Срам, не срам!

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Аватар
gospodarski

Срам, не срам!

#1 Мнение от gospodarski » 23 Яну 2017, 19:42

Дойде време и аз да се опитам да покажа нещо. Извинявам се предварително за качеството на "произведенията" и на снимките, но не стреляйте по пианиста... Всъщност стреляйте, но градивно :)
Хвърлих се в амбициозен проект, впечатлен от японските кухненски ножове и принуден от едно лекомислено обещание, взех да правя четири ножа наведнъж...
Изображение
Тук са само изрязани и им набучих по една дръжка от фибран да видя как стои...
Изображение
Закалени от Тинко - ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ за бързата и качествена работа!
Изображение
Лъснати и със сложено по едно парче венге (БЛАГОДАРЯ НА БАТЕ МИШО за венгето!!!)
Изображение
Със сложени дръжки от акация и белязани да не стават издънки.
Изображение
Изображение
и готови - окендзах малко работата накрая, защото купих някакъв смотан лак, който не щя да изсъхне 2 дена, а идваше Коледа и трябваше да ги подарявам... Та им увих дръжките с по един найлон и така ги точих...
Последно промяна от gospodarski на 23 Яну 2017, 20:28, променено общо 2 пъти.
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
gospodarski

Re: Срам, не срам!

#2 Мнение от gospodarski » 23 Яну 2017, 19:47

Ето и по една индивидуална снимка:
Изображение
Малко ножче с острие 12 см.
Изображение
Опит за янагиба с острие 25 см.
Изображение
Деба с острие 16 см.
Изображение
И любимият на жена ми - Сантуко с острие 18 см. Малко по-голям е, но е по-удобен с тоя размер.
Последно промяна от gospodarski на 23 Яну 2017, 20:29, променено общо 1 път.
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
tedkoe30

#3 Мнение от tedkoe30 » 23 Яну 2017, 19:50

Ама защо срам?? Ножовете са страхотни! Първите ли са, които правиш?

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#4 Мнение от RAZORBLADE » 23 Яну 2017, 20:11

За в кухнята повече какво може да иска човек. Каква стомана са?
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
gospodarski

#5 Мнение от gospodarski » 23 Яну 2017, 20:25

Благодаря за отзивите!
Всъщност не са съвсем първи - преди две години си правих един нож от пила. Ще го кача и него тук.
Проблемът е че нямам много инструменти и скосяването ми взе акъла - първо на един шмиргел и после на ръка със шкурката. Към формата също има какво да се желае, нещо тъпички ми изглеждат върховете, а не си ги представях така. Стоманата им е 4Х13, всъщност съм я купувал отдавна, преди да намеря форума и да се ограмотя малко от малко. Макар че според мен едно от най-важните качества на кухненските ножове е да не ръждясват - особено ако се ползват всекидневно. Винаги ще остане за няколко часа (или за цяла нощ) в мивката, в някаква тенджера с вода, примерно. Иначе Тинко каза, че твърдостта им е около 55 по Рокуел, което не е много зле. Като си поиграх с точенето и режат като на Люк Скайуокър меча :)

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#6 Мнение от RAZORBLADE » 23 Яну 2017, 20:38

С читава термообработка 4х13 е идеална за хухнята. Повече не е нужно.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Angel

#7 Мнение от Angel » 23 Яну 2017, 20:53

И това е подарък??¿????? Баси!!!! Най- добрият ми приятел, за РД ми подари един китайски кичозен боклук... щото знае, че обичам ножове :-! Ма са него всичко що ееже е нож... *TIRED*

Аватар
gospodarski

#8 Мнение от gospodarski » 23 Яну 2017, 20:57

RAZORBLADE написа:С читава термообработка 4х13 е идеална за хухнята. Повече не е нужно.
Абе имам мерак да забуча в блокчето за ножове един шефски от РВЛ-34, като тези, дето ги прави Тинко, ама ако видя жена ми да реже директно в чиниите или да отваря буркани и ще лежа в затвора, сигурно ]:->

Аватар
gospodarski

#9 Мнение от gospodarski » 23 Яну 2017, 20:59

Angel написа:И това е подарък??¿????? Баси!!!! Най- добрият ми приятел, за РД ми подари един китайски кичозен боклук... щото знае, че обичам ножове :-! Ма са него всичко що ееже е нож... *TIRED*
А най-забавното е, че за кумеца, дето му ги подарих, всичко дето реже е нож.
Има някакви от най-евтините китайци, дето даже и не ги точи. Сега като му ходя на гости, трябва и ножове да точа :)

gergowski

#10 Мнение от gergowski » 23 Яну 2017, 21:07

Тамън си търсех кум :D :D :D
Идеално са се получили ножчетата
Последно промяна от gergowski на 23 Яну 2017, 21:13, променено общо 1 път.

Аватар
GaiDjin

#11 Мнение от GaiDjin » 23 Яну 2017, 21:12

Екстра са ножовете , сантокуто ме радва най много.
Не презирай хилавата рожба - може да се окаже син на тигър

Аватар
Angel

#12 Мнение от Angel » 23 Яну 2017, 21:32

gospodarski написа:
Angel написа:И това е подарък??¿????? Баси!!!! Най- добрият ми приятел, за РД ми подари един китайски кичозен боклук... щото знае, че обичам ножове :-! Ма са него всичко що ееже е нож... *TIRED*
А най-забавното е, че за кумеца, дето му ги подарих, всичко дето реже е нож.
Има някакви от най-евтините китайци, дето даже и не ги точи. Сега като му ходя на гости, трябва и ножове да точа :)
А можех аз да съм ти кумец, ехххх...

Аватар
bahur47

#13 Мнение от bahur47 » 23 Яну 2017, 21:39

Голямо търкане е паднало :D Според мен са станали екстра, дано си се запалил още повече *DRINK*

Аватар
gospodarski

#14 Мнение от gospodarski » 23 Яну 2017, 22:55

Тъкмо съм почнал да качвам снимки... Това ми е наистина първият опит за нож - изхвърлих една стара пила в коша, стана ми жал, извадих я, помислих как може да се ползва още и си е...а м...та :)
Стомана: някакво У
Дължина на острието: 127 мм.
Ширина: 20 мм. (толкова си беше широка)
Дебелина: 4,8 мм. при дръжката, напред изтънява.
Дръжка: алуминиев гард, кожа и махагон.
Вдлъбнат скос, колкото беше радиуса на камъка на шмиргела. Вторичен скос от около 0,8 мм на око.
Шлайфах го без да го отпускам, но не съм го прегрял.
Нещо обаче му поизкривих дръжката... И без това мисля да я шлайфам наново, че е направо огромна.
Изображение
Изображение
Изображение
Направих му и кания, първоначално плана беше да е с дървена вложка, но като направих вложката и толкова ми хареса, че я оставих така :)
Изображение
Изображение
Изображение
... ми.... това е!

Аватар
gospodarski

#15 Мнение от gospodarski » 25 Яну 2017, 21:11

gergowski написа:Тамън си търсех кум :D :D :D
Ми взимай едно шише и идвай в София да ми предложиш, пък знае ли се :) :) :)
Без да се хваля съм екстра кум - пия ракия, играя хора, а какви речи държа...
*DRINK* *beach* *DRINK* *DRINK*

Публикувай отговор