обработка на кожа

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
evgeni
Обратна връзка:

Re: обработка на кожа

#301 Мнение от evgeni » 02 Юни 2015, 10:29

Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

metero
Обратна връзка:

#302 Мнение от metero » 05 Юни 2015, 21:06

Как да направя колан (от военните складове, купен от битака) да стане по-мек и да не ми убива на корема? С глицерин не стана, само се появиха някакви бели ивици. Не съм опитал още с течен парафин, стария свърши и трябва да купя. Ама ако има някоя по-проверена рецепта...Искам го за ловеня панталон, там трябва да е як, за да носи патрондаша с 32 патрона, който тежи.
placet experiri

Аватар
tinko
Обратна връзка:

#303 Мнение от tinko » 05 Юни 2015, 22:25

Фитнес. :D дано не ми се сърдиш и аз не спазвам моята препоръка достатъчно.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

magnus

#304 Мнение от magnus » 05 Юни 2015, 22:43

Ако го оклепаш с нещо, до положение да се гъне, значи ще пускаш тема в търсене на читав колан после. Они са яки, ама до там. Въобще военните щуротии от този вид, са далеч от някакво удобство.
Ся е ред да скочи някой, колко дълговечни били баш тия колани. Иначе от време оно авджиите по света слагат и тиранти в комбинация с колан, не знам защо, това се приема за смешно у нас... ама то аз не знам какво точно правят и ловците де.

Аватар
woody

#306 Мнение от woody » 04 Окт 2015, 20:52

*OK*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Lucky

#307 Мнение от Lucky » 06 Окт 2015, 00:13

Привет на всички. Имам парче натурална растително дъбена телешка кожа с дебелина около 3.5мм. Едната и страна си е както трябва, но другата много лесно се разрошва и не ми пасва на перфекционизма :-) Има ли начин да спра това разрошване или просто да си търся друга? На снимките се вижда следата от едно тиксо, което беше залепено там.

Гладката лицева страна

Гадната страна

bbs_volk

#308 Мнение от bbs_volk » 06 Окт 2015, 08:25

И мен много ме дразни това от тиксото, не мога да си обясня защо не използват нещо да я връзват....

El Fuego

#309 Мнение от El Fuego » 06 Окт 2015, 12:47

Lucky написа:Привет на всички. Имам парче натурална растително дъбена телешка кожа с дебелина около 3.5мм. Едната и страна си е както трябва, но другата много лесно се разрошва и не ми пасва на перфекционизма :-) Има ли начин да спра това разрошване или просто да си търся друга? На снимките се вижда следата от едно тиксо, което беше залепено там.

Гладката лицева страна

Гадната страна
Мокриш леко гърба с една гъбичка и после го гладиш енергично с парче стъкло със заоблени ръбове, като на видеото тук.

Аватар
Lucky

#310 Мнение от Lucky » 06 Окт 2015, 15:01

Видеото е полезно, но е за лицевата част, а на мен проблема ми е задната. Видяло се е че ще трябва да си търся нова кожа, а тая явно ще остане за тренировка със щампите

Аватар
Wolven path forge
Обратна връзка:

#311 Мнение от Wolven path forge » 07 Окт 2015, 06:25

Това не е проблем. Просто леко намокряш кожата. След това ползваш плоската част на ето това инструментче
Изображение

или пък този

Изображение

Аз винаги минавам вътрешната част на кожата като правя кании. По този начин после като вкарваш и изкарваш ножа не пуска едни прашинки, които много дразнят. Ако не съм успял да обясня мога да ти направя видео, ама ще е по-отвечер.
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ!
За контакт: 0877 687 955 (Viber и WhatsApp)

Милен

#312 Мнение от Милен » 07 Окт 2015, 09:58

Перфектни!!! *BRAVO*

El Fuego

#313 Мнение от El Fuego » 07 Окт 2015, 11:08

Lucky написа:Видеото е полезно, но е за лицевата част, а на мен проблема ми е задната. Видяло се е че ще трябва да си търся нова кожа, а тая явно ще остане за тренировка със щампите
Пак ще повторя, ако не си разбрал - показаната във видеото процедура я правиш на опаката част на кожата, като търкаш доста по-енергично и с натиск. В резултат ще получиш перфектно гладка и лъскава повърхност, ако кожата е качествена. Правил съм го и с само с вода, и с трагакантова гума (gum tragacanth).

Показаните от KirilVM инструменти са предимно за ръбове и сгъвки. Със стъклото става по-бързо и лесно, особено за големи повърхности. Освен това можеш да си го направиш и сам с какъвто размер искаш.

Аватар
Lucky

#314 Мнение от Lucky » 07 Окт 2015, 20:17

Ами пробвах го тоя метод и не се получава това което искам. Наистина се заглажда но после като си прекарам ръката пак почват да излизат. Междувременно питах на едно две места за нова, но ми предлагат само цял бланк на цена грубо около 100лв. Парите как да е, ще ги дам, но просто не ми трябва толкова голяма кожа. Някой от вас да не би да има парче за продаване около половин квадрат като тая моята - растително дъбена, неоцветена, 3-3,5мм?... Ако някой разполага, да ми пише на лични че достатъчно наспамих тука с моите глупости, а като съм готов с проекта ще направя една моя тема да се похваля (или пък да ми се посмеете :-)

Публикувай отговор