Две предложения до всички членове на форумите

Организация, мероприятия, конкурси.

Модератори: Hof, Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
batekrasi

Две предложения до всички членове на форумите

#1 Мнение от batekrasi » 26 Яну 2016, 23:46

Имам две конкретни предложения до всички ножари у нас. Те са и за трите форума, защото е крайно време да спрем да се делим.

Първото е да организираме сега търг за продажба на ножове и всички средства от него да предоставим на семейството на обичания от всички нас sa4mo. Не е толкова важно дали те имат нужда от тези пари ,които ще съберем, важното е да покажен,че сме общност от ХОРА . ХОРА ,които имат сърца .

Второто е да организираме ежегоден конкурс за най-добри ножове направени от наши майстори. Конкурс на името на "sa4mo". Например - "Sa4mo 2016" , "Sa4mo 2017" и т.н. Ако майсторите участващи в конкурса са съгласни, то може победителя да се продава благотворително и парите също да отиват за семейството на Сачмо.

Идеята трябва да се съгласува с всички вас и да придобие окончателен вариант както мнозинството сметне за добре.

Вярвам,че сме ХОРА ,не само продавачи и купувачи.

Нека покажем на семейството на Сачмо, че той беше един от нас не само виртуално. Той беше част от самите нас.

Аватар
Angel

Re: Две предложения до всички членове на форумите

#2 Мнение от Angel » 27 Яну 2016, 15:29

batekrasi написа:Имам две конкретни предложения до всички ножари у нас. Те са и за трите форума, защото е крайно време да спрем да се делим.

Първото е да организираме сега търг за продажба на ножове и всички средства от него да предоставим на семейството на обичания от всички нас sa4mo. Не е толкова важно дали те имат нужда от тези пари ,които ще съберем, важното е да покажен,че сме общност от ХОРА . ХОРА ,които имат сърца .

Второто е да организираме ежегоден конкурс за най-добри ножове направени от наши майстори. Конкурс на името на "sa4mo". Например - "Sa4mo 2016" , "Sa4mo 2017" и т.н. Ако майсторите участващи в конкурса са съгласни, то може победителя да се продава благотворително и парите също да отиват за семейството на Сачмо.

Идеята трябва да се съгласува с всички вас и да придобие окончателен вариант както мнозинството сметне за добре.

Вярвам,че сме ХОРА ,не само продавачи и купувачи.

Нека покажем на семейството на Сачмо, че той беше един от нас не само виртуално. Той беше част от самите нас.
ДА, ДА, ДА!!!!

borcata bs

#3 Мнение от borcata bs » 27 Яну 2016, 21:25

Съгласен съм да помогнем със каквото можем,дали ще са търгове или дарения няма значение,важното е да помогнем със нещо на близките.
Нямам кой знае какви възможности,но стига да се направи някаква сметка или нещо,веднага превеждам едни 30лв,не са много,но знам че са от сърце,колко хора сме във форума,айде стегнете се......
Очаквам някакви предложения

Аватар
dido

#4 Мнение от dido » 27 Яну 2016, 21:41

Аз съм "За" *THUMBS UP*

Аватар
ifoo

#5 Мнение от ifoo » 27 Яну 2016, 21:54

batekrasi написа:Имам две конкретни предложения ....
И двете са много добри. *OK*
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

V.K.

#6 Мнение от V.K. » 27 Яну 2016, 23:13

Ще се радвам,ако мога да допринеса за идеята!

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#7 Мнение от RAZORBLADE » 28 Яну 2016, 00:39

Даже имам нарочен за търг нож. *THUMBS UP*
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
chikov

#8 Мнение от chikov » 28 Яну 2016, 00:46

Да...!

Аватар
bossos

#9 Мнение от bossos » 28 Яну 2016, 08:13

предполагам, че ако се открие банкова сметка на името на член от семейството на бат Петьо ще бъде доста по-удобно за желаещите да дарят

*THUMBS UP*
Опита, знанията, мъдростта идват с възрастта,
при повечето хора възрастта идва сама

