За брадвите

Използване на ножове при лов, риболов, туризъм и оцеляване.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
ovcharq

Re: За брадвите

#376 Мнение от ovcharq » 29 Авг 2013, 22:59

dipetrov написа:Борисе сдобих се и аз с едно такова като това което ти е харесало и тамън да се похваля какво уникално нещо е и гледам тука ебаси количеството. Ошашавих се *CRAZY* %)
Добра колекция *THUMBS UP* *THUMBS UP*
Ами то да бъде следващото представяне,аз ще споделя какво съм изровил из нетЯ относно този тип брадве и какво мисля по въпроса,ще се допълваме или ще поспорим,където не съвпадат мненията,както дойде *DRINK*
Если человек идиот -это надолго

Аватар
Bradley

#378 Мнение от Bradley » 09 Сеп 2013, 14:30

Брадва на дърводелеца с глава кована от ветерлингс - намират се чат-пат на цени около 90 лева - номер на артикула:
505 69 45-09
Изображение

По средата на клипа се вижда щампата на ветерлингс...

Новата брадва на дърводелеца - по-евтина с номер:
576 92 65-01
Изображение

http://www.storum.eu/Dyrvodelska-bradva
Обадих се в т.нар. ШоуРум на Хускварна в Младост и потвърдиха, че имат налични от "новите" с цена 70 лева
http://www.husqvarna.com/bg/accessories ... wheretobuy

Аватар
Djigit

#379 Мнение от Djigit » 09 Сеп 2013, 19:39

Ето на какъв коментар попаднах от 2012г.
PETER WOOD написа:I met Julia the new CEO of wetterling last year and she told me they were no longer supplying Husqvarna with axes as they only wanted cheap not quality....
За който не разбира - husqvarna искали по- евтини брадви което би свалило качеството, затова wetterlings отказали да им правят новите брадви. Новата серия вероятно е по- евтина тъй като не се прави вече от wetterlings.
Аз бих заложил на hultafors стига да се намери на приемлива цена.

Ето едно клипче за коване на бойна брадвичка.
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
Bradley

#380 Мнение от Bradley » 09 Сеп 2013, 20:15

и колегата ko54 спомена нещо такова...

аз по коледа ще поръчвам от Ингилизко или Немско хултафорси, така че аko някой има интерес ще пиша като дойде време за поръчка...

Ако някой има инфо по следния казус ще се радвам да сподели...

в сайта на Щил БГ има налична ей тази х'ня, приличаща на хамериканските есуинг и показаната по-долу немска такава (50-на долара), но в интернационалния сайт на щил и където и да е другаде не намерих информация за нея - чуденката ми е дали е някакво мизерно китайско копие и наще ЩИЛ-човци да ни ги пробутват за оргиналдъ или има вероятност както и останалите щил брадви да са правени от ochsenkopf /ако си спомням добре какво съм чел по форумите/...

http://www.tashev-galving.com/102+STL+1 ... 0%BA%D0%B0
Изображение

http://www.ochsenkopf.com/en/products/a ... 529,174651
Изображение

magnus

#381 Мнение от magnus » 09 Сеп 2013, 20:32

Част от производството на Ochsenkopf е изнесено в Китай и Индия, преди милениума още. Цените на някои от гаечните им ключове например, са страшно примамливи като за маркови, а са за еднократна употреба едва ли не - имат и доста сносни всъщност, но с разлика в етикетите.
Иначе тъй са брандирани част от тях:
Ochsenkopf Äxte (Germany)
Note:”Ox Head” branding for USA market
Note: Stihl re-brands these axes for the US market…they use the “Iltis” line of Ochsenkopf axes
Note: Makes the axes used in Stihl Timer Sports

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#382 Мнение от RAZORBLADE » 09 Сеп 2013, 23:00

Днес си взех това: В сравнение с градинската брадвичка е наполовина тежка ( или така е усеща) - голям кеф. Продавача каза, че е с 200 грама по-лека от градинската. Финиша е от новата партида - грубо шмиргелован. Ще я прешлайфам само фино по острието за кеф. *become senile*
Изображение
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
iivetsa

