Български чекийки Manly

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

Български чекийки Manly

#1 Мнение от Black Wolf » 26 Апр 2010, 17:49

Сега ново двайсе - една нова българска фирма пуща на пазара ножчета с марка Manly. ИзненАдах се, кото ги видох. ;)
Ножчетата са убавички, с чиренчета от разни разноцветни дръвца или рог (май и такива има), два размера - острие 10 и 11,5 см., или поне така го измерихме с момчето от магазина.
Стоманата е Sandvik 12C27 (не позваха ли такава за някои от Морите?), 52-54 HRC - така го дава производителя. :)
системата за заключване не я знам как се казва - има отзад на дръжката една скобичка, дърпаш я и затваряш. ;)
Тук картинка - http://jimhokins.snimka.bg/hobby/b-lgar ... 3.18122280
Последно промяна от Black Wolf на 26 Апр 2010, 18:03, променено общо 1 път.

Аватар
woody

Re: Български чекийки Manly

#2 Мнение от woody » 26 Апр 2010, 17:57

Ами много добре изглежда според мен. Каква цена са му сложили?
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#3 Мнение от Black Wolf » 26 Апр 2010, 18:03

За съжеление тези снимки не са много ясни, а други не открих из Нета. Има и със светли дръжки, и с тъмни.
Мярнах една цена - май 54 лв. беше, за повече не съм гледал; може да варират цените при разните модели и оформления.
Ножчетата изглеждат хубавичко, лъскавички, доста добре направени като оформление(финиш демек ;) ), остриетата също - доколкото разгледах съвсем набързо.

Мен малко прекалено ми ми шаренеят (с тия оформления на едно копченце огпред и къдричките по гърба на острието, а и с разноцветието), ама аз съм просто момче и обичам джелезо и един вид дърво или кост на дръжката, нищо повече. :P
Последно промяна от Black Wolf на 26 Апр 2010, 18:08, променено общо 1 път.

kamen

#4 Мнение от kamen » 26 Апр 2010, 18:04

Това е много харесвана от мен стомана. Ножчето изглежда много добре, но не намирам никакво инфо в нета. Могат ли да се видят някъде?

Аватар
Bradley

#5 Мнение от Bradley » 26 Апр 2010, 18:06

52/4 заклака е обида за тая стомана, но не изглеждат зле ;)

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#6 Мнение от Black Wolf » 26 Апр 2010, 18:22

Видях ги в големия ловен магазин на тоя новия булевард, дето започва от Партийния дом надолу към Ботев (Т. Александров ли беше?). Май само там ги има. Ще бъдат на изложението от 29 април (май).
Абе ножчетата са много приятни на вид, трябва да се признае. Иначе как режат ще се разбере като започнат отзивите. Малко ми приличат на подаръчна стока, прекалено са лъскави някак, особено кагато са излижени в съседна витрина с Опинел. ;)

Фирмата има сайт, който е в процес на създаване.
http://manly-bg.com/
Що трябва да се качва сайт, преди да е направен, не е много ясно, но както и да е. :D
Последно промяна от Black Wolf на 26 Апр 2010, 18:30, променено общо 1 път.

kamen

#7 Мнение от kamen » 26 Апр 2010, 18:29

bradley_cutlery написа:52/4 заклака е обида за тая стомана, но не изглеждат зле ;)
На тая стомана и тая твърдост е възможно изобщо да не е калявана (като повечето мори) и въпреки това си е предостатъчно за джобно ножче. Аз бих се притеснил ако я бяха закалили на 58-60, че ще стане като ония порцелановите ножове.

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#8 Мнение от Black Wolf » 26 Апр 2010, 20:39

Джими очевидно я има тая ножка, той да каже. ;)

Antagonist

#9 Мнение от Antagonist » 26 Апр 2010, 20:46

Идеята за българско сгъваемо ножче от хуабва стомана ми допада много!!!Бих си взел едно, само да дойдат финсите.Само на мен ли острието на прилича на laguiole(на 4-тата снимка)?
.....The end is near....
..Start at the beginning..
Изображение
Изображение

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#10 Мнение от Black Wolf » 29 Апр 2010, 12:39

Сайта им вече е пуснат (е, не работи много глатко, но проблема може да е в моя компютър).
Могат да се видят различни модели, цени и пр.

Аватар
Djigit

#11 Мнение от Djigit » 29 Апр 2010, 12:45

На мен ми прилича на опит, да се направи нещо от сорта на Laguole, но побългарен.
Да се надяваме че има бъдеще във тях.
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
nikolai4ou

#12 Мнение от nikolai4ou » 29 Апр 2010, 14:29

Аз тия чекийки ги видях на Интер-експо-то,цял щанд си имат. Имаше различни вариации откъм материали за дръжки и размери,че даже имали опция да ти изпишат нещо на гърба вместо тия завъртулки. Сториха ми се доста пипнати ноженца :)
ПП: Цените започваха от 40-50 лева до към 100

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#13 Мнение от Black Wolf » 29 Апр 2010, 15:03

Някой разправяше, че били им криви остиенцата. :P

Аватар
woody

#14 Мнение от woody » 29 Апр 2010, 19:52

Днес ходих на експото и въодушевен от това, че най-после се е появило приятно на вид джобно ножче от български производител, си закупих по-големия вариант. Има го с абаносова дръжка и още два вида вносни дръвца, които не запомних. Нали луд на шарено се радва, взех си най-пъстрото и изобщо не съжалявам.
Първо недостатъците:
1. Системата за заключване е измислена от производителя. Стбилна е, но отварянето и затварянето става с две ръце. За мен е недостатък.
2. Освен това дървената част не е полирана достатъчно. Не че има деруги, но някак драска кожата. Едно леко пипване с парцаена шайба без паста щеше да реши проблема. След едноседмична употреба усещането ще изчезне, защото ръката го полира, но не са го доизпипали те.
Сега другото:
Полирането на металната част е на ниво. Наистина са малко по-лъсави, отколкото обичам, но и този "проблем" ще трае ден до пладне. Добре, стегнато направени са.
Външния вид също е докаран по мое мнение. Цената на голямото с 11 см. острие е 49 лв.
Дължината на цялото ножче е 12.5 см. и изглежда много съразмерно.
С една дума, доволен съм от покупката си.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

дядоБлаго

#15 Мнение от дядоБлаго » 30 Апр 2010, 22:19

и аз ги погледнах.красиви ножки.може размерите да са два,но модела е един,другото е вариации в материала за дръжки.не е чикията която,ще я отвориш с една ръка,от извънземна стомана,ръбата дръжка и дзверски клин с който ще разпориш всеки противник :D по-скоро е едно елегантно ножче,което ще предизвика интерес,а не уплаха и може да се ползва за съсвсем стандарни неща.
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

Публикувай отговор