обработка на кожа

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Beginer

Re: обработка на кожа

#361 Мнение от Beginer » 18 Фев 2016, 11:45

Как да ти отговоря сега? Не всеки клип който е направен показва пълната процедура, и не всеки майстор обича да споделя всичко което знае. Аз определено обичам да споделям това което знам, но съм сигурен, че има стари занаятчии които не биха показали пълната процедура на изработка на техно изделие за нищо. *DRINK*
Няма идеални хора, само идеални намерения! Знанието не трябва да си отива с човека.

Аватар
greco93

#362 Мнение от greco93 » 18 Фев 2016, 11:50

Beginer написа:Как да ти отговоря сега? Не всеки клип който е направен показва пълната процедура, и не всеки майстор обича да споделя всичко което знае. Аз определено обичам да споделям това което знам, но съм сигурен, че има стари занаятчии които не биха показали пълната процедура на изработка на техно изделие за нищо. *DRINK*
Да прав си за това, но все пак ми се вижда корава, дори и "рошавата" страна на кожата ми мяза на някакъв картон. Ок, както и да е... *DRINK*
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях !

Аватар
Centurion

#363 Мнение от Centurion » 15 Авг 2016, 19:12

Някой да подскаже къде мога да си поръчам бронзов или месингов щемпел с лого за щамповане върху кожа?

Аватар
woody

#364 Мнение от woody » 15 Авг 2016, 20:00

Поръчай си го във фирма за за изработване на печати.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

kampf
Обратна връзка:

#365 Мнение от kampf » 16 Авг 2016, 08:58

[quote="Centurion"]Някой да подскаже къде мога да си поръчам бронзов или месингов щемпел с лого за щамповане върху кожа?[/quote
Аз бих ти препоръчал ето тук https://www.facebook.com/sergeyneskromn ... 312&type=3
Сергей е точен и ще ти свърши работа. Във фирма за печати ще ти направят клише за топъл печат ....и няма да ти върши работа.

Daniela HM

#366 Мнение от Daniela HM » 24 Окт 2016, 10:39

Здравейте на всички,правя кания,докарах я до финално мазане преди да я зашия.Изчетох внимателно темата сигурно 10 пъти,но проблема ми остава,кожата става на петна.Искам да запазя естествения й цвят.Сигурно някъде правя грешка.Мазала съм досега със смес от пчелен восък,ленено масло и глицерин,смес от пчелен восък и зехтин,само зехтин само восък,все на петна.Загрявам със сушоар, пак петна .Искам да я довърша ,правя я за подарък и вече се мотам много време. Ще съм благодарна за всякаква помощ. Канията стана много красива и не искам да я съсипя :( Просто до сега работя само с хромирани кожи,а тази растително-дъбената ми се опря нещо .....

bbs_volk

#367 Мнение от bbs_volk » 24 Окт 2016, 13:41

Kampf го беше писал някъде и аз така действам - Casablanka за обувки течна. Махаш тапичката, на която е тампончето че с него не става равномерно. Използваш някакво парцалче и нанасяш по кожата докато спре да пие. За дребни неща аз използвам клечка за уши. Оставяш да изсъхне хубаво без да го пипаш. В твоя случай обаче, след като вече е мазано с други мазнотии едва ли ще стане.

Daniela HM

#368 Мнение от Daniela HM » 24 Окт 2016, 18:50

Ами аз мазах на едно парче,не върху канията,за да не я съсипя :) Благодаря,ще пробвам с Казабланка :)

Аватар
nightwis6

#369 Мнение от nightwis6 » 19 Мар 2017, 20:57

kampf написа:
Centurion написа:Някой да подскаже къде мога да си поръчам бронзов или месингов щемпел с лого за щамповане върху кожа?[/quote
Аз бих ти препоръчал ето тук https://www.facebook.com/sergeyneskromn ... 312&type=3
Сергей е точен и ще ти свърши работа. Във фирма за печати ще ти направят клише за топъл печат ....и няма да ти върши работа.
Аз му писах на Сергей, но вече няколко дни не ми е отговорил. Иначе съм си направил векторен файл мога и на картинка да го направя. Някакви други опиции за печат за кожа под 50-60 лева? Също така някой ако иска помощ с векторизиране или изработа на корел на векторен файл, мога да ударя едно рамо ;)

Бих оценил също и мнението на колегите за размера на логото върху канията, аз съм си избрал 20х10 мм подходящ размер ли е ?
Изображение

biolander
Обратна връзка:

#370 Мнение от biolander » 20 Мар 2017, 16:10

Моите са плексигласови, издълбани на фреза. Като ги спукам си поръчам новички.
Ти си длъжен да правиш добро от злото,защото то няма от какво друго да се прави - Робърт Пен Уорън
http://tzilkovi.wordpress.com

Аватар
vlastelin

#371 Мнение от vlastelin » 20 Мар 2017, 21:00

Има по-яки пластмаси точно за щанци.
Faber est quisque suae fortunae

biolander
Обратна връзка:

#372 Мнение от biolander » 20 Мар 2017, 22:05

vlastelin написа:Има по-яки пластмаси точно за щанци.
Прав си Кала, ама човекът дето ги поръчвам си реже плексиглас за нашия бранш.
Не мога го карам да търси специални материали заради мен.
На мен ми струват бира с ПКС, кво му плащаш. :)
На моите последните съм залепил по една монета с двойнолепещо и вече не се пукат.
Пък и аз с мойте темпове - 5 кании на година *become senile* .
Ти си длъжен да правиш добро от злото,защото то няма от какво друго да се прави - Робърт Пен Уорън

Аватар
vlastelin

#373 Мнение от vlastelin » 20 Мар 2017, 22:33

biolander написа:
vlastelin написа:Има по-яки пластмаси точно за щанци.
Прав си Кала, ама човекът дето ги поръчвам си реже плексиглас за нашия бранш.
Не мога го карам да търси специални материали заради мен.
На мен ми струват бира с ПКС, кво му плащаш. :)
На моите последните съм залепил по една монета с двойнолепещо и вече не се пукат.
Пък и аз с мойте темпове - 5 кании на година *become senile* .
Щом си си опекъл питката няма да те мисля. *DRINK*
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
nightwis6

#374 Мнение от nightwis6 » 20 Мар 2017, 22:52

biolander написа:Моите са плексигласови, издълбани на фреза. Като ги спукам си поръчам новички.
А за други хора изработва ли или само за теб :)
Изображение

biolander
Обратна връзка:

#375 Мнение от biolander » 21 Мар 2017, 10:14

nightwis6 написа: А за други хора изработва ли или само за теб :)
Ще го питам.

Публикувай отговор