Търся МАЙСТОР кожар

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Съобщение
Автор
Atelier

Търся МАЙСТОР кожар

#1 Мнение от Atelier » 17 Юли 2015, 15:20

Здравейте,
От доста време се опитвам да намеря майстор кожар, но за съжаление всеки на когото попадам, се оказва голямо разочарование.
Това което търся е кожар, който да обича работата си и да е педантичен. Да обича да изпипва детайла, да може да прави прави тигели, да намира решения на проблеми, преди да реши да съсипе някое парче кожа, и не на последно място, когато има проблем и няма решение, да каже, че не може, а не да прави глупости.
Колкото до това за какви изделия става въпрос - мъжки чанти, колани, портмонета, визитници, ключодържатели и т.н.
Ако някой има интерес или може да ни препоръча някого, да пише във форума или да остави телефон, на който да го потърсим.
Благодаря предварително!
Atelier

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

Re: Търся МАЙСТОР кожар

#2 Мнение от RAZORBLADE » 17 Юли 2015, 16:08

Има хора тук. Ifoo, Traper, Enco, Kampf са добри майстори, стига да отговорят на изискванията ти. Прегледай техни неща.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

El Fuego

#3 Мнение от El Fuego » 20 Юли 2015, 13:29

Единственият човек, работещ с кожа в България, който чистосърдечно мога да нарека "майстор", е Емил Гатев в Трявна.

Наскоро един руснак от Казахстан се премести със семейството си във Варна. Казва се Сергей Нескромный и също прави уникално качествени и красиви неща.

И на двамата по-горе съм им виждал нещата на живо.

От изброените в предния пост съфорумци, ifoo е цар на плетките и възлите. Към елементи от работата на останалите имам едни или други резерви.

Atelier

#4 Мнение от Atelier » 22 Юли 2015, 10:28

RAZORBLADE написа:Има хора тук. Ifoo, Traper, Enco, Kampf са добри майстори, стига да отговорят на изискванията ти. Прегледай техни неща.
Благодаря, RAZORBLADE!
El Fuego написа:Единственият човек, работещ с кожа в България, който чистосърдечно мога да нарека "майстор", е Емил Гатев в Трявна.

Наскоро един руснак от Казахстан се премести със семейството си във Варна. Казва се Сергей Нескромный и също прави уникално качествени и красиви неща.

И на двамата по-горе съм им виждал нещата на живо.

От изброените в предния пост съфорумци, ifoo е цар на плетките и възлите. Към елементи от работата на останалите имам едни или други резерви.
Благодаря, El Fuego!

Аватар
Traper
Обратна връзка:

#5 Мнение от Traper » 22 Юли 2015, 13:06

El Fuego написа: Към елементи от работата на останалите имам едни или други резерви.

=-O Бихте ли ми казали със какво Не съм успял да задоволя вашият истънчен вкус,та имате резерви.Щото Не си спомням да съм Ви правил нещо! *beach*

Аватар
manowar
Обратна връзка:

#6 Мнение от manowar » 24 Юли 2015, 15:17

Колега, намери във фейсбук Климент Костов от Варна. Ще бъдеш приятно изненадан.

Atelier

#7 Мнение от Atelier » 29 Юли 2015, 11:55

manowar написа:Колега, намери във фейсбук Климент Костов от Варна. Ще бъдеш приятно изненадан.
Ще го потърся, благодаря!

Публикувай отговор