#383 Мнение от iivetsa » 09 Сеп 2013, 23:08

Ако са и прегорели ръбовете и са заоблени като на повечето от този модел,най добре си я прешлайфай как си требе ;)

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#384 Мнение от RAZORBLADE » 09 Сеп 2013, 23:16

Прегледах бройките преди да си избера. Имаше някои с безформен ръб, но тази направо си реже. Уцелил съм читави бройки явно и само ще позагладя шлифа. За тези пари това си е перфектната походна ( да не кажа бушкрафт, пу,пу :D ) брадвичка. Забравих да кажа, че се води точно Camping axe.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Аватар
iivetsa

#385 Мнение от iivetsa » 09 Сеп 2013, 23:25

Извадил си късмет,обикновено повечето са с проблеми ;) !Честито,да си я ползваш с кеф!

Аватар
Bradley

#386 Мнение от Bradley » 09 Сеп 2013, 23:27

RAZORBLADE написа:Днес си взех това: В сравнение с градинската брадвичка е наполовина тежка ( или така е усеща) - голям кеф. Продавача каза, че е с 200 грама по-лека от градинската. Финиша е от новата партида - грубо шмиргелован. Ще я прешлайфам само фино по острието за кеф. *become senile*
Изображение
За 30-на лЪва - става, но иска бая работа да стане прилична - ти поне имаш машини и умения - на ръка с "Мамата...." го докарах до ей туй положение *ROFL* *ROFL* *ROFL*
Изображение
Изображение
iivetsa написа:Извадил си късмет,обикновено повечето са с проблеми ;) !Честито,да си я ползваш с кеф!
Купил съм повече от 15 такива брадвета и съм разгледал поне 40 бройки - 5/6 от тях да са били с проблеми с напасването или ориентацията на фибрите на сапа - не знам как това се квалифицира като повечето - не всеки може да отдели по 150_ лъва за ветерлинс/гфб, но с малко мерак и тая няма да остви човек мокър и на студено...

п.с. и я мажи с повечко ленено масло - "пие" като невидяла :D

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#387 Мнение от RAZORBLADE » 09 Сеп 2013, 23:44

Бре, не разглезили се с тия ГФБ и ветерлингс. :P Дядо ви все със секири по 200 лева да не е е сякъл, пък секирите му не си знаят кубиците. Както сме обсъждали и преди - разликата е във финиша. За да стане лъскава някой трябва да й отдели поне още 2 часа в цеха, а както знаем шведите взимат добри заплати. Даже си мисля, че Хускварна наливат допълнително финанси в изработката на този вид инструменти изкуствено за да се поддържа клиентелата на фирмата - реклама един вид.

Изображение

dipetrov

#388 Мнение от dipetrov » 10 Сеп 2013, 00:11

Абе какво имате в предвид под прегорели ръбове, като прегрята ли, кофти каляване...

Аватар
Bradley

#389 Мнение от Bradley » 10 Сеп 2013, 00:23

magnus написа:Част от производството на Ochsenkopf е изнесено в Китай и Индия, преди милениума още. Цените на някои от гаечните им ключове например, са страшно примамливи като за маркови, а са за еднократна употреба едва ли не - имат и доста сносни всъщност, но с разлика в етикетите.
Иначе тъй са брандирани част от тях:
Ochsenkopf Äxte (Germany)
Note:”Ox Head” branding for USA market
Note: Stihl re-brands these axes for the US market…they use the “Iltis” line of Ochsenkopf axes
Note: Makes the axes used in Stihl Timer Sports
*DRINK* и благодарско за инфото - вероятно е някакъв върл китаец :D :D :D

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#390 Мнение от RAZORBLADE » 10 Сеп 2013, 07:13

dipetrov написа:Абе какво имате в предвид под прегорели ръбове, като прегрята ли, кофти каляване...
При заточването на шмиргела има прегорели режещи ръбове, Мите. На някои секирчета върха на режещия ръб е тъмносин.

Изображение

Публикувай отговор