Прехисторик

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
kalinux
Обратна връзка:

Прехисторик

#1 Мнение от kalinux » 23 Мар 2015, 02:47

До днес не смеех да драсна и един ред, защото все ме беше страх дали изобщо ще стане нещо от този нож. Но най-накрая стигнах до лепило и май ще вземе да излезе нещо най-накрая. :D

Малко предистория. Ето го началото. Някъде преди година.

Изображение

После лятото едно стабилизиране, едни експерименти. После една пещ изгоря, заедно с първия материал. :D После нови трупчета се направиха, после още едни. После се почнаха едни експерименти с лееене, една смола, друга смола, то не бяха шишарки, лишеи, бради, все не ми харесваше. Междувременно пусках по някое парченце бивна за стабилизиране, но все не ставаше.

Зимата вече беше дошла, а аз още с материала скърцах. Е разгеле някъде нещо стана и почнах да сглобявам едно по едно. Три-четири гарда се спукаха, пак ужас. =-O Дори не мога да почна. Пак смяна на материалите. Тръгна се. Пак ужас. *CRAZY* Всичко се кърти и при най-малката вибрация на шкурката. Цялата технолгия на работа изградена с годините просто не вървеше. На всяко ръбче трябва да оставям материал в излишък. Снадките на шкурките трябваше да се изгладя с диамантина, за да не подскачат. Зъбът само с видия можеше да се дупчи и само с диамант да се коригира дупката. На ръка както съм свикнал да работя по дръжките сега не ставаше. Нито пила имам за това, нито пък на шкурка ще му се види скоро края. Всичко трябваше да се оформи само на гриндера с керамиките. Страшно беше, особено като се счупи челото на едната бивна и се наложи подмяна при почти офомена дръжка. После пък реших да сменя неръждаемата стома с нещо по-неръждаемо като никел-силвър.

Не знам как го добутах до тук, но му се видя вече началото на края. :D

Изображение

По-нататък не че беше вече по-лесно, но поне беше ясно. Големите очки :D , пилички, фрезички, гумички, шкурки и канонлит под ръка постоянно. Ей го на, от днес до преди лепене. Тъкмо изчистено на пескоструйката.

Изображение

Ще намерите всичко друго, само не и дърво - бивни, кътници, кости и роги. Всичко без кокала - фосили, ама и той има къде 25-30 години, та спойно ще мине към прaисторията. :D

Аватар
vlastelin

Re: Прехисторик

#2 Мнение от vlastelin » 23 Мар 2015, 10:24

=-O =-O =-O =-O =-O =-O =-O =-O =-O =-O =-O
Faber est quisque suae fortunae

maitora
Обратна връзка:

#3 Мнение от maitora » 23 Мар 2015, 10:30

*BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *DRINK*

Аватар
TARGET

#4 Мнение от TARGET » 23 Мар 2015, 11:12

Заслужавало си е чакането.
Уникално !!! *THUMBS UP*

S.T

#5 Мнение от S.T » 23 Мар 2015, 11:20

Перфектно.
IN VINO VERITAS

asenvr

#6 Мнение от asenvr » 23 Мар 2015, 11:52

*THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

И.Т.

#7 Мнение от И.Т. » 23 Мар 2015, 12:27

Това е нечовешкото. =-O =-O =-O *DRINK*
Научно -техническия
прогрес-смелост в
идеите - решителност в
Делата.

Аватар
sa4mo

#8 Мнение от sa4mo » 23 Мар 2015, 13:50

УТРЕПЕТЕ ГО...
*BRAVO*
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

Аватар
danaec

#9 Мнение от danaec » 23 Мар 2015, 14:48

След събота нема да ви дразни повече :D

Аватар
marincheshki

#10 Мнение от marincheshki » 23 Мар 2015, 15:19

Красота е слабо казано, но ми е беден речника и нямам думи та да го опиша. Ама Калине, вземи и кажи что это лезвие? За дръжката покрай Ужас, Ужас и пак Ужас горе долу схванах, че са кокалдаци разни дърти та дърти, но за железото нито дума не си написал.
*BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP*
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

янко
Обратна връзка:

#11 Мнение от янко » 23 Мар 2015, 15:34

То и острието е супер като дрьжката ама от кьде е

нико

#12 Мнение от нико » 23 Мар 2015, 19:31

%) %) %) *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
"Варадине, запомни от дяда си три неща, предай ги и ти на внуците си, това да остане от мен на таз земя - стига ми.
И тъй- не осъмвай, където си замръкнал, не умирай, дето си се родил, не пускай корени - не си дърво - за мъж и вятър няма граници.
Угаждай на душичката си, каже ли - дай вино - дай и; каже ли - дай маслинка - дай и, не я насилвай, но не и ли даваш - въздържаността е вредна като прекаляването. И накрая - с политика и развалени жени (то е все едно) си нямай работа, развалата е заразителна, простаците са непобедими."

Аватар
Beginer

#13 Мнение от Beginer » 23 Мар 2015, 19:52

*BRAVO* *become senile* *worthy* *worthy* Каквото и да се каже красива работа.
Няма идеални хора, само идеални намерения! Знанието не трябва да си отива с човека.

Аватар
Любо

#14 Мнение от Любо » 23 Мар 2015, 20:07

marincheshki написа:Красота е слабо казано, но ми е беден речника и нямам думи та да го опиша. Ама Калине, вземи и кажи что это лезвие? За дръжката покрай Ужас, Ужас и пак Ужас горе долу схванах, че са кокалдаци разни дърти та дърти, но за железото нито дума не си написал.
*BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP*
Острието е наречено star of Persia, а майстора Daniluk, ако разбира се не съм в грешка !?!

http://vladicknives.com/index.html

Аватар
рундьо

#15 Мнение от рундьо » 23 Мар 2015, 21:21

Престъпник!!!/изкушението е престъпление/
Стария вълк става за ташак на кучетата!

Публикувай отговор