Изработка на кания

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
martin_yy

Re: Изработка на кания

#391 Мнение от martin_yy » 05 Апр 2015, 12:22

Първо благодаря за съветите. Сега след два дена мъки с подръчни инструменти и едно макетно ножче вече имам краен резултат, който е калъфче за Victorinox-a. Изработено е от невероятно твърд конски бланк (направо си почупих ръцете, въпреки че почти го сварих) и е шито игла срещу игла, като за целта ползвах само една единствена игла (втора нямах), оцветено с воден байц и после паста Лустро. Има доста кусури, някои поради двете ми леви, а други заради липсата на инструменти, но ми е първи опит и реших да го споделя. Ето и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
ifoo

#392 Мнение от ifoo » 05 Апр 2015, 13:50

Супер е калъфчето, само гайката не ми харесва.
*BRAVO*
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

Аватар
Agarvaen

#393 Мнение от Agarvaen » 05 Апр 2015, 15:38

Много си е добре като за първо!
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

Публикувай отговор