от твърдо е, Дидо. Нали съм ги изредил. И всичките се каляват на сходни температури. Освен това смятам да я изчукам почти до готово острие. Тъй че не се притеснявам особено за шарката. Ма каквото стане. :D Пък сребрянката ми е любима като качества, та затова.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

DIKISANA

#7 Мнение от DIKISANA » 08 Сеп 2014, 20:46

Сигурен съм ,че ще стане нещо хубаво накрая Мишо ,с тези шарки особено !
Благодаря за фотосите по време на правенето - снимай яко ,че ми е кеф да гледам ... на живо предполагам е още по добре !

Аватар
dido

#8 Мнение от dido » 08 Сеп 2014, 21:04

Ми ти хубаво си казал, ма чукча писател не читател.Но мнението ми за вложката си остава.При всичките ками дето съм ги правил със вложка , го забелязах тоя проблем.Но пък ти винаги ни изненадваш. Тъй , че резултата вярвам ще е ще хубав. *DRINK*

Аватар
нешо

#9 Мнение от нешо » 08 Сеп 2014, 21:28

Аз не разбрах кой ще бъде фукльото - собственика на камата или нейния автор? Всъщност, едва ли има значение, и двамата биха имали основание.

Аватар
woody

#10 Мнение от woody » 08 Сеп 2014, 21:51

нешо написа:Аз не разбрах кой ще бъде фукльото - собственика на камата или нейния автор?
Идеята беше това да е работното название на кинжалчето.... ама сега вече и аз не знам. :D

Аватар
vlastelin

#11 Мнение от vlastelin » 08 Сеп 2014, 22:18

Ай сега ново 20, е като омяташ, омяташ тази "пита" как сребрянката ще остане в средата? %)
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
woody

#12 Мнение от woody » 08 Сеп 2014, 22:27

vlastelin написа:Ай сега ново 20, е като омяташ, омяташ тази "пита" как сребрянката ще остане в средата? %)
Споменах някъде май, че не искам много слоеве. Няма изобщо да се свива. С колкото слоя го започнах, с толкова ще си остане. Рядка плетка. :D

Аватар
woody

#13 Мнение от woody » 09 Сеп 2014, 12:52

Тази сутрин си го доковах.

Изображение

Изглежда и аз като Дидо си падам малко нещо максималист, защото материалът се оказа точно като за два такива кинжала. В задната част, последните 10 см. са с дебелина почти сантиметър. Тъй че от този пакет ще се пръкне и едно танто както са тръгнали нещата. :D

Изображение

Поошмулих го на шмиргела, парнах му едно парче от меко желязо за дръжка и хайде в пещта за пълно отпускане. До утре ще е достатъчно меко, за да се стърже.
Следващите три, четири дни обаче смятам да го раздам морски, тъй че повече резултати другата седмица.
Съжалявам, че не мога да показвам и самото коване, ама кой да снима докато му вадя душицата? :D

Аватар
Kai Ren

#14 Мнение от Kai Ren » 09 Сеп 2014, 15:25

Абе . !? ( сложи препинателен знак тук ) . С цел предпазване от сърдечен удар започвам да се самоубеждавам, че някой хора правят нещата от пластелин и ги боядисват с водни боички , само и само да дразнят народа . :P
Don't smell the flowers.
They're an evil drug to make you lose your mind.

Аватар
dido

#15 Мнение от dido » 09 Сеп 2014, 20:12

*BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*

Публикувай отговор