Civivi Elementum_C 907 M Brown Micarta Handle Gray S/S Liner D2

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
radula

Civivi Elementum_C 907 M Brown Micarta Handle Gray S/S Liner D2

#1 Мнение от radula » 17 Май 2021, 12:30

Добър ден, дами и господа!
Не съм имал качествено включване от доста време и мисля да поправя този пропуск.
Днес ще се опитам да ви представя един малък, симпатичен и интересен нож- Civivi Elementum_C 907 D2. Civivi е дъщерна компания на WE Knives, чрез която поддържат една много широка гама от сравнително бюджетни ножове с цени, вариращи в диапазона 60-120 долара грубо. Но си мисля, че освен водени от чиста емпатия към сиромасите, WE Knives много умело правят реклама и на скъпата си и луксозна линия. Защото човек като види как и какъв продукт е поднесен за едни 60 долара- възбуждат се интерес и очаквания какво би било едно изделие от 300+ долара!
Малко технически спецификации:

Модел номер: C907M
Модел име : Elementum

- дължина отворен: 6.99" / 177.6mm
- дължина на острието: 2.96" / 75.2mm
- РР- 68мм.
- затворен дължина: 4.03" / 102.4mm
- дебелина на острието: 0.12" / 3mm
- ширина на острието: 23 мм
- дължина на дръжката:102 мм.
- дебелина на дръжката: 0.43" / 11mm
- линери: олекотени, Stainless Steel, дебели 1 мм
- тегло: 2.74oz / 77.6g

- материал на острието: D2
- Рокуели: 59-61HRC
- Grind: Hollow
- финиш: Satin

- материал на дръжката: Micarta
- цвят на микартата: Brown

- клипс: Tip-Up,Right Carry, черен на цвят, олекотен, с размери 50/16/1 мм.
- материал на клипса: Stainless Steel
- материал на болтчета: Stainless Steel
- лагерува на: Caged Ceramic Ball Bearing
- отваряне на ножа: посредством флипер
- изрез в линерите за връзка, темляк
- заключване: Liner Lock
- дизайн: CIVIVI

Толкова с ТТ данни. От тях представа не може да си създаде човек, така че- снимки и леееко номентари, където преценя, че са нужни.
Ножът дойде в елегантна кутия, в още по-стилна чантичка и още при първия досег се усеща вниманието на производителя към потенциалния клиент:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Вътре се криеше ето това:
Изображение
Изображение
Стикери, кърпичка за почистване на острието от отпечатъци и още куп гъдели. Очаквах и близалка да има, но явно малка им идва опаковката ;)
И ето го и него:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Заключването:
Изображение
Изображение
Изчистена, отворена конструкция. Трябва да отбележа, че разделителите при модела с микарта са по-солидни от тези с дръжка от G-10. Това, може ми, се дължи на различната твърдост и податливост на влияние на двата материала.
Изображение
Изображение
Дълбок клипс, който прибира надеждно ножа:
Изображение
Изображение
Накатката на гърба на острието- точно и достатъчно.
Изображение
Скосяването на острието:
Изображение
Изображение
Дискретният флипер:
Изображение
Изображение
Изображение
Така стои в ръката:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
С приятелчета:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето го и разглобен/снимката е от нет-а/:
Изображение

Ножът се радва на много голяма популярност сред ножарските среди, гледайки какви отзиви има из ФБ групата на марката, а и чуждите форуми. Фирмата го предлага в доста голям диапазон от цветови комбинации острие/ дръжка, както и абанос и други благородни дървесни материали. Стоманите са D2, s35vn и дамастийл. На последните две цените вече не са хуманни, поне за мен.

Какво мога да напиша в заключение- малък, тънък профил, лек, но същевременно оптимален за градска ножка. С този скос сигурно ще реже като хала- аз нямах възможност, а и не се вреди, да режа с него. Хубав нож, но не е моят... След като вече имах Governor този ми малее, а и имам няколко с подобни размери.
Благодаря за отделеното време в това динамично ежедневие! За мен бе удоволствие!

Публикувай отговор