Аватар
marincheshki

#10 Мнение от marincheshki » 28 Яну 2016, 14:24

Идеята е хубава, има замисъл, би могла да се раздвижи в подходяща ппосока.
Какво е моето мнение..
Това със събирането на пари не е проблем и на драго сърце бих допринесъл, но преди това според мен трябва някой близък до семейството да се консултира и да види как биха го приели. Принципно Сачмо беше горд човек и не съм сигурен как би приел такова нещо. При един от разговорите ми с него преди около година, а може и по-малко да беше (преди операцията) му споделих, че бихме могли да организираме форумна кампания по набирането на средства, които да послужат за лечението му. Той обаче категорично отхвърли идеята и типично в негов стил се разгневи и ми каза - "Аче, за мен е важното, че всички в форума ме подкрепят и ми дават кураж. Не съм очаквал толкова много хора да ми окажат такава голяма подкрепа. Това ме зарежда и ще се боря".
Затова мисля, че би било по-удачно не събирането на пари и даване на близките му (в никакъв случай не го отхвърлям като възможност, ако би се приело добре), а направата на нещо в негова чест.
Мисля си, че такова нещо би било например надгробна плоча. Проектирана и направена с инкрустации на някои негови произведения. Сигурен съм, че такова нещо близките му не биха отказали, а и за него самият би означавало много.
Друго нещо - Идеята на batekrasi за провеждане на ежегоден конкурс в памет на Сачмо също е страхотна идея, която може да се реализира. Събраните средства биха могли да се използват за някаква кауза, в която той е вярвал.
Такива мисли ми се въртят в главата.. давайте.. колкото повече идеи, толкова ппо-добре.
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

Аватар
morbili

#11 Мнение от morbili » 28 Яну 2016, 16:11

И аз бих се включил с каквото мога.
"На скеитборд не можеш да внимаваш,мой човек."Едно хлапе

DrVeT
Обратна връзка:

#12 Мнение от DrVeT » 28 Яну 2016, 20:36

marincheshki написа:Идеята е хубава, има замисъл, би могла да се раздвижи в подходяща ппосока.
Какво е моето мнение..
Това със събирането на пари не е проблем и на драго сърце бих допринесъл, но преди това според мен трябва някой близък до семейството да се консултира и да види как биха го приели. Принципно Сачмо беше горд човек и не съм сигурен как би приел такова нещо. При един от разговорите ми с него преди около година, а може и по-малко да беше (преди операцията) му споделих, че бихме могли да организираме форумна кампания по набирането на средства, които да послужат за лечението му. Той обаче категорично отхвърли идеята и типично в негов стил се разгневи и ми каза - "Аче, за мен е важното, че всички в форума ме подкрепят и ми дават кураж. Не съм очаквал толкова много хора да ми окажат такава голяма подкрепа. Това ме зарежда и ще се боря".
Затова мисля, че би било по-удачно не събирането на пари и даване на близките му (в никакъв случай не го отхвърлям като възможност, ако би се приело добре), а направата на нещо в негова чест.
Мисля си, че такова нещо би било например надгробна плоча. Проектирана и направена с инкрустации на някои негови произведения. Сигурен съм, че такова нещо близките му не биха отказали, а и за него самият би означавало много.
Друго нещо - Идеята на batekrasi за провеждане на ежегоден конкурс в памет на Сачмо също е страхотна идея, която може да се реализира. Събраните средства биха могли да се използват за някаква кауза, в която той е вярвал.
Такива мисли ми се въртят в главата.. давайте.. колкото повече идеи, толкова ппо-добре.
Подкрепям !!!

Аватар
woody

#13 Мнение от woody » 28 Яну 2016, 20:53

Три дена чаках някой друг да се сети. Или поне да го каже, щото сигурно на мнозина им е дошло на ум. Как ще се изтърси някой там с една кошница пари и хъката, мъката, ние таковата... на?
Това за конкурса, чудесно. Ама другото...?
Това, което ми идва на ум по повод финансовата част е да изкупим инструментите на Сачмо. Щедро. На търг примерно. Парче по парче. Наследник в занаята, струва ми се си няма. Това би бил начин да не обиждаме хората, а да им помогнем. Всеки път докато висях пред отделението му в Пирогов доста се поразговарях и с жена му и с щерката. Впечатлението, което оставиха у мен е че по първоначално предложения начин няма да стане.
Пък сега вие както си знаете.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

BorisPetrov

#14 Мнение от BorisPetrov » 28 Яну 2016, 21:01

Дедето искаше да ги остави на Тошето. Говорил съм си с него когато тошето беше в болницата в Бургас....
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Balkan Knives Bazaar - Балканска група за търговия на ножове!

Аватар
woody

#15 Мнение от woody » 28 Яну 2016, 21:31

Тогава ще трябва нещо друго да измислим.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Публикувай отговор