Дамаски ножета

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
kalinux
Обратна връзка:

Re: Дамаски ножета

#2251 Мнение от kalinux » 16 Яну 2014, 21:55

Митев написа:
ifoo написа:Много хубав! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Кога ли ще те видя и на Калата да пляскаш така :D
:D :D :D

Мишо, харесва ми ножа. Искаш камъни и ето ти един. Като чета размерите на острието, значи дръжката е 30мм при болстера. Може и да е удобна така, но аз бих я изтънил за да се получи лек гард. И като цяло ми се струва дръжката малко по-груба спрямо острието.

Кривината на дръжката обаче си е баш на място и е в тон с върха на ножа. Аз също така бих го направил.

Забравих да ти кажа. Ако искаш всеки път да ти щраква ножа в канийката, още в дизайна на дръжката трябва да го предвидиш. Малко след средата в посока помела трябва да имаш по-малка обиколка. Това е за безгардови дръжки. С гардовете е по-лесно по-принцип, стига да не е огромен и да няма къде да се побере в канията.

Аватар
woody

#2252 Мнение от woody » 16 Яну 2014, 22:24

kalinux написа: Искаш камъни и ето ти един. Като чета размерите на острието, значи дръжката е 30мм при болстера. Може и да е удобна така, но аз бих я изтънил за да се получи лек гард. И като цяло ми се струва дръжката малко по-груба спрямо острието.
Кала, изтънена е в другата посока, вертикално. Колкото за това, което казваш, доста скицирах именно с тази цел, но не ми се получи. Не ми допадна нито един от вариантите с изтъняване преди гарда. *DONT_KNOW*
sa4mo написа: ..Айде ся...фотото му виновно...НЕ ЩЕШ ДА ТИ ВИДИМ ШЕВА!! сигур пак е ситен... *ROFL*
п.п. пък за ножа...? кво да коментирам...??? - А, много нарядко си набил дупките по тъмното дръвце на дръжката :P
За шева, Сачмо не знам, ама като видиш как съм решил подвеса, може и да не ти стигнат камъните. :D Иначе вярно е, редички са им зъбите на дупките.
Agarvaen написа:Фибър? Някак ми контрастира не като хората. Ама може и от цветовете на монитора ми да е.
Аграваен, по-скоро е от цветовете на снимките, които правя. :D Щом жена ми не писна, значи всичко е наред с цветовете. Тя ми е цветовия критерий. :P
marincheshki написа:
Според мен много си счупил дръжката спрямо острието и е избягала финската форма. От там и с канията гледам че имаш проблем. Уж финска пък седи една такава наведена.
Маринчешки, честно казано никога не ми е пукало за каноните. И не само в ножоправството. ;) Каквото правя, правя го по усет. Тъй ми дойде просто. *DRINK*

Благодаря ви за коментарите. На всички. :-[
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
morbili

#2253 Мнение от morbili » 16 Яну 2014, 23:39

Много ми хареса този нож Мишо.
Прекрасна изработка както винаги.
*DRINK*
"На скеитборд не можеш да внимаваш,мой човек."Едно хлапе

Аватар
woody

#2254 Мнение от woody » 22 Яну 2014, 20:36

Специално за да възмУтим Сачмо (както обещах) - кривия шев и липса на подвес. Едва сега се докопах до снимката. :D
Изображение
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Милен

#2255 Мнение от Милен » 22 Яну 2014, 20:54

woody написа:Специално за да възмУтим Сачмо (както обещах) - кривия шев и липса на подвес. Едва сега се докопах до снимката. :D
Изображение
Като го види това ще му хвръкне монокъла :D

Аватар
sa4mo

#2256 Мнение от sa4mo » 22 Яну 2014, 22:01

woody написа:Специално за да възмУтим Сачмо (както обещах) - кривия шев и липса на подвес. Едва сега се докопах до снимката. :D
...толкоз съм възмУтен, че ми паднаха бифокалните пенджурки *ROFL*
п.п. хич дан,ти пука - и по-зле има
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

Аватар
marincheshki

#2257 Мнение от marincheshki » 22 Яну 2014, 23:51

Хаха, ти така го успокоявай.
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

Аватар
woody

#2258 Мнение от woody » 23 Яну 2014, 00:15

Канийка трепач, нали? Знаех си аз, че съм царя на този тип изделия. :-[

Аватар
Traper
Обратна връзка:

#2259 Мнение от Traper » 23 Яну 2014, 14:58

woody написа:Канийка трепач, нали? Знаех си аз, че съм царя на този тип изделия. :-[
Ако ти ги правиш имаш едно голямо Браво-Майсторе.Голям път измина ,как ви бяха как ви са сега. Браво Мишоооооо!

Аватар
woody

#2260 Мнение от woody » 23 Яну 2014, 15:44

Traper написа:
woody написа:Канийка трепач, нали? Знаех си аз, че съм царя на този тип изделия. :-[
Ако ти ги правиш имаш едно голямо Браво-Майсторе.Голям път измина ,как ви бяха как ви са сега. Браво Мишоооооо!
Ами... Преди бяха като вълнени чорапи. А сега... О-о-оо, сега са като памучни. *ROFL*

Аватар
woody

#2261 Мнение от woody » 23 Яну 2014, 15:53

Е, случва се от влеме на време да се появи и дупчица в чорапа. Като в този случай примерно.

Изображение

Малко, сладко сатърче. Не можах да се сдържа и помолих жената да сложи ръка върху дъската за хляб... Ама пъргава, разбираш ли. Язък за дъската.
66 слоя дамаск. Инструментална стомана ШХ15 ламинирана за режещ ръб. Зоново закалена. Острие 140 х 44 х 4 мм. в най-дебелата част. Този път ми беше любопитно и го претеглих. 250 грама.

Изображение

Дръжката е наплив от акация. Суха и твърда като... ами като дърво.
За чорапчето излъгах. Кожено е, а не памучно, че и обилно навосъчено при това.
Хайде мятайте.

Аватар
xstasy

#2262 Мнение от xstasy » 23 Яну 2014, 16:10

Страшно е сатърчето!
Брех, на какво пънче е снимано също ;)
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

maitora
Обратна връзка:

#2263 Мнение от maitora » 23 Яну 2014, 19:34

Браво, Мишо, красив нож. *DRINK*

Аватар
рундьо

#2264 Мнение от рундьо » 23 Яну 2014, 21:36

Вярно-много хубав ножа,но тази шарка на дамаска много травиална,няма ли нещо по-шарено,по-интересна,по дизайнерско.....???? :-X
Стария вълк става за ташак на кучетата!

Станко

#2265 Мнение от Станко » 23 Яну 2014, 22:09

Ш съ напрвя, че не съм видял това чорапче :P иначе ножчето е добро *OK*

Публикувай отговор